Ploegmaat gunt Tonelli winst in eerste rit Ronde van Valencia
CASTELLÓN (ANP) - De Italiaanse wielrenner Alessandro Tonelli heeft de eerste etappe van de Ronde van Valencia op zijn naam geschreven. De renner van VF Group Bardiani reed in de laatste honderden meters nog verkeerd en raakte verstrikt in een afzetlint, maar medevluchter en ploegmaat Manuele Tarozzi hield in en gunde Tonelli de ritwinst.
De Nederlander Alex Molenaar (Illes Balears) lag op koers voor de derde plaats, maar hij werd vlak voor de finish bijgehaald door de Spanjaard Oier Lakzano (Movistar) en moest genoegen nemen met de vierde plek.
Het peloton liet een vluchtgroep in de heuvelachtige rit over 167 kilometer van Benicássim naar Castellón een te grote voorsprong nemen, waardoor zij niet meer werden ingerekend. Naast Molenaar maakte ook Jetse Bol (Burgos) deel uit van de ontsnapping. Het Italiaanse duo nam afstand op een laatste pittige beklimming, Molenaar bleef erachter hangen en arriveerde op een minuut achterstand van de winnaar.
De Ronde van Valencia duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
KITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.
5 minuten geledenWEISSENSEE (ANP) - Marathonschaatser Harm Visser heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Nederlandse titel op natuurijs gewonnen. De 25-jarige Fries kwam na 150 kilometer solo over de finish.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.
4 uur geledenWILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
6 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
19 uur geleden