Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ploumen: klachten over Van Dijk volgen op eerdere melding

Ploumen: klachten over Van Dijk volgen op eerdere melding

DEN HAAG (ANP) - De klachten naar aanleiding waarvan PvdA'er Gijs van Dijk stopt als Kamerlid volgen op een eerdere melding van een partijlid, zegt partijleider Lilianne Ploumen. De eerdere melding is volgens haar afgehandeld na "extern, onafhankelijk onderzoek". Zij sprak zelf de afgelopen dagen met de vrouwen die recent melding maakten. Hun klachten waren "ernstig genoeg" om ook nu een externe club in te schakelen voor onafhankelijk onderzoek.

De vrouwen spraken van "ongepast gedrag" door Van Dijk, "waardoor zij zich onveilig voelden", aldus Ploumen. Ze vindt het nieuws over de beschuldigingen "verschrikkelijk", zegt ze.

De NOS haalde eerder op de dag twee vrouwen aan die al eerder melding hadden gedaan van grensoverschrijdend gedrag door Van Dijk. Hij zou ze omarmd en gekust hebben op een manier die volgens de vrouwen ongepast was. Een van hen, Cornelia Klaster, vindt dat haar klachten uit 2019 niet serieus zijn genomen en niet op een goede, onafhankelijke manier zijn onderzocht. Ploumen weerspreekt dat, en stelt dat er wel externe en onafhankelijke onderzoekers die geen lid waren van de PvdA naar de kwestie gekeken hebben.

Eer en geweten

"Ik heb geen reden daaraan te twijfelen", zegt de voorvrouw. Het onderzoek is "naar eer en geweten" gedaan en geen PvdA'er heeft zich ermee bemoeid, stelt Ploumen. De bevindingen zullen volgens haar wel gedeeld worden met het bureau dat het nieuwe onderzoek opent.

De vrouwen die Ploumen recent heeft gesproken zijn vrouwen die Van Dijk "uit de privésfeer kent". Het zou niet gaan om fractieleden of medewerkers van de partij, al is één van hen wel lid van de PvdA. "Je kunt je voorstellen dat ik me ook voor hun veiligheid verantwoordelijk voel", aldus de PvdA-leider. En "als er andere meldingen zijn, als vrouwen zeggen: ik wil nog iets kwijt, kom dan naar het meldpunt", roept Ploumen op. Dat geldt ook voor vrouwen die al eens aan de bel hebben getrokken maar zich niet gehoord voelen.

Gijs van Dijk besloot zijn zetel ter beschikking te stellen nadat Ploumen hem erover had gesproken. Het was zijn eigen beslissing, zegt Ploumen.

Meer uit Politiek

Minister Hermans maakt excuses aan Q-koortspatiënten

DEN BOSCH (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid heeft namens het kabinet excuses aangeboden aan Q-koortspatiënten. Hermans zei tijdens een symposium over de Q-koorts in Den Bosch dat ze excuses maakt aan mensen die steeds opnieuw hun verhaal moesten vertellen en dat "de overheid die er moet zijn om zorg en ondersteuning te bieden" er niet was. "Daar bied ik excuses voor aan, uit de grond van mijn hart", aldus Hermans.

41 minuten geleden
Van den Brink: niet geslaagd om samen asielplekken te regelen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten, Rijk en opvangorgaan COA zijn er de afgelopen tijd samen "onvoldoende in geslaagd" om plekken voor asielzoekers te regelen. Dat is volgens asielminister Bart van den Brink weer "pijnlijk duidelijk" geworden toen twintig asielzoekers de nacht van donderdag op vrijdag in de regen hebben geslapen bij aanmeldcentrum Ter Apel.

2 uur geleden
Aerdts: doe melding van beelden publieke executie VS

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie) kan zelf niet voorkomen dat de beelden van de publieke executie in de Verenigde Staten op 3 december online te zien zijn. Ze roept wel iedereen op die de beelden tegenkomt om ze te melden bij het socialemediaplatform waarop ze te zien zijn.

5 uur geleden
Van Weel gaat niet in op verzoek Rusland om uitlevering leden ICC

DEN HAAG (ANP) - Nederland geeft geen gehoor aan het verzoek van Rusland om negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag uit te leveren. "Gaan we niet doen", zei minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) vrijdag.

5 uur geleden
Tielen: niet laten afleiden door politiek maken van regenboogvlag

DEN HAAG (ANP) - "We moeten ons niet laten afleiden door mensen die de regenboogvlag politiek willen maken", zei staatssecretaris Judith Tielen van Emancipatie vrijdag. "Het gaat niet over politiek, het gaat erover dat iedereen vrij en gelijkwaardig kan zijn."

5 uur geleden
Ghana vraagt Nederland om hulp bij bestrijden drugshandel

DEN HAAG (ANP) - Ghana heeft Nederland om hulp gevraagd bij de bestrijding van drugscriminaliteit. Het gaat onder meer om het aanpakken van kwetsbaarheden in havens, zei minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad. Jos Leijdekkers (alias Bolle Jos) gebruikt Ghana als doorvoerland voor drugssmokkel.

5 uur geleden
Berendsen noemt Rusland nu toch niet de vijand

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) noemt Rusland nu toch niet meer de vijand van Nederland. Donderdag deed hij dat nog wel, nadat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) Rusland als zodanig had bestempeld tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wilde niet langer het "eufemisme" gebruiken dat Rusland "de agressor" is in de oorlog met Oekraïne.

5 uur geleden