Ploeg Van der Poel door coronageval uit koers, Dekker nu leider
ABU DHABI (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft zich met zijn ploeg Alpecin-Fenix moeten terugtrekken uit de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. Eén van de medewerkers van de Belgische formatie is zondagavond positief getest op het coronavirus. "Het welzijn van alle betrokkenen staat bij ons voorop", meldt Alpecin-Fenix, dat in overleg met de organisatie besloot om uit de ronde te stappen.
Van der Poel won zondag de eerste etappe, maar hij kan maandag niet starten in de rode leiderstrui. David Dekker is nu de nieuwe leider in het algemeen klassement.
De besmette medewerker van Alpecin-Fenix is direct in isolatie gegaan. Dat geldt ook voor alle andere teamleden, onder wie de renners. Zij worden de komende dagen opnieuw getest op het coronavirus. Onduidelijk is wanneer ze terug naar huis mogen.
Voorjaarsklassiekers
Van der Poel wilde zich in de Ronde van de Emiraten, zijn eerste koers van dit jaar op de weg, in vorm rijden voor de voorjaarsklassiekers. De alleskunner op de fiets veroverde eind vorige maand in Oostende zijn vierde wereldtitel veldrijden. Van der Poel gaf de etappekoers in het Midden-Oosten de voorkeur boven het Belgische openingsweekeinde, met de Omloop Het Nieuwsblad (zaterdag) en Kuurne-Brussel-Kuurne (zondag).
"Het is heel mooi om het wegseizoen zo te beginnen en het betekent veel voor me", zei Van der Poel na zijn zege op zondag. "Ik heb een week rust gehad en pas één week met de ploeg getraind. Ik had dit eigenlijk ook niet verwacht. Dit is de vorm van het veldrijden in de woestijn."
Achter Van der Poel sprintte de 23-jarige Dekker, die in de Ronde van de Emiraten debuteert als prof bij Jumbo-Visma, naar de tweede plek in de 'waaieretappe'. Maandag staat een individuele tijdrit over 13 kilometer op het programma. Dekker verdedigt daarin de koppositie in het klassement.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen ziet uit naar de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van het jaar in de Formule 1 waarin de titelstrijd wordt beslist. "Ik voel me goed. Ik heb natuurlijk een idiote ommekeer kunnen bewerkstelligen in het kampioenschap, waardoor ik nu nog kans heb op de titel", zei hij een kleine twee uur voor aanvang van de race op het Yas Marina Circuit. "Ik heb er zin in, hoop dat ik mijn eigen race kan rijden vooraan, maar zal zeker in de gaten houden wat er achter me gebeurt."
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.
4 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
14 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
19 uur geleden