Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ploegleider Jumbo-Visma ziet 'uitstekende reactie' van Roglic

Ploegleider Jumbo-Visma ziet 'uitstekende reactie' van Roglic

VAL DI ZOLDO (ANP) - Ploegleider Marc Reef van Jumbo-Visma vindt dat Primoz Roglic een uitstekende reactie heeft gegeven na zijn mindere dag in de zestiende etappe van de Ronde van Italië. De Sloveense kopman liet in de achttiende rit zien sterk te zijn op de slotklim naar Val di Zoldo en klom naar de tweede plaats in het algemeen klassement, achter rozetruidrager Geraint Thomas.

"João Almeida kraakte vandaag door de aanval van Primoz", zei Reef. "Het lijkt erop dat hij het nu was die een slechte dag kende. Wellicht dat Thomas, die vandaag in staat was te volgen, die de komende twee dagen ook nog tegenkomt. Met de vijf man die zijn ploeg nog in koers heeft, kunnen ze de wedstrijd tot een bepaald moment controleren." De ploegleider zag dat als er aanvallen komen, de renners van Ineos Grenadiers het ook lastig krijgen. "Wellicht dat wij nog kunnen profiteren van een zwak moment van hen."

Ook Sepp Kuss, die voor de versnelling zorgde die Almeida te veel werd, had een sterke kopman gezien. "Op dagen als vandaag kun je niet met de besten wedijveren als je niet helemaal 100 procent bent", zei de Amerikaan. "Gelukkig is Primoz uitstekend in orde. Met de tijdwinst die hij vandaag heeft geboekt kunnen we tevreden zijn."

Koninginnenrit

In de loodzware rit van vrijdag gaat de ploeg nog een keer proberen in de aanval te gaan, kondigde Kuss aan. "We kijken nu uit naar de koninginnenrit, waar we als ploeg de laatste keer in deze Giro iets op poten kunnen zetten. De tijdrit van zaterdag wordt een man-tegen-mangevecht."

Roglic staat in het algemeen klassement op 29 seconden van Thomas. Na de bergetappe van vrijdag volgt nog een klimtijdrit op zaterdag en een vlakke etappe op zondag in Rome.

Meer uit Sport

Verstappen snelste in eerste vrije training GP van België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.

2 uur geleden
Peloton van start in langste etappe Tour de France naar Vogezen

DOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.

3 uur geleden
Shirt Pelé uit WK-finale 1958 voor 4,3 miljoen euro geveild

NEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.

7 uur geleden
Amerikaanse golfer Suber leidt na eerste dag Brits Open

SOUTHPORT (ANP) - De Amerikaanse golfer Jackson Suber leidt het Brits Open na de eerste dag. De 26-jarige debutant op het oudste golftoernooi ter wereld doorliep de eerste ronde in 65 slagen, vijf slagen onder par. De Zuid-Koreaan Im Sung-jae en de Engelsman Dan Brown staan op een gedeelde tweede plaats. Zij eindigden op vier slagen onder par.

18 uur geleden
Tennisser De Jong in tweede ronde Båstad uitgeschakeld door Báez

BÅSTAD (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is donderdag in de tweede ronde van het ATP-toernooi van het Zweedse Båstad uitgeschakeld. De Argentijnse nummer 56 van de wereld Sebastián Báez was in twee sets te sterk voor de Nederlander (nummer 73): 6-4 6-2.

19 uur geleden
Norris incasseert gridstraf in GP België om nieuwe accu

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP/RTR) - Formule 1-wereldkampioen Lando Norris incasseert dit weekend in de Grote Prijs van België een gridstraf van tien plaatsen. Zijn McLaren krijgt al de vierde batterij van het seizoen, deze straf staat daartegenover. Zijn team verwacht dat de 26-jarige Brit met deze elektrische krachtbron het seizoen kan voltooien.

21 uur geleden
Colombiaan Gaviria verlaat Tour de France na val in massasprint

CHALON-SUR-SAÔNE (ANP) - Wielrenner Fernando Gaviria heeft de Tour de France na afloop van de twaalfde etappe verlaten met een sleutelbeenbreuk. Dat meldt zijn ploeg Caja Rural op X. De 31-jarige Colombiaanse sprinter kwam in de slotkilometer ten val nadat hij het achterwiel van de Belg Vlad Van Mechelen aantikte. In zijn val nam Gaviria een aantal andere renners mee.

22 uur geleden