Ploeggenoot overleden wielrenner Mäder zamelt geld in bij Tour
BILBAO (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao, ploeggenoot van de overleden wielrenner Gino Mäder, zamelt tijdens de Tour de France geld in ter nagedachtenis van de Zwitser. Mäder zette zich vaak in voor het goede doel. Bilbao wil dit in de Ronde van Frankrijk ook doen.
"Ik wil in de voetsporen treden van Gino", laat Bilbao via Twitter weten. Hij gaat geld inzamelen voor een organisatie die zich inzet om ontbost land in Afrika te kopen en dat opnieuw te beplanten. Bilbao wil 1 euro doneren voor iedere renner die achter hem finisht in de etappes in de Tour.
Mäder doneerde in 2021 zelf ook geld aan dit doel tijdens de Vuelta. Hij gaf toen ook 1 euro voor iedere renner die achter hem eindigde en haalde daarmee ruim 4000 euro op.
Mäder overleed vorige maand aan de gevolgen van zijn zware val in de Ronde van Zwitserland. Bij de ploegenpresentatie van de Tour stond zijn ploeg Bahrain Victorious ook uitgebreid stil bij zijn overlijden. De Tour start zaterdag in Bilbao.
Meer uit Sport
GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
3 minuten geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
1 uur geledenKOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.
4 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
8 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
9 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
14 uur geleden