Ploeterende Vettel raakt langzaamaan zelfvertrouwen kwijt
SILVERSTONE (ANP) - Sebastian Vettel zit in een diep dal. De Duitse autocoureur, die tussen 2010 en 2013 namens Red Bull vier wereldtitels in de Formule 1 veroverde, figureert dit seizoen in zijn Ferrari. Hij was alle races praktisch onzichtbaar en eindigde zondag in de Grote Prijs van Groot-Brittannië slechts als tiende. "Ik heb geen zelfvertrouwen, geen gevoel met de auto. Alles wat ik probeer, pakt verkeerd uit", klaagde de Duitser na de race op Silverstone.
Vettel snapt er weinig van. "Zo gaat het niet langer. Er is iets fundamenteels fout aan de auto en anders met mij. Het was helemaal geen spannende race met stress, ik had gewoon geen schijn van kans, de auto doet gewoon niet wat ik wil. Ik werd links en rechts ingehaald en verloor in alle sectoren tijd", vervolgde Vettel, die ook nog eens moest toezien dat zijn teamgenoot Charles Leclerc als derde finishte. In de WK-stand staat Vettel op een voor hem schaamtevolle dertiende plaats met een schamele 10 punten.
De toekomst van de 33-jarige Heppenheimer in de Formule 1 is ongewis. Al voor het verlate seizoen begon, maakte Ferrari bekend dat het contract met Vettel na dit jaar niet wordt verlengd. Een nieuwe werkgever heeft zich nog niet aangediend. "Er is nog niets besloten", zei de Duitser in aanloop naar de race op Silverstone. Het kan ook zo maar zijn laatste jaar zijn in de koningsklasse. "Ik blijf niet om maar te kunnen zeggen dat ik Formule 1-coureur ben. En als het mij om het geld te doen was, had ik allang een contract getekend."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
5 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
14 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
16 uur geleden