Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ploegarts Quintana na dopingonderzoek Tour 2020 voor de rechter

Ploegarts Quintana na dopingonderzoek Tour 2020 voor de rechter

MARSEILLE (ANP/AFP) - De voormalige arts van de wielerploeg van de Colombiaan Nairo Quintana moet in september terechtstaan in Marseille. Fredy Alexander Gonzáles Torres wordt ervan verdacht Quintana tijdens de Tour de France van 2020 aan doping te helpen geholpen.

Quintana won in 2014 de Ronde van Italië en in 2016 de Ronde van Spanje. Hij eindigde in 2013 en 2015 als tweede in de Ronde van Frankrijk.

Drieënhalf jaar na die bewuste Tour hebben de Franse aanklagers hun onderzoek afgesloten naar Arkéa-Samsic, de ploeg waarvoor Quintana reed. "Er is besloten de Colombiaanse arts te vervolgen", meldden de autoriteiten aan persbureau AFP. Hij wordt verdacht van "het bezit van een stof of methode die verboden is voor sportief gebruik zonder medische rechtvaardiging", aldus de aanklagers.

Beschuldiging

Torres wordt ook beschuldigd van het toedienen van een verboden middel aan Quintana en zijn broer en teamgenoot Dayer Quintana. De arts riskeert een celstraf van vijf jaar en een boete van 75.000 euro.

De Franse justitie begon het onderzoek al tijdens de Tour van 2020 nadat verdachte middelen werden aangetroffen bij de medische begeleiders van Arkéa-Samsic. De renners werden ondervraagd, maar konden in koers blijven. Quintana eindigde als zeventiende.

De Colombiaan raakte wel in 2022 zijn zesde plaats in de Tour de France kwijt. Hij werd toen gediskwalificeerd omdat bij controles sporen van de verboden pijnstiller tramadol in zijn bloed werden aangetroffen.

Meer uit Sport

Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

12 minuten geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

30 minuten geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

3 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

3 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

5 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

7 uur geleden
Sinner begint jacht op titel in Parijs met soepele zege

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.

17 uur geleden