Ploumen en Segers verwijten elkaar intolerantie in NOS-debat
DEN HAAG (ANP) - Tijdens het lijsttrekkersdebat van de NOS kwamen PvdA-lijsttrekker Lilianne Ploumen en ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers in aanvaring over tolerantie. Over en weer verweten de partijleiders elkaar intolerant te zijn.
Segers zegt op te willen komen voor jonge homo's die gediscrimineerd worden vanwege hun geaardheid. "Maar dat vind ik niet te begrijpen", zegt Ploumen. Volgens haar zijn het juist "geestesverwanten" van Segers die jonge homo's discrimineren. Ze verwijst naar antihomoverklaringen die leerlingen en hun ouders op sommige scholen moesten invullen. "Uw minister van Onderwijs gaat eerst uitleggen waarom dat wel zou passen in ons land", zegt ze over ChristenUnie-minister Arie Slob.
Eind vorig jaar was er grote ophef over de minister, omdat hij zich in de Tweede Kamer niet direct uitsprak tegen deze identiteitsverklaringen. In het debat neemt Segers afstand van Ploumens opmerkingen. "U framet hem op een manier die me raakt."
Anti-religieus
Hij vraagt zich juist af hoe tolerant Ploumen is tegen religieuze mensen. Hij noemt het PvdA-verkiezingsprogramma, waarin staat dat het "bekrompen is om mensen op te sluiten in hun religie". Segers vindt dat daar "een toon uit klinkt" die anti-religieus is. "Dat klonk bitter."
Ploumen verwijt de ChristenUnie niet thuis te geven toen de PvdA met voorstellen kwam tegen vaak orthodox-christelijke 'homogenezers' of anti-abortusdemonstranten. "Ik ontzeg u niet uw overtuiging, maar uw tolerantie zie ik niet terug."
Maar Segers noemt juist zijn religie als reden dat hij opkomt voor anderen. "Ik sta voor vrijheid van iedereen: niet ondanks mijn geloof, maar dankzij mijn geloof."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Partijleiders Rob Jetten van D66 en Henri Bontenbal van het CDA willen meer mogelijkheden vinden om te investeren. De huidige begrotingsregels zitten dat vaak in de weg, zei Bontenbal maandag voorafgaand aan een dag gesprekken met financiële en economische experts. Wat Jetten wil horen van die experts: "hoe zouden we anders kunnen kijken naar de rol van de overheid als aanjager van die economische ontwikkeling?"
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de Nederlanders vindt dat de overheid gemeenten mag verplichten asielzoekers op te vangen om de hulpverlening eerlijk te verdelen. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling over de spreidingswet van Kieskompas. Ongeveer 41 procent is het er niet mee eens.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie heeft "niet het beeld" dat de drones die dit weekend boven militaire vliegbasis Volkel vlogen, wapens bij zich hadden. Dat zei demissionair minister van Defensie Ruben Brekelmans in tv-programma Buitenhof. Op die basis zijn onder andere gevechtsvliegtuigen gestationeerd. "Die zijn daar goed beschermd," aldus de VVD-minister.
1 dag geledenVOLKEL (ANP) - Zaterdagavond zijn niet alleen drones waargenomen boven luchthaven en vliegbasis Eindhoven, maar ook weer boven Volkel. Dat heeft staatssecretaris Gijs Tuinman van Defensie zondag gezegd in WNL op Zondag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma verwacht een "positieve grondhouding" van de Europese Commissie als het gaat om een nieuwe uitzondering die Nederlandse boeren ruimte geeft meer mest uit te rijden. Dat zei de demissionaire BBB-minister vrijdag voor het begin van de ministerraad. Ze legt een verband tussen de mestregels en een internationaal handelsverdrag.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.
3 dagen geleden