Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ploumen: klachten over Van Dijk volgen op eerdere melding

Ploumen: klachten over Van Dijk volgen op eerdere melding

DEN HAAG (ANP) - De klachten naar aanleiding waarvan PvdA'er Gijs van Dijk stopt als Kamerlid volgen op een eerdere melding van een partijlid, zegt partijleider Lilianne Ploumen. De eerdere melding is volgens haar afgehandeld na "extern, onafhankelijk onderzoek". Zij sprak zelf de afgelopen dagen met de vrouwen die recent melding maakten. Hun klachten waren "ernstig genoeg" om ook nu een externe club in te schakelen voor onafhankelijk onderzoek.

De vrouwen spraken van "ongepast gedrag" door Van Dijk, "waardoor zij zich onveilig voelden", aldus Ploumen. Ze vindt het nieuws over de beschuldigingen "verschrikkelijk", zegt ze.

De NOS haalde eerder op de dag twee vrouwen aan die al eerder melding hadden gedaan van grensoverschrijdend gedrag door Van Dijk. Hij zou ze omarmd en gekust hebben op een manier die volgens de vrouwen ongepast was. Een van hen, Cornelia Klaster, vindt dat haar klachten uit 2019 niet serieus zijn genomen en niet op een goede, onafhankelijke manier zijn onderzocht. Ploumen weerspreekt dat, en stelt dat er wel externe en onafhankelijke onderzoekers die geen lid waren van de PvdA naar de kwestie gekeken hebben.

Eer en geweten

"Ik heb geen reden daaraan te twijfelen", zegt de voorvrouw. Het onderzoek is "naar eer en geweten" gedaan en geen PvdA'er heeft zich ermee bemoeid, stelt Ploumen. De bevindingen zullen volgens haar wel gedeeld worden met het bureau dat het nieuwe onderzoek opent.

De vrouwen die Ploumen recent heeft gesproken zijn vrouwen die Van Dijk "uit de privésfeer kent". Het zou niet gaan om fractieleden of medewerkers van de partij, al is één van hen wel lid van de PvdA. "Je kunt je voorstellen dat ik me ook voor hun veiligheid verantwoordelijk voel", aldus de PvdA-leider. En "als er andere meldingen zijn, als vrouwen zeggen: ik wil nog iets kwijt, kom dan naar het meldpunt", roept Ploumen op. Dat geldt ook voor vrouwen die al eens aan de bel hebben getrokken maar zich niet gehoord voelen.

Gijs van Dijk besloot zijn zetel ter beschikking te stellen nadat Ploumen hem erover had gesproken. Het was zijn eigen beslissing, zegt Ploumen.

Meer uit Politiek

Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

3 uur geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

8 uur geleden
Nijlgans en wasbeer afschieten mag zonder opdracht provincie

DEN HAAG (ANP) - Sommige dieren die niet in Nederland horen, mogen worden afgeschoten zonder opdracht van de provincie. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft daarvoor nieuwe regels gepubliceerd die hij op 1 januari wil laten ingaan. Op een lijst met 23 zogeheten invasieve exoten staan bijvoorbeeld de nijlgans, de wasbeer en de grijze eekhoorn.

1 dag geleden
Jetten verwacht snel resultaat van nieuwe raketcoalitie

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.

1 dag geleden
Jetten: absoluut niet meedoen aan plan Trump voor heffing Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het plan van de Amerikaanse president Donald Trump af om geld te gaan vragen van schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat zegt premier Rob Jetten tegen het ANP. "Van tolheffing kan geen sprake zijn. Dat vinden we echt Europabreed."

1 dag geleden
Nederland gaat meedoen aan militaire oefeningen met Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat meedoen aan militaire oefeningen met Oekraïne. Dat zei premier Rob Jetten tegen het ANP na een bijeenkomst van de Coalition of the Willing in Parijs. De oefeningen vinden niet plaats in Oekraïne, maar op grondgebied van de EU, aldus de premier.

1 dag geleden
Minister: wachtende asielzoekers Ter Apel opgevangen in pand

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) neemt maatregelen bij het aanmeldcentrum van Ter Apel nadat Rode Kruis en VluchtelingenWerk hun werk hier hebben gestaakt om de veiligheid. Asielzoekers die door grote drukte niet kunnen worden toegelaten tot het asielzoekerscentrum hoeven vanaf woensdag niet meer te wachten op het gras en worden in plaats daarvan overdag opgevangen in een pand op het terrein. Het terrein rond het asielzoekerscentrum wordt bovendien uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied, wat preventief fouilleren mogelijk maakt.

2 dagen geleden