Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ploegarts Quintana na dopingonderzoek Tour 2020 voor de rechter

Ploegarts Quintana na dopingonderzoek Tour 2020 voor de rechter

MARSEILLE (ANP/AFP) - De voormalige arts van de wielerploeg van de Colombiaan Nairo Quintana moet in september terechtstaan in Marseille. Fredy Alexander Gonzáles Torres wordt ervan verdacht Quintana tijdens de Tour de France van 2020 aan doping te helpen geholpen.

Quintana won in 2014 de Ronde van Italië en in 2016 de Ronde van Spanje. Hij eindigde in 2013 en 2015 als tweede in de Ronde van Frankrijk.

Drieënhalf jaar na die bewuste Tour hebben de Franse aanklagers hun onderzoek afgesloten naar Arkéa-Samsic, de ploeg waarvoor Quintana reed. "Er is besloten de Colombiaanse arts te vervolgen", meldden de autoriteiten aan persbureau AFP. Hij wordt verdacht van "het bezit van een stof of methode die verboden is voor sportief gebruik zonder medische rechtvaardiging", aldus de aanklagers.

Beschuldiging

Torres wordt ook beschuldigd van het toedienen van een verboden middel aan Quintana en zijn broer en teamgenoot Dayer Quintana. De arts riskeert een celstraf van vijf jaar en een boete van 75.000 euro.

De Franse justitie begon het onderzoek al tijdens de Tour van 2020 nadat verdachte middelen werden aangetroffen bij de medische begeleiders van Arkéa-Samsic. De renners werden ondervraagd, maar konden in koers blijven. Quintana eindigde als zeventiende.

De Colombiaan raakte wel in 2022 zijn zesde plaats in de Tour de France kwijt. Hij werd toen gediskwalificeerd omdat bij controles sporen van de verboden pijnstiller tramadol in zijn bloed werden aangetroffen.

Meer uit Sport

Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

1 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

3 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

3 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

4 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

5 uur geleden
Motorcoureur Benavides wint Dakar Rally op twee seconden

YANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.

9 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.

11 uur geleden