PlayStation-maker Sony uitblinker in lagere Nikkei
TOKIO (ANP) - Elektronicaconcern Sony was donderdag een uitblinker op de Japanse beurs. De maker van de PlayStation profiteerde afgelopen kwartaal van de sterke vraag naar computerspelletjes doordat mensen meer thuiszitten vanwege de coronapandemie. De stemming op de aandelenbeurs in Tokio was evenwel negatief. Beleggers namen wat winst na de sterke opmars in de afgelopen drie handelsdagen. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten eveneens verliezen zien.
De toonaangevende Nikkei in de Japanse hoofdstad eindigde 1,1 procent in de min op 28.341,95 punten. Sony maakte een koerssprong van 9 procent. Behalve de gamestak deed ook de muziekdivisie van Sony opnieuw goede zaken. De filmdivisie presteerde minder nu de bioscopen in een groot deel van de wereld nog dicht zijn. Sony werd ook positiever over zijn hele boekjaar en verhoogde de winstverwachting.
De cijfers van Nomura (plus 3,6 procent) vielen eveneens in de smaak. Het grootste effectenhuis van Japan profiteerde van de grote schommelingen op de beurzen en zag de winst afgelopen kwartaal flink stijgen. Bij de sterk gestegen Japanse chipbedrijven werden winsten genomen. Chiptester Advantest zakte ruim 3 procent.
In Seoul noteerde de Kospi tussentijds 1,5 procent in de min. Kia Motors won 0,5 procent. De Zuid-Koreaanse automaker won een dag eerder al 15 procent na mediaberichten dat het Amerikaanse technologieconcern Apple miljarden wil investeren in het bedrijf als onderdeel van een samenwerking op het gebied van elektrische voertuigen. De Amerikaanse zakenzender CNBC meldde donderdag dat Apple dichtbij een akkoord is over een deal met Kia en moederbedrijf Hyundai (plus 0,2 procent) om zelfrijdende Apple-auto's te maken in de Kia-fabriek in Georgia.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten. Chipfondsen zoals Micron Technology stonden bij de stijgers op Wall Street. Verder kwamen het bekende jeansmerk Levi Strauss en snack- en frisdrankproducent PepsiCo met kwartaalcijfers. De olieprijzen daalden na de flinke plussen eerder deze week.
8 uur geledenWOLFSBURG (ANP/RTR/DPA/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil snijden in het aanbod van modellen en de productiecapaciteit. De directie heeft plannen hiervoor voorgelegd aan de raad van commissarissen. Deze herstructureringsplannen zouden geleidelijk uitgevoerd moeten worden en moeten helpen bij het verlagen van de kosten.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BELGA) - Een rechtbank in Denemarken heeft luchtvaartmaatschappij KLM een boete opgelegd van 3 miljoen Deense kronen, omgerekend 400.000 euro, vanwege "greenwashing". Daarbij doen bedrijven zich groener voor dan ze in werkelijkheid zijn.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handelsdag uitgegaan. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi waren de koplopers in de hoofdindex op het Damrak. Shell deed een stapje terug door een daling van de olieprijzen. Die stegen eerder deze week nog sterk door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten met Amerikaanse aanvallen op Iran en Iraanse aanvallen op Amerikaanse bases in de Golfregio.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartorganisaties willen dat passagiers niet te veel drinken en denken daarom na over aanpassingen aan hun alcoholbeleid. Een idee dat in elk geval op tafel ligt, is een waarschuwing op de gesealde verpakkingen voor alcohol op luchthavens. Dat staat in een 'roadmap' die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdag heeft gedeeld met de Tweede Kamer.
13 uur geledenWOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De vakbonden gaan zich fel verzetten tegen de massaontslagen bij Volkswagen Group, waar naast Volkswagen ook merken als Porsche en Audi onder vallen. In verschillende fabrieken werd het werk neergelegd op het moment dat Volkswagen zijn herstructureringsplannen aan de raad van commissarissen voorlegde.
13 uur geleden