Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plenaire vergadering klimaattop geschorst, laatste kans voor deal

Plenaire vergadering klimaattop geschorst, laatste kans voor deal

BAKOE (ANP/RTR) - Voor de bijna tweehonderd landen op de VN-klimaattop begint de tijd steeds meer te dringen om een akkoord te sluiten over het hoofdonderwerp, klimaathulp aan armere landen. De plenaire vergadering die als "afsluitende" bijeenkomst op de planning was gezet, is na enige tijd geschorst. Dat gebeurde nadat diverse besluiten waren genomen over onderwerpen waarover wel overeenstemming was, zoals spelregels voor CO2-handel. Terwijl de top officieel vrijdag al afgelopen had moeten zijn, moeten de delegaties op de late zaterdagavond weer verder met elkaar in gesprek over klimaatfinanciering.

Voorzitter Mukhtar Babayev en de Braziliaanse milieuminister Marina Silva probeerden de hoop erin te houden. "Ik weet dat niemand van ons Bakoe wil verlaten zonder goede uitkomst", zei de Azerbeidzjaanse voorzitter. Silva pleitte ervoor om na "de moeilijke ervaringen" in Bakoe toch nog een uitkomst te bereiken die "minimaal acceptabel is, gezien de noodtoestand waar we mee zitten".

De vicepremier van eilandstaat Fiji, Biman Prasad, voegde eraan toe dat hij vanavond of vannacht alsnog een akkoord verwacht. "Als het om geld gaat, is het altijd controversieel", zei hij erbij. Eurocommissaris Wopke Hoekstra had eerder al gezegd dat hij "niet durfde te beloven" of het nog zou lukken.

Klimaattoppen zijn berucht om hun uitlooptijd. Een record op dat vlak is nog niet in zicht op de COP29. De COP25 in Madrid liep bijna 44 uur uit. Om daar overheen te gaan, zou deze top tot eind zondagochtend moeten duren.

Meer uit Buitenland

Buitenlandministers willen EU-veiligheidsgaranties voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.

15 minuten geleden
Louvre gesloten vanwege staking personeel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.

17 minuten geleden
Dodental loopt op na overstromingen Marokko

SAFI (ANP/RTR) - Het dodental na de plotselinge overstromingen zondag in de Marokkaanse kuststad Safi is opgelopen naar zeker 37, meldden Marokkaanse media. In een uur tijd viel er zoveel regen dat tientallen huizen en winkels onder water kwamen te staan. Ook werden auto's meegesleurd door modderstromen en is er schade ontstaan aan wegen in omliggende gebieden.

43 minuten geleden
Australië werkt aan strengere wapenwetgeving na aanslag

CANBERRA (ANP) - De Australische politiek gaat de wapenwetgeving aanscherpen na de Bondi Beach-aanslag. Premier Anthony Albanese bevestigde na politiek topoverleg met leiders van deelstaten dat er landelijke maatregelen komen, berichten omroep ABC en 9News.

44 minuten geleden
Pussy Riot in Rusland aangemerkt als extremistische organisatie

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische punkband Pussy Riot is in Rusland op de lijst met extremistische organisaties gezet. Daardoor zijn niet alleen de optredens van de groep verboden, maar wordt het bijvoorbeeld ook illegaal om berichten van de band op sociale media te liken.

45 minuten geleden
Uiterst rechtse regering in Tsjechië beëdigd

PRAAG (ANP/AFP/RTR) - In Tsjechië is de nieuwe regering van premier Andrej Babis beëdigd. Die bestaat uit populistische, uiterst rechtse partijen die eurosceptisch of pro-Russisch zijn. Babis heeft onder meer gezegd te stoppen met alle steun aan Oekraïne die door de vorige pro-Europese regering was opgezet.

1 uur geleden
Premier Australië: geen verband aanslag en erkenning Palestina

CANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese accepteert niet dat er een verband is tussen de aanslag op Bondi Beach en de Australische erkenning van de Palestijnse staat. Dat verklaarde hij volgens Australische media nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangegeven dat met die erkenning olie op het "antisemitische vuur" is gegooid.

1 uur geleden