Ploeggenoten geletruidrager Roglic vol vertrouwen
CLERMONT-FERRAND (ANP) - Het optreden van Primoz Roglic vrijdag in de dertiende etappe van de Tour de France heeft het vertrouwen in de kopman binnen Jumbo-Visma alleen maar groter gemaakt. Ineos, de ploeg van de Colombiaan Egan Bernal, probeerde de koers hard te maken, maar het was de Sloveen die juist tijdwinst boekte op de Tourwinnaar van vorig jaar. "Ze zullen blijven aanvallen, maar wij moeten gewoon de controle houden en kalm blijven", keek Tom Dumoulin zaterdag vooruit naar de komende ritten.
Met name zondag wacht een zware test met de finish op de Grand Colombier. "We kennen die helling van de verkenning en uit de Tour de l'Ain", vertelde Dumoulin, die zich volledig in dienst stelt van zijn Sloveense kopman. "Primoz liet ook vrijdag zien de beste benen te hebben." Volgens Wout van Aert staat Roglic momenteel een treetje hoger dan de meeste van zijn concurrenten. "Alleen Pogacar komt in zijn buurt", had de Belg, die al twee ritzeges voor Jumbo-Visma binnenhaalde, vrijdag ook gemerkt. "De rest heeft wel een tikje gekregen, denk ik."
De aanvallen zullen niet uitblijven, weet Dumoulin. "Ze zijn hier ook om de Tour te winnen. Als ze het niet proberen, winnen ze sowieso niet. Voorlopig denk ik dat wij de beste zijn."
Ook Sepp Kuss, de Amerikaan die ook een belangrijke rol heeft voor Roglic in de bergen, klonk overtuigend voor de start van de veertiende etappe. "Kijk naar Primoz aan het einde van de rit vrijdag. Hij had nog veel in de tank en kon nog versnellen." Nieuw was het niet voor Kuss. "We rijden al langer voor elkaar. Eerder ook al in de Vuelta, met veel dezelfde jongens die er nu ook bij zijn. We hebben veel vertrouwen in elkaar."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
6 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
16 uur geleden