Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pleidooi: samen optreden tegen onveilige producten van buiten EU

Pleidooi: samen optreden tegen onveilige producten van buiten EU

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse toezichthouders pleiten voor een gezamenlijke aanpak om consumenten te beschermen tegen onveilige en niet-duurzame producten van buiten de Europese Unie. Ieder jaar komen ruim 1 miljard pakketjes via Nederland de EU binnen, 40 procent van het totaal. Daarbij zitten ook veel pakketjes, van webshops als SHEIN, AliExpress en Temu, die niet voldoen aan de Europese regels.

Het pleidooi wordt gedaan door de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT), de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ), de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI), de Nederlandse Arbeidsinspectie en de Douane. Dat doen zij in een brief aan minister Dirk Beljaarts van Economische Zaken.

De toezichthouders willen dat alle partijen in de webshopketen, zoals de productie, handel en transport, hun verantwoordelijkheid nemen. Dat geldt ook voor de overheid en kopers. Daarover willen zij in gesprek met de minister.

Noodzaak

De waakhonden verwijzen in hun pleidooi onder meer naar onderzoek van Europese markttoezichthouders. Daaruit komt naar voren dat 85 tot 95 procent van de geïnspecteerde producten afkomstig van SHEIN, AliExpress en Temu niet voldoet aan de Europese productwetgeving. Het kan daarbij gaan om speelgoed met losse onderdelen, waardoor kinderen kunnen stikken. Maar ook om elektronica die in brand vliegt of tot storingen leidt bij andere apparaten.

Het controleren van alle pakketjes die ons land binnenkomen is volgens de toezichthouders onmogelijk, al zou dat wel wenselijk zijn. Vandaar dat de gezamenlijke aanpak noodzakelijk is. "Alleen zo kunnen consumenten en gebruikers worden beschermd tegen niet werkende, onveilige, ongezonde en niet-duurzame producten en kan een gelijk speelveld aan bedrijven worden geboden", aldus de waakhonden.

Meer uit Financieel

Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

19 minuten geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

20 minuten geleden
Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

1 uur geleden
Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

3 uur geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

3 uur geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Economie VS ondanks Iranoorlog harder gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.

3 uur geleden