Pliskova op Roland Garros in drie sets langs Egyptische qualifier
PARIJS (ANP) - Karolina Pliskova heeft in de eerste ronde van Roland Garros een moeizame zege geboekt op de Egyptische qualifier Mayar Sherif, de nummer 172 van de wereld. Na twee uur en een kwartier werd het 6-7 (9) 6-2 6-4.
Pliskova (28) speelde erg slordig in de eerste set, waarin ze maar liefst acht setpunten onbenut liet. Na een uur pakte de 24-jarige Sherif via een spannende tiebreak verrassend de set.
In de tweede set herstelde Pliskova, de mondiale nummer 4, zich en na een half uur verzilverde ze nu wel haar eerste setpoint. In de derde set was een break op 3-3 voldoende voor Pliskova om aan uitschakeling te ontsnappen. "Na het verlies van de eerste set werd ik wat relaxter en ging ik er wat meer voor", zei de winnares na afloop.
Clara Tauson
Pliskova neemt het in de tweede ronde op tegen voormalig kampioene Jelena Ostapenko, die de Amerikaanse Madison Brengle met 6-2 6-1 kansloos liet. Ostapenko won het toernooi in 2017, maar overleefde bij geen een andere editie de openingsronde.
De 17-jarige Deense Clara Tauson verraste in de eerste ronde de als 21e geplaatste Amerikaanse Jennifer Brady, begin deze maand nog halvefinaliste op de US Open. Het werd 6-4 3-6 9-7 voor de Scandinavische nummer 188 van de wereld.
Tauson, voormalig nummer 1 bij de junioren, overleefde in de derde set twee wedstrijdpunten. Zelf benutte ze haar vijfde matchpoint.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
3 uur geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
5 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
21 uur geleden