Pliskova gaat samenwerken met oud-coach Murray
PRAAG (ANP) - De Tsjechische Karolina Pliskova wordt komend tennisseizoen begeleid door coach Dani Vallverdú. De Venezolaanse trainer had de afgelopen jaren diverse mannen onder zijn hoede. Hij begon zijn loopbaan als coach van Andy Murray en werkte vervolgens samen met Tomas Berdych, Grigor Dimitrov en Stan Wawrinka.
"Hij was vanaf het begin een van mijn voornaamste kandidaten", zei Pliskova, de nummer 2 van de wereld. "Hij heeft geweldige resultaten behaald met zijn spelers. Hij ziet tennis als geen ander en ik ben ervan overtuigd dat hij me veel te bieden heeft. Ik kijk al uit naar het begin van de voorbereiding."
De 27-jarige Pliskova, nog niet in het bezit van een grandslamtitel, was op zoek naar nieuwe begeleiding omdat ze afscheid nam van de Spaanse Conchita Martínez. Die voormalig Wimbledonkampioene werd onlangs door landgenote Garbiñe Muguruza aangesteld. Muguruza is op de wereldranglijst afgezakt naar plek 35.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg heeft bij de wedstrijden uit de World Tour in Montreal het goud veroverd op de gemengde aflossing (mixed relay). Jens van 't Wout, Teun Boer, Xandra Velzeboer en Zoë Deltrap waren oppermachtig in de finale.
8 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Reggeborgh heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker het NK ploegenachtervolging gewonnen. Dat schaatsteam, bestaande uit Marcel Bosker, Remo Slotegraaf en Jasper Krommenhoek, heeft zich daarmee geplaatst voor de ploegenachtervolging op de eerste wereldbeker. Reggeborgh was met 3.46,04 een fractie sneller dan Team Essent dat met 3.46,17 tweede werd.
54 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jorian ten Cate heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de massastart in de nieuwe opzet gewonnen. De marathonschaatser van Reggeborgh was in een door valpartijen ontsierde afvalrace de beste in de sprint tegen Harm Visser en teamgenoot Bart Hoolwerf.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de massastart in de nieuwe opzet gewonnen. De olympisch kampioene was in de afvalrace de beste in de sprint met teamgenote Sofia Schilder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Zweedse hardloper Andreas Almgren heeft zijn debuut op de marathon glans gegeven met de overwinning in New York. De 31-jarige Europees kampioen op de 10.000 meter én wereldkampioen op de halve marathon kwam na 42,195 kilometer in een tijd van 2.06.01 over de finish in Central Park.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben FC Twente zondagmiddag verslagen in de topper in de Vrouwen Eredivisie. Op sportcomplex De Toekomst werd het 2-0 voor de thuisploeg. Door de overwinning heeft Ajax nu 21 punten, 1 punt minder dan FC Twente, dat nog altijd koploper is. Een belangrijke rol was weggelegd voor invaller Mirte van Koppen, die beide doelpunten maakte.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Angel Daleman heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1000 meter gewonnen. De 19-jarige schaatsster van Team Essent was in Heerenveen met een persoonlijk record van 1.13,49 sneller dan Femke Kok en Isabel Grevelt. Kok werd tweede met 1.14,15. Grevelt zette met 1.14,91 de derde tijd neer.
3 uur geleden