Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pliskova op Roland Garros in drie sets langs Egyptische qualifier

Pliskova op Roland Garros in drie sets langs Egyptische qualifier

PARIJS (ANP) - Karolina Pliskova heeft in de eerste ronde van Roland Garros een moeizame zege geboekt op de Egyptische qualifier Mayar Sherif, de nummer 172 van de wereld. Na twee uur en een kwartier werd het 6-7 (9) 6-2 6-4.

Pliskova (28) speelde erg slordig in de eerste set, waarin ze maar liefst acht setpunten onbenut liet. Na een uur pakte de 24-jarige Sherif via een spannende tiebreak verrassend de set.

In de tweede set herstelde Pliskova, de mondiale nummer 4, zich en na een half uur verzilverde ze nu wel haar eerste setpoint. In de derde set was een break op 3-3 voldoende voor Pliskova om aan uitschakeling te ontsnappen. "Na het verlies van de eerste set werd ik wat relaxter en ging ik er wat meer voor", zei de winnares na afloop.

Clara Tauson

Pliskova neemt het in de tweede ronde op tegen voormalig kampioene Jelena Ostapenko, die de Amerikaanse Madison Brengle met 6-2 6-1 kansloos liet. Ostapenko won het toernooi in 2017, maar overleefde bij geen een andere editie de openingsronde.

De 17-jarige Deense Clara Tauson verraste in de eerste ronde de als 21e geplaatste Amerikaanse Jennifer Brady, begin deze maand nog halvefinaliste op de US Open. Het werd 6-4 3-6 9-7 voor de Scandinavische nummer 188 van de wereld.

Tauson, voormalig nummer 1 bij de junioren, overleefde in de derde set twee wedstrijdpunten. Zelf benutte ze haar vijfde matchpoint.

Meer uit Sport

Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

4 uur geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

8 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

10 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

11 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

11 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

11 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

11 uur geleden