Ploegleider Zeeman: heroïsche overwinning voor Van Aert
ALAUCÈNE (ANP) - Ploegleider Merijn Zeeman van Jumbo-Visma had tijd nodig om bij te komen van de emotionele zege van Wout van Aert in de Ronde van Frankrijk. Na de vele tegenspoed in deze Tour kon zijn ploeg woensdag eindelijk juichen.
"Dit is een heroïsche overwinning", zei Zeeman na afloop. "Het was een voorrecht om tijdens deze etappe achter Van Aert te mogen rijden." De Belgische renner had een behoorlijke voorsprong opgebouwd, maar volgens Zeeman was het in de slotfase toch nog wel spannend. "Het ging zo verschrikkelijk hard in die afdaling. Het was wel zaak ook gefocust te blijven en hem goed te coachen dat hij elke bocht goed bleef nemen. Ik moet er nog steeds van bijkomen."
Volgens Zeeman was het niet het beste scenario dat Van Aert mee was in de kopgroep. "Ik denk eigenlijk dat ze die kopgroep terug hadden willen pakken, maar Wout was zo ongekend sterk. De eerste keer op de Ventoux werd de kopgroep al gereduceerd en Wout had geluk dat mannen van Trek zich helemaal leeg hadden gereden."
Hij was vol bewondering over Van Aert. "Hij heeft in de eerste week gevochten voor de gele trui en nu wint hij de mooiste etappe in de Tour. Hij is duidelijk aan het groeien in deze Tour. Het is ook een compliment voor zijn trainer. Wout is een fenomeen. We zijn heel trots dat hij bij ons rijdt."
Meer uit Sport
CARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.
7 uur geledenHAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.
9 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.
11 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.
11 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.
13 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.
14 uur geledenSEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.
15 uur geleden