Ploegleider Zeeman: heroïsche overwinning voor Van Aert
ALAUCÈNE (ANP) - Ploegleider Merijn Zeeman van Jumbo-Visma had tijd nodig om bij te komen van de emotionele zege van Wout van Aert in de Ronde van Frankrijk. Na de vele tegenspoed in deze Tour kon zijn ploeg woensdag eindelijk juichen.
"Dit is een heroïsche overwinning", zei Zeeman na afloop. "Het was een voorrecht om tijdens deze etappe achter Van Aert te mogen rijden." De Belgische renner had een behoorlijke voorsprong opgebouwd, maar volgens Zeeman was het in de slotfase toch nog wel spannend. "Het ging zo verschrikkelijk hard in die afdaling. Het was wel zaak ook gefocust te blijven en hem goed te coachen dat hij elke bocht goed bleef nemen. Ik moet er nog steeds van bijkomen."
Volgens Zeeman was het niet het beste scenario dat Van Aert mee was in de kopgroep. "Ik denk eigenlijk dat ze die kopgroep terug hadden willen pakken, maar Wout was zo ongekend sterk. De eerste keer op de Ventoux werd de kopgroep al gereduceerd en Wout had geluk dat mannen van Trek zich helemaal leeg hadden gereden."
Hij was vol bewondering over Van Aert. "Hij heeft in de eerste week gevochten voor de gele trui en nu wint hij de mooiste etappe in de Tour. Hij is duidelijk aan het groeien in deze Tour. Het is ook een compliment voor zijn trainer. Wout is een fenomeen. We zijn heel trots dat hij bij ons rijdt."
Meer uit Sport
CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven bokst in december mogelijk tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder in het voorprogramma van het gevecht tussen Tyson Fury en Anthony Joshua. Dat zei de 37-jarige Verhoeven donderdag tegen het Britse talkSPORT.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de herfst van zijn carrière zijn hart verpand aan de marathon van Amsterdam. De 40-jarige Haagse hardloper begint zondag voor de achtste keer aan de 42,195 kilometer in de hoofdstad. De viervoudig Nederlands kampioen kondigde donderdag tijdens de persconferentie aan dat hij de komende jaren de marathon van Amsterdam zal blijven lopen. "Het is een feest om in Amsterdam te lopen; ik heb er zoveel mooie herinneringen aan", zei hij.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam stapt af van het systeem van loting om de startbewijzen te verdelen voor de komende editie op 11 april 2027. Wel blijft de voorregistratie bestaan, maar die is in tegenstelling tot vorig jaar gratis, meldt de organisatie.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen is zelf ook onder de indruk van zijn 22e wereldtitel in het baanwielrennen. "Als ik dat hoor, denk ik: dat slaat nergens op", reageerde de vijfvoudig olympisch kampioen voor de camera van de NOS op zijn vijfde WK-goud op de keirin. Daarmee nam hij dat record over van de Britse legende Chris Hoy. "Heerlijk", aldus de 29-jarige Brabander met een brede lach.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.
10 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.
10 uur geleden