Ploumen neemt afscheid van Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - Lilianne Ploumen heeft "vervuld van weemoed" afscheid genomen van de Tweede Kamer. Ze stapte vorige week onverwachts op als fractievoorzitter van de PvdA. In haar afscheidsbrief aan de Kamerleden zei ze "dat niet hard genoeg" kan worden opgetreden tegen bedreigingen van volksvertegenwoordigers.
"De vele bedreigingen aan het adres van volksvertegenwoordigers zijn onacceptabel. Het raakt diegenen die bedreigd worden in de eerste plaats, maar via hen raakt het ons allemaal. Om ons ambt goed en gewetensvol te kunnen uitoefenen moeten we in de nabijheid kunnen zijn van de mensen die we vertegenwoordigen", aldus Ploumen.
Ploumen vertrekt omdat ze naar eigen zeggen "niet de ideale leider is" van de sociaaldemocraten. "Ik vind dat een gewezen politiek leider ruimte moet maken en daarom neem ik ook afscheid van de Tweede Kamer." Ze zat ruim 1800 dagen in de Tweede Kamer en was in het vorige kabinet minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking.
Ze riep de partijen op de macht scherp te blijven controleren. "De macht moet leveren als de volksvertegenwoordiging dat vraagt. En als de macht te vaak of op sommige dossiers zelfs stelselmatig duikt, dan verdient het de volharding van dit parlement", zei Ploumen. De Kamer verliest een "duidelijke stem", aldus Kamervoorzitter Vera Bergkamp.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een van de twee mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend blijft vastzitten. De ander komt later op de dag op vrije voeten maar blijft verdachte, meldt de politie.
50 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Voormalig AVRO-omroepster en journaliste Alice Oppenheim is zaterdag op 86-jarige leeftijd overleden, enkele dagen voor haar 87e verjaardag. Haar dochter, documentairemaker en regisseur Heleen Minderaa, laat dat zondag weten aan het ANP.
52 minuten geledenURK (ANP) - Bij een explosie op een zeilboot in de buurt van Urk zijn twee personen te water geraakt. Zij zijn uit het water gehaald en met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hoe de twee mensen eraan toe zijn, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Flevoland niet.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is vanaf maandag in het hele land actief. Zondag is het al actief in het zuidoosten, daar worden maximumtemperaturen van rond de 30 graden verwacht. Maandag en dinsdag wordt het 28 tot 36 graden. Ook 's nachts blijft het warm met temperaturen rond 20 graden. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de hitte.
5 uur geledenBLANKENBERGE (ANP) - Een Nederlandse toerist heeft zich zondagochtend met zijn auto klemgereden op een trap in het centrum van de Belgische badplaats Blankenberge, dat meldt de VRT. De 74-jarige man zou genavigeerd hebben met zijn Waze-app, volgens de omroep.
6 uur geledenASSEN (ANP) - De politie vermoedt dat er een verband bestaat tussen vijf recente explosies bij woningen in Assen. Bij de incidenten raakte niemand gewond.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er hebben geen grote incidenten plaatsgevonden tijdens de Canal Parade in Amsterdam en de bijbehorende feesten, meldt de politie. Wel waren er enkele protestacties van pro-Palestinademonstranten waarbij de politie ingreep. Eén persoon werd daarbij aangehouden, omdat deze geen identiteitsbewijs kon laten zien.
9 uur geleden