Ploeterende Vettel raakt langzaamaan zelfvertrouwen kwijt
SILVERSTONE (ANP) - Sebastian Vettel zit in een diep dal. De Duitse autocoureur, die tussen 2010 en 2013 namens Red Bull vier wereldtitels in de Formule 1 veroverde, figureert dit seizoen in zijn Ferrari. Hij was alle races praktisch onzichtbaar en eindigde zondag in de Grote Prijs van Groot-Brittannië slechts als tiende. "Ik heb geen zelfvertrouwen, geen gevoel met de auto. Alles wat ik probeer, pakt verkeerd uit", klaagde de Duitser na de race op Silverstone.
Vettel snapt er weinig van. "Zo gaat het niet langer. Er is iets fundamenteels fout aan de auto en anders met mij. Het was helemaal geen spannende race met stress, ik had gewoon geen schijn van kans, de auto doet gewoon niet wat ik wil. Ik werd links en rechts ingehaald en verloor in alle sectoren tijd", vervolgde Vettel, die ook nog eens moest toezien dat zijn teamgenoot Charles Leclerc als derde finishte. In de WK-stand staat Vettel op een voor hem schaamtevolle dertiende plaats met een schamele 10 punten.
De toekomst van de 33-jarige Heppenheimer in de Formule 1 is ongewis. Al voor het verlate seizoen begon, maakte Ferrari bekend dat het contract met Vettel na dit jaar niet wordt verlengd. Een nieuwe werkgever heeft zich nog niet aangediend. "Er is nog niets besloten", zei de Duitser in aanloop naar de race op Silverstone. Het kan ook zo maar zijn laatste jaar zijn in de koningsklasse. "Ik blijf niet om maar te kunnen zeggen dat ik Formule 1-coureur ben. En als het mij om het geld te doen was, had ik allang een contract getekend."
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
9 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
9 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
19 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
20 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden