Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ploegleider Vingegaard accepteert tijdverlies op sterke Pogacar

Ploegleider Vingegaard accepteert tijdverlies op sterke Pogacar

SAINT-LARY-SOULAN (ANP) - Ploegleider Grischa Niermann van Visma - Lease a Bike accepteerde na afloop van de veertiende etappe in de Tour de France dat Tadej Pogacar deze dag de betere was. De Sloveen kwam solo aan op Pla d'Adet met 39 seconden voorsprong op de Deen Jonas Vingegaard. "Volgens mij had Jonas een goede dag, maar er was iemand anders beter. Dat is de simpele conclusie."

Niermann zei dat hij een goede Vingegaard had gezien. "Pogacar was echter beter vandaag. Dat moeten we accepteren en we moeten ook het tijdverlies accepteren. Maar er zijn nog steeds zeven etappes te gaan. We gaan nog niet naar huis vanavond", klonk de Duitse ploegleider strijdvaardig. "De conclusie is dat we een geweldig goede Pogacar zien en dat het heel lastig wordt om hem te verslaan."

Waar de ploeg in de eerste week toegaf dat ze rekening hielden met tijdverlies van de Deen, die pas zijn eerste koers rijdt na de zware valpartij in de Ronde van Baskenland in april, hadden ze die voor deze rit niet ingecalculeerd. "We hadden gehoopt dat Jonas meekon of met minder achterstand binnenkwam. Dus er is teleurstelling dat we niet hebben gewonnen en tijd hebben verloren. Maar als ik naar Jonas kijk, die zegt dat hij een goed gevoel had, mogen we eigenlijk niet teleurgesteld zijn."

Meer uit Sport

Rybakina verslaat titelverdedigster Sabalenka en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.

54 minuten geleden
Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

5 uur geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

5 uur geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

7 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

7 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

7 uur geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

8 uur geleden