Plein voor Notre-Dame in Parijs weer open voor publiek
PARIJS (ANP/DPA) - Ruim een jaar na de verwoestende brand in de Notre-Dame in Parijs is zondag het plein voor de kathedraal weer voor het publiek geopend. "De Notre-Dame is de ziel van Parijs", zei burgemeester Anne Hidalgo bij de officiële heropening.
Het plein was na de brand gesloten vanwege vervuiling met lood. Ook nu het plein weer open is, zal het nog regelmatig gereinigd moeten worden.
De kathedraal, of wat daar van over is, is voorlopig niet toegankelijk voor het publiek. President Emmanuel Macron beloofde kort na de brand in april vorig jaar dat het monumentale gebedsgebouw binnen vijf jaar weer zou zijn herbouwd maar deskundigen hebben daar twijfels over.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Ook raakten twee agenten gewond, berichten Turkse media.
46 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in aanloop naar spannende parlementsverkiezingen aangekomen in Hongarije. Hij gaat daar de Hongaarse premier Viktor Orbán bezoeken en volgens bronnen gaan ze ook samen op campagne. Op beelden is te zien dat minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó de prominente gast ontving nadat zijn vliegtuig was geland.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.
2 uur geledenNOEUX-LES-MINES (ANP) - Nabij het Noord-Franse Noeux-les-Mines, niet ver van Lille, is dinsdagochtend een hogesnelheidstrein in aanvaring gekomen met een voertuig. Daarbij is de machinist om het leven gekomen. Volgens BFMTV, dat zich ook baseert op hulpverleners, botste de trein op een transport van militaire voertuigen. Twee inzittenden zouden in kritieke toestand verkeren, aldus dat medium. Elf anderen zou het "relatief" slecht vergaan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De hoogste Iraanse leider Mojtaba Khamenei krijgt een medische behandeling in de Iraanse stad Qom. Dat schrijft de Britse krant The Times, die zich baseert op een diplomatiek memo dat naar Golfstaten is gestuurd. Daar zou informatie in staan van Amerikaanse en Israëlische inlichtingendiensten.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische droneaanval op een stadsbus in de Oekraïense stad Nikopol heeft aan drie mensen het leven gekost, meldt minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko op Telegram. Twaalf mensen raakten gewond.
3 uur geleden