Plein voor kathedraal Milaan stroomt vol voor uitvaart Berlusconi
MILAAN (ANP) - In Milaan stroomt het Piazza del Duomo langzaam vol met mensen die hun laatste eer willen bewijzen aan de Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi. Ook de eerste gasten komen aan bij de kathedraal van Milaan, waar om 15.00 uur de uitvaart begint.
Op het plein staan grote schermen waarop mensen de dienst kunnen volgen. Volgens Italiaanse media hebben aanhangers spandoeken bij zich en wordt de naam van Berlusconi zo nu en dan gescandeerd. Voor de kathedraal hebben mensen bloemen neergelegd en een deel van de menigte heeft shirts aan van AC Milan en AC Monza, de (voormalige) voetbalclubs van Berlusconi.
Berlusconi's lichaam lag de afgelopen dagen in zijn Villa San Martino. Die beroemde woning van Berlusconi ligt in Arcore, ten noordoosten van Milaan en op 33 kilometer rijden van de kathedraal. Langs de route hebben zich ook mensen verzameld die een glimp van de rouwstoet willen opvangen.
Nationale dag van rouw
Vanwege de uitvaart is het woensdag een dag van nationale rouw in Italië. Sommige leden van de oppositie zeggen tegen het Italiaanse persbureau ANSA dat dat een ongepaste beslissing is van de huidige coalitie, waar ook de partij Forza Italia van Berlusconi in zit. Leden van de linkse PD vinden dat Berlusconi weliswaar een zeer invloedrijk, maar ook een polariserend figuur was voor het land. De leider van PD gaat wel naar de uitvaart, maar de leiders van de Vijfsterrenbeweging en twee andere oppositiepartijen slaan de dienst over.
Berlusconi zal ergens in de komende dagen gecremeerd worden in Valenza. De urn wordt vervolgens geplaatst in zijn Villa San Martino.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.
29 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.
49 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
7 uur geleden