Ploegleider Niermann: Vingegaard geeft geen krimp
FOIX (ANP) - Ploegleider Grischa Niermann van Jumbo-Visma haalde veel vertrouwen uit de manier waarop de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard dinsdag in de eerste van drie ritten in de Pyreneeën in de Tour de France overeind bleef. "Hij straalt nog altijd heel veel vertrouwen uit en geeft geen krimp", zei Niermann na de zestiende etappe tegen de NOS.
De rit werd gewonnen door de Canadees Hugo Houle van Israel - Premier Tech. Ver achter de winnaar reden Vingegaard en naaste belager Tadej Pogacar gezamenlijk richting finish. Vingegaard behield ruim 2 minuten voorsprong op de Sloveen.
"We hebben laten zien dat we met zes man in staat zijn de koers te controleren in de Pyreneeën", aldus Niermann. "We krijgen nog twee zware etappes hier, maar we mogen blij zijn met deze dag. Vingegaard ziet er goed uit, dat geeft vertrouwen voor de ploeg. Chapeau ook voor alle andere mannen. Ze deden het geweldig, daar ben ik heel trots op. Alles verliep volgens plan. Ik heb in de auto geen stressmoment beleefd vandaag."
Niermann hoopt dat de ploeg van Jumbo woensdag in de zware bergrit met een aankomst in skioord Peyragudes ook overeind blijft. "We hebben een tactisch plan klaarliggen, maar dat plan ga ik op tv niet vertellen", aldus de oud-renner. "We gaan er alles aan doen om Vingegaard weer zo goed mogelijk bij te staan. Ik heb goede hoop dat dat gaat lukken."
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
11 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
11 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden