Ploeg Van der Poel door coronageval uit koers, Dekker nu leider
ABU DHABI (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft zich met zijn ploeg Alpecin-Fenix moeten terugtrekken uit de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. Eén van de medewerkers van de Belgische formatie is zondagavond positief getest op het coronavirus. "Het welzijn van alle betrokkenen staat bij ons voorop", meldt Alpecin-Fenix, dat in overleg met de organisatie besloot om uit de ronde te stappen.
Van der Poel won zondag de eerste etappe, maar hij kan maandag niet starten in de rode leiderstrui. David Dekker is nu de nieuwe leider in het algemeen klassement.
De besmette medewerker van Alpecin-Fenix is direct in isolatie gegaan. Dat geldt ook voor alle andere teamleden, onder wie de renners. Zij worden de komende dagen opnieuw getest op het coronavirus. Onduidelijk is wanneer ze terug naar huis mogen.
Voorjaarsklassiekers
Van der Poel wilde zich in de Ronde van de Emiraten, zijn eerste koers van dit jaar op de weg, in vorm rijden voor de voorjaarsklassiekers. De alleskunner op de fiets veroverde eind vorige maand in Oostende zijn vierde wereldtitel veldrijden. Van der Poel gaf de etappekoers in het Midden-Oosten de voorkeur boven het Belgische openingsweekeinde, met de Omloop Het Nieuwsblad (zaterdag) en Kuurne-Brussel-Kuurne (zondag).
"Het is heel mooi om het wegseizoen zo te beginnen en het betekent veel voor me", zei Van der Poel na zijn zege op zondag. "Ik heb een week rust gehad en pas één week met de ploeg getraind. Ik had dit eigenlijk ook niet verwacht. Dit is de vorm van het veldrijden in de woestijn."
Achter Van der Poel sprintte de 23-jarige Dekker, die in de Ronde van de Emiraten debuteert als prof bij Jumbo-Visma, naar de tweede plek in de 'waaieretappe'. Maandag staat een individuele tijdrit over 13 kilometer op het programma. Dekker verdedigt daarin de koppositie in het klassement.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
2 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
5 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
8 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
8 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
9 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
13 uur geleden