Ploegarts Quintana na dopingonderzoek Tour 2020 voor de rechter
MARSEILLE (ANP/AFP) - De voormalige arts van de wielerploeg van de Colombiaan Nairo Quintana moet in september terechtstaan in Marseille. Fredy Alexander Gonzáles Torres wordt ervan verdacht Quintana tijdens de Tour de France van 2020 aan doping te helpen geholpen.
Quintana won in 2014 de Ronde van Italië en in 2016 de Ronde van Spanje. Hij eindigde in 2013 en 2015 als tweede in de Ronde van Frankrijk.
Drieënhalf jaar na die bewuste Tour hebben de Franse aanklagers hun onderzoek afgesloten naar Arkéa-Samsic, de ploeg waarvoor Quintana reed. "Er is besloten de Colombiaanse arts te vervolgen", meldden de autoriteiten aan persbureau AFP. Hij wordt verdacht van "het bezit van een stof of methode die verboden is voor sportief gebruik zonder medische rechtvaardiging", aldus de aanklagers.
Beschuldiging
Torres wordt ook beschuldigd van het toedienen van een verboden middel aan Quintana en zijn broer en teamgenoot Dayer Quintana. De arts riskeert een celstraf van vijf jaar en een boete van 75.000 euro.
De Franse justitie begon het onderzoek al tijdens de Tour van 2020 nadat verdachte middelen werden aangetroffen bij de medische begeleiders van Arkéa-Samsic. De renners werden ondervraagd, maar konden in koers blijven. Quintana eindigde als zeventiende.
De Colombiaan raakte wel in 2022 zijn zesde plaats in de Tour de France kwijt. Hij werd toen gediskwalificeerd omdat bij controles sporen van de verboden pijnstiller tramadol in zijn bloed werden aangetroffen.
Meer uit Sport
LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
4 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
5 uur geleden