Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plenaire vergadering klimaattop geschorst, laatste kans voor deal

Plenaire vergadering klimaattop geschorst, laatste kans voor deal

BAKOE (ANP/RTR) - Voor de bijna tweehonderd landen op de VN-klimaattop begint de tijd steeds meer te dringen om een akkoord te sluiten over het hoofdonderwerp, klimaathulp aan armere landen. De plenaire vergadering die als "afsluitende" bijeenkomst op de planning was gezet, is na enige tijd geschorst. Dat gebeurde nadat diverse besluiten waren genomen over onderwerpen waarover wel overeenstemming was, zoals spelregels voor CO2-handel. Terwijl de top officieel vrijdag al afgelopen had moeten zijn, moeten de delegaties op de late zaterdagavond weer verder met elkaar in gesprek over klimaatfinanciering.

Voorzitter Mukhtar Babayev en de Braziliaanse milieuminister Marina Silva probeerden de hoop erin te houden. "Ik weet dat niemand van ons Bakoe wil verlaten zonder goede uitkomst", zei de Azerbeidzjaanse voorzitter. Silva pleitte ervoor om na "de moeilijke ervaringen" in Bakoe toch nog een uitkomst te bereiken die "minimaal acceptabel is, gezien de noodtoestand waar we mee zitten".

De vicepremier van eilandstaat Fiji, Biman Prasad, voegde eraan toe dat hij vanavond of vannacht alsnog een akkoord verwacht. "Als het om geld gaat, is het altijd controversieel", zei hij erbij. Eurocommissaris Wopke Hoekstra had eerder al gezegd dat hij "niet durfde te beloven" of het nog zou lukken.

Klimaattoppen zijn berucht om hun uitlooptijd. Een record op dat vlak is nog niet in zicht op de COP29. De COP25 in Madrid liep bijna 44 uur uit. Om daar overheen te gaan, zou deze top tot eind zondagochtend moeten duren.

Meer uit Buitenland

Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

2 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

2 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

3 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

5 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

6 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

6 uur geleden
VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

7 uur geleden