Pleidooi voor 'vergeten groep' bij prijsplafond energie
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer moet haast maken met het vinden van een oplossing voor een 'vergeten groep' bij het prijsplafond voor energie. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH), Aedes, de Woonbond, de Vereniging Nederlandse Gemeenten en studentenorganisaties is er nog geen oplossing voor verenigingen van eigenaren (vve's) die met blokverwarming hun huizen verwarmen.
Blokverwarming is een vorm van verwarmen waarbij alle woningen, bijvoorbeeld in een flat, op dezelfde cv-ketel zijn aangesloten, legt de VEH uit. Bij de energieleverancier is niet bekend hoeveel appartementen er achter die aansluiting zitten. Daarmee zouden deze huishoudens niet in aanmerking komen voor de regeling rond het energieplafond. Dit omdat deze per aansluiting wordt toegepast.
De genoemde organisaties zeggen mee te willen denken aan een oplossing, zodat ook de appartementseigenaren met blokverwarming recht hebben op compensatie via het prijsplafond. De Tweede Kamer buigt zich dinsdag over een motie waarin gemaand wordt tot spoed.
Meer uit Financieel
DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.
54 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.
6 uur geleden