Plezier en olympische droom basis rentree wielrenner Dumoulin
DEN BOSCH (ANP) - Het plezier en de droom om te presteren op de Olympische Spelen deden Tom Dumoulin besluiten zonder veel voorbereiding begin juni terug te keren in het wielerpeloton. "Plus het feit dat ik af en toe nog heel hard kan fietsen", vertelde de Limburger van Jumbo-Visma maandag in een persgesprek in Vught.
Op 22 januari kondigde Dumoulin aan zijn carrière tijdelijk stop te zetten, met name omdat de druk en verwachtingen hem ongelukkig maakten. Een kleine vijf maanden later rijdt hij zijn eerste wedstrijd, de Ronde van Zwitserland.
Die koers, vanaf 6 juni, staat in het teken van de voorbereiding op de Spelen van Tokio. "De Olympische Spelen zijn al vijf jaar een droom voor me. Ik heb al weer een tijdje lol op de fiets en merk dat ik nog best hard kan fietsen. Die combinatie heeft me doen besluiten ervoor te gaan", legde Dumoulin uit.
Zijn aanwezigheid bij de Amstel Gold Race, als toeschouwer, had hem daarbij een zetje gegeven. "Ik merkte dat ik het toch wel gaaf vond, het wereldje. Het begon weer te kriebelen." De olympische tijdrit, zijn hoofddoel, is op 28 juli.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
2 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden