Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ploegleider Engels prijst Dumoulin voor teamwerk bij zege Bouwman

Ploegleider Engels prijst Dumoulin voor teamwerk bij zege Bouwman

POTENZA (ANP) - Ploegleider Addy Engels van Jumbo-Visma prees Tom Dumoulin na afloop van de zevende etappe van de Ronde van Italië, die mede dankzij diens hulp werd gewonnen door ploeggenoot Koen Bouwman. "Wat hij vandaag liet zien, was ongelooflijk", reageerde Engels over de kopman wiens eigen klassementsdoelen eerder deze week nog mislukten.

"Tom toonde zich een heel goede teamgenoot", zei de ploegleider. "Dat is echt bewonderenswaardig dat hij de wil heeft om te werken voor Koen, omdat die de explosievere renner is aan de finish. Het kwam echt van Tom die zei dat we voor de kansen van Koen moesten gaan. Dat is echt ongelooflijk voor een winnaar als Tom."

Volgens Engels zag het er fysiek ook goed uit wat Dumoulin liet zien in de zevende rit. "Hij moet zich duidelijk een stuk sterker voelen dan een paar dagen geleden." Dumoulin zakte afgelopen dinsdag weg in het klassement nadat hij veel tijd verloor bij de beklimming van de Etna.

Dumoulin liet zelf echter weten niet meer bezig te zijn met een klassement, ook al pakte hij bijna 3 minuten terug op de andere klassementsrenners. "Ik denk dat ik daarvoor te kort kom", zei hij bij Eurosport. "Ik hoop dat ik nog 2 mooie weken voor de boeg heb en een paar mooie dagen kan uitkiezen."

Meer uit Sport

Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

43 minuten geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

11 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

12 uur geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

13 uur geleden
Tennissers Italië winnen Davis Cup voor derde keer op rij

BOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).

13 uur geleden
Shorttrackster Velzeboer wint ook derde 500 meter in World Tour

GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.

17 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint 1000 meter bij wereldbeker Gdansk

GDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.

17 uur geleden