
Ploegleider Vingegaard accepteert tijdverlies op sterke Pogacar
SAINT-LARY-SOULAN (ANP) - Ploegleider Grischa Niermann van Visma - Lease a Bike accepteerde na afloop van de veertiende etappe in de Tour de France dat Tadej Pogacar deze dag de betere was. De Sloveen kwam solo aan op Pla d'Adet met 39 seconden voorsprong op de Deen Jonas Vingegaard. "Volgens mij had Jonas een goede dag, maar er was iemand anders beter. Dat is de simpele conclusie."
Niermann zei dat hij een goede Vingegaard had gezien. "Pogacar was echter beter vandaag. Dat moeten we accepteren en we moeten ook het tijdverlies accepteren. Maar er zijn nog steeds zeven etappes te gaan. We gaan nog niet naar huis vanavond", klonk de Duitse ploegleider strijdvaardig. "De conclusie is dat we een geweldig goede Pogacar zien en dat het heel lastig wordt om hem te verslaan."
Waar de ploeg in de eerste week toegaf dat ze rekening hielden met tijdverlies van de Deen, die pas zijn eerste koers rijdt na de zware valpartij in de Ronde van Baskenland in april, hadden ze die voor deze rit niet ingecalculeerd. "We hadden gehoopt dat Jonas meekon of met minder achterstand binnenkwam. Dus er is teleurstelling dat we niet hebben gewonnen en tijd hebben verloren. Maar als ik naar Jonas kijk, die zegt dat hij een goed gevoel had, mogen we eigenlijk niet teleurgesteld zijn."
Meer uit Sport
MÜNCHEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor het eerst dit jaar een toernooi op de European Tour gewonnen. Hij versloeg in de finale van de German Darts Grand Prix in München landgenoot Gian van Veen met 8-7.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft naast de prestigieuze Laureus World Sports Award gegrepen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging bij de uitreiking in Madrid naar turnster Simone Biles. Die won na een comeback op de Olympische Spelen van Parijs drie keer goud en een keer zilver.
5 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - De Keniaanse hardlopers John Korir en Sharon Lokedi hebben de marathon van Boston op hun naam geschreven. Korir won in 2.04.45. Lokedi liep ruim onder het parcoursrecord van 2.19.59 uit 2014. Ze won in 2.17.22.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De Argentijnse vedette Lionel Messi heeft op Instagram zijn eer bewezen aan de maandag overleden paus Franciscus. "Een andere paus, benaderbaar, Argentijn", schrijft de voetballer van Inter Miami op zijn socialemediakanaal. "Rust in vrede, paus Franciscus. Bedankt dat u de wereld een betere plek hebt gemaakt. We zullen u missen."
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Draisma Dynamo hebben voor het eerst de beker gewonnen. De speelsters uit Apeldoorn waren in de finale in de Maaspoort in Den Bosch te sterk voor Friso Sneek: 3-0 ( 25-20 25-14 25-23).
8 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland in de MXGP als vierde geëindigd in de tweede manche. Dat is het beste resultaat dit seizoen voor de 30-jarige Brabander. De zege in het Zwitserse Frauenfeld ging naar de 18-jarige Belg Lucas Coenen, die in beide manches zegevierde en zijn eerste grand prix in de MXGP won.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben voor de derde keer de Euro Hockey League gewonnen. In de finale op eigen veld in Den Bosch versloeg de ploeg van coach Marieke Dijkstra Braxgata HC uit België met 5-1.
8 uur geleden