Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plein voor kathedraal Milaan stroomt vol voor uitvaart Berlusconi

Plein voor kathedraal Milaan stroomt vol voor uitvaart Berlusconi

MILAAN (ANP) - In Milaan stroomt het Piazza del Duomo langzaam vol met mensen die hun laatste eer willen bewijzen aan de Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi. Ook de eerste gasten komen aan bij de kathedraal van Milaan, waar om 15.00 uur de uitvaart begint.

Op het plein staan grote schermen waarop mensen de dienst kunnen volgen. Volgens Italiaanse media hebben aanhangers spandoeken bij zich en wordt de naam van Berlusconi zo nu en dan gescandeerd. Voor de kathedraal hebben mensen bloemen neergelegd en een deel van de menigte heeft shirts aan van AC Milan en AC Monza, de (voormalige) voetbalclubs van Berlusconi.

Berlusconi's lichaam lag de afgelopen dagen in zijn Villa San Martino. Die beroemde woning van Berlusconi ligt in Arcore, ten noordoosten van Milaan en op 33 kilometer rijden van de kathedraal. Langs de route hebben zich ook mensen verzameld die een glimp van de rouwstoet willen opvangen.

Nationale dag van rouw

Vanwege de uitvaart is het woensdag een dag van nationale rouw in Italië. Sommige leden van de oppositie zeggen tegen het Italiaanse persbureau ANSA dat dat een ongepaste beslissing is van de huidige coalitie, waar ook de partij Forza Italia van Berlusconi in zit. Leden van de linkse PD vinden dat Berlusconi weliswaar een zeer invloedrijk, maar ook een polariserend figuur was voor het land. De leider van PD gaat wel naar de uitvaart, maar de leiders van de Vijfsterrenbeweging en twee andere oppositiepartijen slaan de dienst over.

Berlusconi zal ergens in de komende dagen gecremeerd worden in Valenza. De urn wordt vervolgens geplaatst in zijn Villa San Martino.

Meer uit Buitenland

Merz erkent zorgen België over Russisch geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

8 uur geleden
Toparchitect Frank Gehry (Guggenheim Bilbao) overleden

NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.

11 uur geleden
Bolsonaro steunt oudste zoon als presidentskandidaat in 2026

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.

11 uur geleden
Europarlementariërs: 'gestoord' plan VS is aanval op EU-waarden

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.

13 uur geleden
Ierland onderzoekt drone-incident rond aankomst vlucht Zelensky

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.

14 uur geleden
Soedanese stad el-Fasher 'enorme plaats delict'

LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.

17 uur geleden
België doet mee aan Eurovisie Songfestival

BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.

17 uur geleden