Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plechtig afscheid van Keniaanse marathonheld Kiptum

Plechtig afscheid van Keniaanse marathonheld Kiptum

CHEPKORIO (ANP/AFP) - Honderden Kenianen hebben afscheid genomen van Kelvin Kiptum, de verongelukte wereldrecordhouder op de marathon. President William Ruto en voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond waren aanwezig bij de door de regering betaalde plechtigheid in Chepkorio, alsook de topatleten Faith Kipyegon en David Rudisha.

Kiptum kwam op 11 februari om het leven door een eenzijdig verkeersongeval op de weg van Kiptagat naar Eldoret. De 24-jarige atleet raakte van de weg en botste tegen een boom. Hij overleed ter plaatse, evenals zijn 36-jarige coach Gervais Hakizimana. De oorzaak van het ongeval is nog altijd niet bekend. Wel staat vast dat de Kiptum is overleden aan ernstig hoofdletsel.

Kiptum liep in oktober in Chicago als eerste man de marathon onder de 2 uur en 1 minuut en zette het wereldrecord op 2.00.35. Hij zou in april een nieuwe recordpoging doen tijdens de marathon van Rotterdam en gold ook als topfavoriet voor goud op de Olympische Spelen in Parijs. Zijn snelle opkomst in de marathon maakte hem tot een volksheld in Kenia.

Processie

Donderdag namen veel Kenianen al afscheid van de marathonloper tijdens een processie door de straten van Eldoret, dat bekendstaat als het walhalla van het hardlopen in het Afrikaanse land. De regering van Kenia liet in het plaatsje Naiberi al een nieuw huis bouwen voor de familie van Kiptum. De hardloper laat een vrouw en twee kinderen achter. Het huis stond er in zes dagen.

"Kelvin, we zullen je missen", sprak atletiekbaas Coe. "Ons verdriet heeft tijd nodig om te verdwijnen, maar wees er zeker van dat je prestaties onuitwisbaar zijn en zijn vastgelegd in de annalen van onze geschiedenis."

Meer uit Sport

Laatste lokale ronde telt niet mee voor eindklassement Vuelta

GRANADA (ANP) - De laatste lokale ronde van de slotrit van de Ronde van Spanje van zondag in Granada zal niet meer meetellen voor het algemene klassement. Dat heeft de organisatie bevestigd.

30 minuten geleden
De Wit bezorgt FC Utrecht in slotfase eerste zege dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Anthony Correia nam in de blessuretijd via aanvoerder Dani de Wit afstand van Excelsior: 1-2. Met 5 punten uit zes duels is FC Utrecht gestegen naar de dertiende plaats.

54 minuten geleden
Veijer boekt met tweede plaats in Misano beste resultaat in Moto2

MISANO (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als tweede gefinisht in de Moto2-race bij de Grote Prijs van San Marino. Het is zijn beste resultaat in deze raceklasse. De 21-jarige Staphorster moest op het circuit van Misano alleen de Spaanse kampioenschapsleider Manuel González voor zich dulden.

1 uur geleden
Nederlandse 3x3-basketbalsters overtuigend naar halve finale EK

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap. Janis Boonstra, Noortje Driessen, Ilse Kuijt en Evelien Lutje Schipholt waren in de kwartfinale veel te sterk voor Tsjechië. Het werd 21-3.

2 uur geleden
Elf personen vast na poging doek op te hangen bij circuit Madring

MADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft elf personen opgepakt bij een poging een spandoek van Greenpeace op te hangen aan een kraan bij het Formule 1-circuit in Madrid. Dat melden lokale Madrileense media via X. De Madring staat dit jaar voor het eerst op de kalender van de Formule 1. De komende tien jaar wordt de Grote Prijs van Spanje er verreden. De race begint zondag om 15.00 uur.

2 uur geleden
Wereldkampioen Herlings boekt zevende zege op rij in MXGP

SHANGHAI (ANP/BELGA) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft in de MXGP zijn zevende achtereenvolgende zege geboekt. De 32-jarige Nederlander, die zich een week geleden verzekerde van zijn derde wereldtitel, deed dat bij de Grote Prijs van China in Shanghai.

3 uur geleden
Winnares Rybakina kampte met twijfels voor US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Elena Rybakina had van tevoren niet verwacht de US Open te winnen. De tennisster uit Kazachstan vertelde na haar overwinning op Aryna Sabalenka (6-4 5-7 6-2) in de finale van het toernooi dat ze aan de start van de US Open twijfels had over haar fitheid.

8 uur geleden