Pliskova op Roland Garros in drie sets langs Egyptische qualifier
PARIJS (ANP) - Karolina Pliskova heeft in de eerste ronde van Roland Garros een moeizame zege geboekt op de Egyptische qualifier Mayar Sherif, de nummer 172 van de wereld. Na twee uur en een kwartier werd het 6-7 (9) 6-2 6-4.
Pliskova (28) speelde erg slordig in de eerste set, waarin ze maar liefst acht setpunten onbenut liet. Na een uur pakte de 24-jarige Sherif via een spannende tiebreak verrassend de set.
In de tweede set herstelde Pliskova, de mondiale nummer 4, zich en na een half uur verzilverde ze nu wel haar eerste setpoint. In de derde set was een break op 3-3 voldoende voor Pliskova om aan uitschakeling te ontsnappen. "Na het verlies van de eerste set werd ik wat relaxter en ging ik er wat meer voor", zei de winnares na afloop.
Clara Tauson
Pliskova neemt het in de tweede ronde op tegen voormalig kampioene Jelena Ostapenko, die de Amerikaanse Madison Brengle met 6-2 6-1 kansloos liet. Ostapenko won het toernooi in 2017, maar overleefde bij geen een andere editie de openingsronde.
De 17-jarige Deense Clara Tauson verraste in de eerste ronde de als 21e geplaatste Amerikaanse Jennifer Brady, begin deze maand nog halvefinaliste op de US Open. Het werd 6-4 3-6 9-7 voor de Scandinavische nummer 188 van de wereld.
Tauson, voormalig nummer 1 bij de junioren, overleefde in de derde set twee wedstrijdpunten. Zelf benutte ze haar vijfde matchpoint.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.
12 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft basketbalclub Los Angeles Lakers laten weten dat hij zijn carrière bij een andere basketbalclub in de Amerikaanse competitie NBA voortzet. Dat heeft Rich Paul, de baas van James' management Klutch Sports aan ESPN laten weten. LA Lakers heeft het vertrek van de 41-jarige vedette bevestigd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van Wimbledon. De Poolse titelverdedigster had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-1 2-6 6-3.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na een lange vijfsetter in twee aktes de tweede ronde van Wimbledon bereikt. De 26-jarige Nederlander had in totaal meer dan vier uur nodig om de Australiër Rinky Hijikata te verslaan: 7-6 (4) 3-6 5-7 6-4 6-3.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
1 dag geleden