Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plezier en olympische droom basis rentree wielrenner Dumoulin

Plezier en olympische droom basis rentree wielrenner Dumoulin

DEN BOSCH (ANP) - Het plezier en de droom om te presteren op de Olympische Spelen deden Tom Dumoulin besluiten zonder veel voorbereiding begin juni terug te keren in het wielerpeloton. "Plus het feit dat ik af en toe nog heel hard kan fietsen", vertelde de Limburger van Jumbo-Visma maandag in een persgesprek in Vught.

Op 22 januari kondigde Dumoulin aan zijn carrière tijdelijk stop te zetten, met name omdat de druk en verwachtingen hem ongelukkig maakten. Een kleine vijf maanden later rijdt hij zijn eerste wedstrijd, de Ronde van Zwitserland.

Die koers, vanaf 6 juni, staat in het teken van de voorbereiding op de Spelen van Tokio. "De Olympische Spelen zijn al vijf jaar een droom voor me. Ik heb al weer een tijdje lol op de fiets en merk dat ik nog best hard kan fietsen. Die combinatie heeft me doen besluiten ervoor te gaan", legde Dumoulin uit.

Zijn aanwezigheid bij de Amstel Gold Race, als toeschouwer, had hem daarbij een zetje gegeven. "Ik merkte dat ik het toch wel gaaf vond, het wereldje. Het begon weer te kriebelen." De olympische tijdrit, zijn hoofddoel, is op 28 juli.

Meer uit Sport

Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

1 minuut geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

2 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

7 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

7 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

9 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

10 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

11 uur geleden