Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plenaire vergadering klimaattop geschorst, laatste kans voor deal

Plenaire vergadering klimaattop geschorst, laatste kans voor deal

BAKOE (ANP/RTR) - Voor de bijna tweehonderd landen op de VN-klimaattop begint de tijd steeds meer te dringen om een akkoord te sluiten over het hoofdonderwerp, klimaathulp aan armere landen. De plenaire vergadering die als "afsluitende" bijeenkomst op de planning was gezet, is na enige tijd geschorst. Dat gebeurde nadat diverse besluiten waren genomen over onderwerpen waarover wel overeenstemming was, zoals spelregels voor CO2-handel. Terwijl de top officieel vrijdag al afgelopen had moeten zijn, moeten de delegaties op de late zaterdagavond weer verder met elkaar in gesprek over klimaatfinanciering.

Voorzitter Mukhtar Babayev en de Braziliaanse milieuminister Marina Silva probeerden de hoop erin te houden. "Ik weet dat niemand van ons Bakoe wil verlaten zonder goede uitkomst", zei de Azerbeidzjaanse voorzitter. Silva pleitte ervoor om na "de moeilijke ervaringen" in Bakoe toch nog een uitkomst te bereiken die "minimaal acceptabel is, gezien de noodtoestand waar we mee zitten".

De vicepremier van eilandstaat Fiji, Biman Prasad, voegde eraan toe dat hij vanavond of vannacht alsnog een akkoord verwacht. "Als het om geld gaat, is het altijd controversieel", zei hij erbij. Eurocommissaris Wopke Hoekstra had eerder al gezegd dat hij "niet durfde te beloven" of het nog zou lukken.

Klimaattoppen zijn berucht om hun uitlooptijd. Een record op dat vlak is nog niet in zicht op de COP29. De COP25 in Madrid liep bijna 44 uur uit. Om daar overheen te gaan, zou deze top tot eind zondagochtend moeten duren.

Meer uit Buitenland

VN: Gaza heeft 71,4 miljard dollar nodig voor herstel

GAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.

22 minuten geleden
Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.

2 uur geleden
Iran: geen onderhandelingen met VS onder druk

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.

3 uur geleden
Erdogan belooft strengere vuurwapenregels na schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.

6 uur geleden
Starmer ontkent misleiden parlement na suggestie Downing Street

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.

7 uur geleden
Magyar nodigt Netanyahu uit, maar wil hem wel laten arresteren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.

9 uur geleden
Starmer misleidde Brits parlement 'per ongeluk' over Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.

9 uur geleden