Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ploegleider Niermann: Vingegaard geeft geen krimp

Ploegleider Niermann: Vingegaard geeft geen krimp

FOIX (ANP) - Ploegleider Grischa Niermann van Jumbo-Visma haalde veel vertrouwen uit de manier waarop de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard dinsdag in de eerste van drie ritten in de Pyreneeën in de Tour de France overeind bleef. "Hij straalt nog altijd heel veel vertrouwen uit en geeft geen krimp", zei Niermann na de zestiende etappe tegen de NOS.

De rit werd gewonnen door de Canadees Hugo Houle van Israel - Premier Tech. Ver achter de winnaar reden Vingegaard en naaste belager Tadej Pogacar gezamenlijk richting finish. Vingegaard behield ruim 2 minuten voorsprong op de Sloveen.

"We hebben laten zien dat we met zes man in staat zijn de koers te controleren in de Pyreneeën", aldus Niermann. "We krijgen nog twee zware etappes hier, maar we mogen blij zijn met deze dag. Vingegaard ziet er goed uit, dat geeft vertrouwen voor de ploeg. Chapeau ook voor alle andere mannen. Ze deden het geweldig, daar ben ik heel trots op. Alles verliep volgens plan. Ik heb in de auto geen stressmoment beleefd vandaag."

Niermann hoopt dat de ploeg van Jumbo woensdag in de zware bergrit met een aankomst in skioord Peyragudes ook overeind blijft. "We hebben een tactisch plan klaarliggen, maar dat plan ga ik op tv niet vertellen", aldus de oud-renner. "We gaan er alles aan doen om Vingegaard weer zo goed mogelijk bij te staan. Ik heb goede hoop dat dat gaat lukken."

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

1 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

5 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

18 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

21 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

22 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

22 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

23 uur geleden