Ploeggenoot overleden wielrenner Mäder zamelt geld in bij Tour
BILBAO (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao, ploeggenoot van de overleden wielrenner Gino Mäder, zamelt tijdens de Tour de France geld in ter nagedachtenis van de Zwitser. Mäder zette zich vaak in voor het goede doel. Bilbao wil dit in de Ronde van Frankrijk ook doen.
"Ik wil in de voetsporen treden van Gino", laat Bilbao via Twitter weten. Hij gaat geld inzamelen voor een organisatie die zich inzet om ontbost land in Afrika te kopen en dat opnieuw te beplanten. Bilbao wil 1 euro doneren voor iedere renner die achter hem finisht in de etappes in de Tour.
Mäder doneerde in 2021 zelf ook geld aan dit doel tijdens de Vuelta. Hij gaf toen ook 1 euro voor iedere renner die achter hem eindigde en haalde daarmee ruim 4000 euro op.
Mäder overleed vorige maand aan de gevolgen van zijn zware val in de Ronde van Zwitserland. Bij de ploegenpresentatie van de Tour stond zijn ploeg Bahrain Victorious ook uitgebreid stil bij zijn overlijden. De Tour start zaterdag in Bilbao.
Meer uit Sport
PREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
11 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
19 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
19 uur geleden