Ploegleider Jumbo-Visma ziet 'uitstekende reactie' van Roglic
VAL DI ZOLDO (ANP) - Ploegleider Marc Reef van Jumbo-Visma vindt dat Primoz Roglic een uitstekende reactie heeft gegeven na zijn mindere dag in de zestiende etappe van de Ronde van Italië. De Sloveense kopman liet in de achttiende rit zien sterk te zijn op de slotklim naar Val di Zoldo en klom naar de tweede plaats in het algemeen klassement, achter rozetruidrager Geraint Thomas.
"João Almeida kraakte vandaag door de aanval van Primoz", zei Reef. "Het lijkt erop dat hij het nu was die een slechte dag kende. Wellicht dat Thomas, die vandaag in staat was te volgen, die de komende twee dagen ook nog tegenkomt. Met de vijf man die zijn ploeg nog in koers heeft, kunnen ze de wedstrijd tot een bepaald moment controleren." De ploegleider zag dat als er aanvallen komen, de renners van Ineos Grenadiers het ook lastig krijgen. "Wellicht dat wij nog kunnen profiteren van een zwak moment van hen."
Ook Sepp Kuss, die voor de versnelling zorgde die Almeida te veel werd, had een sterke kopman gezien. "Op dagen als vandaag kun je niet met de besten wedijveren als je niet helemaal 100 procent bent", zei de Amerikaan. "Gelukkig is Primoz uitstekend in orde. Met de tijdwinst die hij vandaag heeft geboekt kunnen we tevreden zijn."
Koninginnenrit
In de loodzware rit van vrijdag gaat de ploeg nog een keer proberen in de aanval te gaan, kondigde Kuss aan. "We kijken nu uit naar de koninginnenrit, waar we als ploeg de laatste keer in deze Giro iets op poten kunnen zetten. De tijdrit van zaterdag wordt een man-tegen-mangevecht."
Roglic staat in het algemeen klassement op 29 seconden van Thomas. Na de bergetappe van vrijdag volgt nog een klimtijdrit op zaterdag en een vlakke etappe op zondag in Rome.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
6 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
7 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
10 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
13 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden