
Ploegleider Jumbo-Visma trots op ploeg na succesvolle bergetappe
LARUNS (ANP) - Ploegleider Arthur van Dongen van Jumbo-Visma sprak van een goede dag na de vijfde etappe in de Tour de France. Kopman en titelverdediger Jonas Vingegaard pakte met een aanval op de Col de Marie Blanque tijd op de meeste van zijn concurrenten en met name op rivaal Tadej Pogacar.
Van Dongen erkende wel dat Vingegaard tijd verliest op één concurrent. De Australiër Jai Hindley won de etappe en nam de gele leiderstrui over van de Brit Adam Yates. "Maar ik ben trots op hoe de mannen gereden hebben en hoe Jonas tijd pakt op een aantal grote concurrenten."
Volgens de ploegleider lag er het plan om aan te vallen als het goede moment zich zou voordoen. "Als Jonas zich goed voelt, proberen we tijd te pakken. Dat zullen we nooit nalaten."
Gat dichtrijden
Van Dongen had niet gezien dat Pogacar zich minder goed voelde. "Tot het moment dat Jonas aanging hebben we dat niet gemerkt. Zijn ploeg heeft heel hard moeten werken om het gat kleiner te krijgen. We zagen dat ze met name bergop al snel een aantal renners kwijtraakten. Vandaar dat we zeiden: als jullie je goed voelen, geef er dan maar een knal op."
Jumbo-Visma liet het werk in de achtervolging op de kopgroep met daarin klassementsrenner Hindley aanvankelijk ook over aan UAE Team Emirates. "Het was ook niet onze verantwoordelijkheid om dat dicht te rijden, omdat we ook al met drie man in die groep zaten. Jonas gaf aan dat hij zich goed voelde en dat het niet nodig was."
Tweede Pyreneeënrit
Voor de tweede bergrit in de Pyreneeën van donderdag moet Jumbo-Visma nog een plan maken, zei Van Dongen. "Maar als wij kansen zien om tijdwinst te pakken, zullen we dat niet nalaten."
Meer uit Sport
MÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft na zeven etappes al een ruime voorsprong op zijn concurrenten. De Sloveen heeft nu een voorsprong van 54 seconden op de Belg Remco Evenepoel. De Fransman Kévin Vauquelin staat derde op 1 minuut en 11 seconden. Zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard is de nummer 4 van het klassement en staat op 1.17 minuut. Mathieu van der Poel viel terug van de eerste naar de vijfde plaats met een achterstand van 1.29 minuut op Pogacar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Amerikaan Taylor Fritz in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen. Titelverdediger Alcaraz had daarvoor vier sets nodig: 6-4 5-7 6-3 7-6 (6).
1 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar draagt de winst van de zevende etappe in de Tour de France op aan zijn gevallen ploeggenoot João Almeida. De Sloveen heroverde met zijn tweede etappezege de gele trui op Mathieu van der Poel. "We wilden allebei deze etappe op deze iconische klim winnen, maar jammer genoeg werd het geen rematch met Van der Poel", aldus Pogacar in een flashinterview. Pogacar heeft naast de gele trui ook de groene trui in handen.
2 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft er vrede mee dat hij de gele trui kwijtraakte aan de Sloveen Tadej Pogacar. "Ik had mijn allerbeste benen nodig om de trui te behouden en die had ik niet vandaag", zei Van der Poel na de finish tegen de NOS. Van der Poel eindigde tijdens de zevende etappe als 22e op 1.20 minuut van Pogacar.
2 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft de zevende etappe van de Tour de France in Mûr-de-Bretagne gewonnen. De Nederlander Mathieu van der Poel van Alpecin-Deceuninck moest de gele trui afstaan aan de Sloveen van UAE Team Emirates. Pogacar won in de sprint van Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike.
2 uur geledenTERRE ROVERESCHE (ANP) - Wielrenster Liane Lippert heeft de zesde etappe van de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De Duitse renster van Movistar versloeg na 145 kilometer tussen Bellaria-Igea Marina en Terre Roveresche haar Nederlandse medevluchtster Pauliena Rooijakkers.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Andruw Jones (48) gaat met het Nederlandse Koninkrijksteam volgend jaar maart tijdens de World Baseball Classic (WBC) voor de hoofdprijs. De nieuwe bondscoach van de honkbalploeg wil alles in het werk stellen om in maart 2026 met een zo sterk mogelijke selectie aan te treden op het toernooi waaraan profs uit de Amerikaanse Major League (MLB) mee mogen doen. "We gaan er niet heen om mee te doen, maar om te winnen", zegt Jones in Amsterdam in een interview met het ANP.
5 uur geleden