Plofkraak op geldautomaat in Amersfoort
AMERSFOORT (ANP) - De politie is donderdagochtend nog steeds bezig met onderzoek naar de plofkraak in Amersfoort. Deze werd in de nacht van woensdag op donderdag gepleegd aan het Pieter Stastokerf. Woningen boven de geldautomaat zijn nog steeds ontruimd. Tussen de tien en twintig mensen kunnen hun woning nog niet in, aldus een politiewoordvoerster.
Hoeveel woningen zijn ontruimd en of er schade is aan de appartementen is niet duidelijk. Wel verwacht de politie dat de bewoners in de loop van de ochtend terug kunnen keren.
Het terrein rond de automaat is nog afgezet voor onderzoek. De ruiten van meerdere winkels in de buurt zijn gesneuveld door de explosie. Het is niet duidelijk of er geld is buitgemaakt en hoe de kraak precies plaatsvond.
De dader of daders zijn nog voortvluchtig. Mogelijk zijn ze gevlucht op een scooter. De politie zoekt getuigen.
Meer uit Binnenland
RIJSWIJK (ANP) - Voor de zogeheten Oudejaarstrekking van de Staatsloterij zijn dit jaar ruim 7,9 miljoen loten verkocht. Dat is een recordaantal, meldt de organisatie.
34 minuten geledenZEVENHUIZEN (ANP) - In het Groningse Zevenhuizen is een persoon om het leven gekomen door een verkeersongeval. Vier mensen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers woensdagavond en -nacht extra alert te zijn op gladheid. Vooral in het zuiden en oosten van het land kunnen natte weggedeelten bevriezen. Maar ook elders kan het plaatselijk glad zijn, vooral op bruggen, viaducten en stille wegen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is onder de indruk van het werk dat brandweerlieden doen tijdens oud en nieuw. Hij bezocht woensdag het brandweerkorps van Haaglanden als steunbetuiging aan de brandweermensen.
4 uur geledenLEIDEN/GOUDA (ANP) - Ondanks het intrekken van code geel, deze ochtend uitgegeven wegens gladheid, komen er nog altijd mensen met daaraan gerelateerde verwondingen binnen. In de regio Leiden en Gouda is het erg druk op de spoedeisende hulp.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.
6 uur geledenGROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.
7 uur geleden