Plek voor alle asielzoekers in centrale opvanglocatie Ter Apel
TER APEL (ANP) - In de centrale opvanglocatie in het Groningse Ter Apel is dinsdag genoeg plek voor alle asielzoekers die zich hebben gemeld, zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het aantal mensen dat daar opvang zoekt is net onder de tweeduizend gebleven. In Ter Apel is plaats voor maximaal 2000 mensen.
Het COA dringt er al geruime tijd op aan dat gemeenten in het land meer ruimte moeten maken voor asielzoekers. Asielzoekers die zich in Ter Apel melden zijn geen Oekraïense vluchtelingen. Voor die groep worden in gemeenten 50.000 of meer opvangplaatsen ingericht. Asielzoekers kunnen niet naar de reguliere 111 asielzoekerscentra, want die zitten ook allemaal vol volgens het COA. Als Ter Apel te vol is, moeten de asielzoekers in andere plaatsen in het land worden ondergebracht.
Het COA verwacht deze week noodopvanglocaties te kunnen openen in Kampen en Venray. Maar de dienst wil het liefst locaties hebben waar asielzoekers langere tijd kunnen blijven wonen. In Nijmegen gaan binnenkort 160 opvangplekken open waar niet alleen voor Oekraïners maar ook voor andere vluchtelingen enige tijd kunnen verblijven.
Meer uit Binnenland
URK (ANP) - Bij een explosie op een zeilboot in de buurt van Urk zijn twee personen te water geraakt. Zij zijn uit het water gehaald en met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hoe de twee mensen eraan toe zijn, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Flevoland niet.
38 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is vanaf maandag in het hele land actief. Zondag is het al actief in het zuidoosten van het land, daar worden maximumtemperaturen van rond de 30 graden verwacht. Maandag en dinsdag wordt het 28 tot 36 graden. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de hitte.
1 uur geledenBLANKENBERGE (ANP) - Een Nederlandse toerist heeft zich zondagochtend met zijn auto klemgereden op een trap in het centrum van de Belgische badplaats Blankenberge, dat meldt de VRT. De 74-jarige man zou genavigeerd hebben met zijn Waze-app, volgens de omroep.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De politie vermoedt dat er een verband bestaat tussen vijf recente explosies bij woningen in Assen. Bij de incidenten raakte niemand gewond.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er hebben geen grote incidenten plaatsgevonden tijdens de Canal Parade in Amsterdam en de bijbehorende feesten, meldt de politie. Wel waren er enkele protestacties van pro-Palestinademonstranten waarbij de politie ingreep. Eén persoon werd daarbij aangehouden, omdat deze geen identiteitsbewijs kon laten zien.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er zijn twee mensen aangehouden voor de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend. Het gaat om een 27-jarige man uit Hoofddorp en een 39-jarige man uit Polen, meldt de politie.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Ondanks de chronische droogte in Nederland zijn er in de afgelopen weken nog geen grote natuurbranden geweest. Maar dat kan veranderen als de wind draait. Daarvoor waarschuwt Edwin Kok, landelijk coördinator natuurbrandbeheersing van de brandweer. "De risico's zijn nog niet geweken zolang er geen significante regen valt. En dan heb ik het over wekenlange neerslag", aldus Kok.
5 uur geleden