Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ploegleider Niermann: Vingegaard geeft geen krimp

Ploegleider Niermann: Vingegaard geeft geen krimp

FOIX (ANP) - Ploegleider Grischa Niermann van Jumbo-Visma haalde veel vertrouwen uit de manier waarop de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard dinsdag in de eerste van drie ritten in de Pyreneeën in de Tour de France overeind bleef. "Hij straalt nog altijd heel veel vertrouwen uit en geeft geen krimp", zei Niermann na de zestiende etappe tegen de NOS.

De rit werd gewonnen door de Canadees Hugo Houle van Israel - Premier Tech. Ver achter de winnaar reden Vingegaard en naaste belager Tadej Pogacar gezamenlijk richting finish. Vingegaard behield ruim 2 minuten voorsprong op de Sloveen.

"We hebben laten zien dat we met zes man in staat zijn de koers te controleren in de Pyreneeën", aldus Niermann. "We krijgen nog twee zware etappes hier, maar we mogen blij zijn met deze dag. Vingegaard ziet er goed uit, dat geeft vertrouwen voor de ploeg. Chapeau ook voor alle andere mannen. Ze deden het geweldig, daar ben ik heel trots op. Alles verliep volgens plan. Ik heb in de auto geen stressmoment beleefd vandaag."

Niermann hoopt dat de ploeg van Jumbo woensdag in de zware bergrit met een aankomst in skioord Peyragudes ook overeind blijft. "We hebben een tactisch plan klaarliggen, maar dat plan ga ik op tv niet vertellen", aldus de oud-renner. "We gaan er alles aan doen om Vingegaard weer zo goed mogelijk bij te staan. Ik heb goede hoop dat dat gaat lukken."

Meer uit Sport

Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

9 minuten geleden
Suriname definitief niet naar WK na nederlaag tegen Bolivia

MONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.

16 minuten geleden
Weggestuurde Britse journalist 'diep teleurgesteld' in Verstappen

SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.

8 uur geleden
Wielrenner Vernon sprint naar zege ingekorte vierde rit Catalonië

CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.

10 uur geleden
Transgender Netwerk: 'IOC zwicht voor desinformatie en angst'

DEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".

10 uur geleden
Norris gelooft in veerkracht McLaren: we worden weer de beste

SUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."

10 uur geleden
IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

13 uur geleden