Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ploumen en Segers verwijten elkaar intolerantie in NOS-debat

Ploumen en Segers verwijten elkaar intolerantie in NOS-debat

DEN HAAG (ANP) - Tijdens het lijsttrekkersdebat van de NOS kwamen PvdA-lijsttrekker Lilianne Ploumen en ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers in aanvaring over tolerantie. Over en weer verweten de partijleiders elkaar intolerant te zijn.

Segers zegt op te willen komen voor jonge homo's die gediscrimineerd worden vanwege hun geaardheid. "Maar dat vind ik niet te begrijpen", zegt Ploumen. Volgens haar zijn het juist "geestesverwanten" van Segers die jonge homo's discrimineren. Ze verwijst naar antihomoverklaringen die leerlingen en hun ouders op sommige scholen moesten invullen. "Uw minister van Onderwijs gaat eerst uitleggen waarom dat wel zou passen in ons land", zegt ze over ChristenUnie-minister Arie Slob.

Eind vorig jaar was er grote ophef over de minister, omdat hij zich in de Tweede Kamer niet direct uitsprak tegen deze identiteitsverklaringen. In het debat neemt Segers afstand van Ploumens opmerkingen. "U framet hem op een manier die me raakt."

Anti-religieus

Hij vraagt zich juist af hoe tolerant Ploumen is tegen religieuze mensen. Hij noemt het PvdA-verkiezingsprogramma, waarin staat dat het "bekrompen is om mensen op te sluiten in hun religie". Segers vindt dat daar "een toon uit klinkt" die anti-religieus is. "Dat klonk bitter."

Ploumen verwijt de ChristenUnie niet thuis te geven toen de PvdA met voorstellen kwam tegen vaak orthodox-christelijke 'homogenezers' of anti-abortusdemonstranten. "Ik ontzeg u niet uw overtuiging, maar uw tolerantie zie ik niet terug."

Maar Segers noemt juist zijn religie als reden dat hij opkomt voor anderen. "Ik sta voor vrijheid van iedereen: niet ondanks mijn geloof, maar dankzij mijn geloof."

Meer uit Politiek

Van Weel keurt geweldsoproep Markuszower 'hard af'

DEN HAAG (ANP) - "Oproepen tot geweld keur ik altijd hard af", reageert justitieminister David van Weel (VVD) op de uitspraken die Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) voor de camera van Left Laser deed. Hij zei in de video dat Palestijnse vluchtelingen met geweld moeten worden tegengehouden, "misschien met nog meer geweld dan waar ze vandaan zijn gekomen".

1 uur geleden
Markuszower: had me beter, scherper en gepaster moeten uitspreken

HILVERSUM (ANP) - Gidi Markuszower vindt dat hij zich voor de camera van het communistische platform Left Laser "beter, scherper en gepaster" had moeten uitspreken. Dat zei hij in gesprek met Sven Kockelmann, bij Sven op 1.

2 uur geleden
VVD wil actie tegen 'extreemrechtse groep' Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.

1 dag geleden
Jetten kaart ontvoering Insiya aan bij Indiase premier Modi

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.

1 dag geleden
Kritiek van alle kanten op Markuszower over asielonrust

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.

1 dag geleden
Berendsen: lijst met Gazanen met visum ligt al bij Israël

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.

1 dag geleden
Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

2 dagen geleden