Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Playmobil viert 50-jarig bestaan en wil nieuwe weg inslaan

Playmobil viert 50-jarig bestaan en wil nieuwe weg inslaan

NEURENBERG (ANP) - Het bekende Duitse speelgoedmerk Playmobil viert deze week zijn vijftigjarige bestaan en wil bij het jubileum een nieuwe weg inslaan. Dat heeft de topman van Playmobil gezegd op de internationale speelgoedbeurs van Neurenberg in een interview met persbureau DPA. Zo wil Playmobil nog meer inzetten op speelgoed voor kleine kinderen en meer figuurtjes maken van bekende mensen voor verzamelaars. Ook wil de onderneming meer gebruik gaan maken van plastic op plantaardige basis en gerecyclede kunststoffen.

Op 2 februari 1974 presenteerde Playmobil-oprichter Horst Brandstätter op de speelgoedbeurs van Neurenberg de eerste figuurtjes aan de wereld, namelijk een ridder, een bouwvakker en een indiaan. Daarna kwamen vervolgens ook vrouwelijke poppetjes, kinderen en dieren bij. Het aanbod werd verder vergroot met bijvoorbeeld ridderkastelen, piratenschepen, boerderijen en andere uitbreidingssets. Brandstätter overleed in 2015 op 81-jarige leeftijd.

In de afgelopen vijftig jaar produceerde Playmobil ongeveer 3,8 miljard poppetjes die in meer dan honderd landen verkrijgbaar zijn. Het best verkochte speelgoedfiguurtje is dat van de Duitse theoloog Maarten Luther. Daarvan zijn er 1,2 miljoen verkocht. Playmobil-topman Barthi Kurter zegt te willen voortbouwen op dit succes door veel meer verzamelfiguren van bekende mensen te maken. Ook gaat Playmobil voor het EK voetbal deze zomer een samenwerking aan met de Duitse nationale voetbalploeg voor speelgoedpoppetjes. In maart moet ook een Playmobil-postzegel uitgebracht worden.

Videogames

Het in het Beierse Zirndorf gevestigde Playmobil heeft een paar moeilijke jaren achter de rug. Moederbedrijf Horst Brandstätter Group maakte in oktober nog bekend wereldwijd bijna zevenhonderd banen te schrappen vanwege een dalende omzet en winst. Daardoor gaat ruim een zesde van de totale werkgelegenheid bij het bedrijf verloren.

Playmobil kampt bijvoorbeeld met concurrentie van videogames en de hoge inflatie waardoor huishoudens scherper op de uitgaven zijn gaan letten. Daarom is een "strategische herpositionering" nodig, aldus Playmobil.

Meer uit Financieel

Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

2 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

3 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

3 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

7 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

7 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

8 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

8 uur geleden