Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ploeggenoten geletruidrager Roglic vol vertrouwen

Ploeggenoten geletruidrager Roglic vol vertrouwen

CLERMONT-FERRAND (ANP) - Het optreden van Primoz Roglic vrijdag in de dertiende etappe van de Tour de France heeft het vertrouwen in de kopman binnen Jumbo-Visma alleen maar groter gemaakt. Ineos, de ploeg van de Colombiaan Egan Bernal, probeerde de koers hard te maken, maar het was de Sloveen die juist tijdwinst boekte op de Tourwinnaar van vorig jaar. "Ze zullen blijven aanvallen, maar wij moeten gewoon de controle houden en kalm blijven", keek Tom Dumoulin zaterdag vooruit naar de komende ritten.

Met name zondag wacht een zware test met de finish op de Grand Colombier. "We kennen die helling van de verkenning en uit de Tour de l'Ain", vertelde Dumoulin, die zich volledig in dienst stelt van zijn Sloveense kopman. "Primoz liet ook vrijdag zien de beste benen te hebben." Volgens Wout van Aert staat Roglic momenteel een treetje hoger dan de meeste van zijn concurrenten. "Alleen Pogacar komt in zijn buurt", had de Belg, die al twee ritzeges voor Jumbo-Visma binnenhaalde, vrijdag ook gemerkt. "De rest heeft wel een tikje gekregen, denk ik."

De aanvallen zullen niet uitblijven, weet Dumoulin. "Ze zijn hier ook om de Tour te winnen. Als ze het niet proberen, winnen ze sowieso niet. Voorlopig denk ik dat wij de beste zijn."

Ook Sepp Kuss, de Amerikaan die ook een belangrijke rol heeft voor Roglic in de bergen, klonk overtuigend voor de start van de veertiende etappe. "Kijk naar Primoz aan het einde van de rit vrijdag. Hij had nog veel in de tank en kon nog versnellen." Nieuw was het niet voor Kuss. "We rijden al langer voor elkaar. Eerder ook al in de Vuelta, met veel dezelfde jongens die er nu ook bij zijn. We hebben veel vertrouwen in elkaar."

Meer uit Sport

Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

49 minuten geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

1 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

2 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

3 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

6 uur geleden
Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

15 uur geleden
Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

20 uur geleden