Pliskova gaat samenwerken met oud-coach Murray
PRAAG (ANP) - De Tsjechische Karolina Pliskova wordt komend tennisseizoen begeleid door coach Dani Vallverdú. De Venezolaanse trainer had de afgelopen jaren diverse mannen onder zijn hoede. Hij begon zijn loopbaan als coach van Andy Murray en werkte vervolgens samen met Tomas Berdych, Grigor Dimitrov en Stan Wawrinka.
"Hij was vanaf het begin een van mijn voornaamste kandidaten", zei Pliskova, de nummer 2 van de wereld. "Hij heeft geweldige resultaten behaald met zijn spelers. Hij ziet tennis als geen ander en ik ben ervan overtuigd dat hij me veel te bieden heeft. Ik kijk al uit naar het begin van de voorbereiding."
De 27-jarige Pliskova, nog niet in het bezit van een grandslamtitel, was op zoek naar nieuwe begeleiding omdat ze afscheid nam van de Spaanse Conchita Martínez. Die voormalig Wimbledonkampioene werd onlangs door landgenote Garbiñe Muguruza aangesteld. Muguruza is op de wereldranglijst afgezakt naar plek 35.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.
8 minuten geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.
40 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Zeven landen zijn in de race voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 2036. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) dinsdag bevestigd. Het gaat om Duitsland, Hongarije, India, Qatar, Zuid-Korea, Zuid-Afrika en Turkije. Andere kandidaten hebben nog tot 31 oktober om hun interesse kenbaar te maken.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft dinsdag voor het eerst sinds februari een ATP-toernooi gewonnen. In Tokio versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld, die dit jaar lang geblesseerd was, de Tsjech Jiří Lehečka in twee sets: 7-6 (4) 6-4.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner komt dit seizoen niet meer in actie. De 25-jarige nummer 1 van de wereld heeft nog te veel problemen met zijn knie. Dat heeft Sinner dinsdag via zijn sociale media bekendgemaakt. "Ik heb samen met mijn artsen besloten dat ik een behandeling voor mijn knie moet ondergaan. Dat betekent dat het seizoen 2026 officieel voorbij is", zo zei Sinner in een video.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De diskwalificatie van Daniil Medvedev in de halve finale van het toernooi van Beijing heeft ook financiële consequenties. De 30-jarige Russische tennisser loopt zijn prijzengeld van 195.000 euro mis. Hij krijgt ook geen 200 punten voor de wereldranglijst toegekend.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff heeft onlineracisme aan de kaak gesteld na haar zege op de Chinese tiener Sun Xinran op het WTA-toernooi van Beijing. De Amerikaanse grandslamwinnares stelt dat het aantal racistische reacties "niet normaal" was na de partij waarover ophef ontstond na het overspelen van een belangrijk punt.
4 uur geleden