Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Playmobil viert 50-jarig bestaan en wil nieuwe weg inslaan

Playmobil viert 50-jarig bestaan en wil nieuwe weg inslaan

NEURENBERG (ANP) - Het bekende Duitse speelgoedmerk Playmobil viert deze week zijn vijftigjarige bestaan en wil bij het jubileum een nieuwe weg inslaan. Dat heeft de topman van Playmobil gezegd op de internationale speelgoedbeurs van Neurenberg in een interview met persbureau DPA. Zo wil Playmobil nog meer inzetten op speelgoed voor kleine kinderen en meer figuurtjes maken van bekende mensen voor verzamelaars. Ook wil de onderneming meer gebruik gaan maken van plastic op plantaardige basis en gerecyclede kunststoffen.

Op 2 februari 1974 presenteerde Playmobil-oprichter Horst Brandstätter op de speelgoedbeurs van Neurenberg de eerste figuurtjes aan de wereld, namelijk een ridder, een bouwvakker en een indiaan. Daarna kwamen vervolgens ook vrouwelijke poppetjes, kinderen en dieren bij. Het aanbod werd verder vergroot met bijvoorbeeld ridderkastelen, piratenschepen, boerderijen en andere uitbreidingssets. Brandstätter overleed in 2015 op 81-jarige leeftijd.

In de afgelopen vijftig jaar produceerde Playmobil ongeveer 3,8 miljard poppetjes die in meer dan honderd landen verkrijgbaar zijn. Het best verkochte speelgoedfiguurtje is dat van de Duitse theoloog Maarten Luther. Daarvan zijn er 1,2 miljoen verkocht. Playmobil-topman Barthi Kurter zegt te willen voortbouwen op dit succes door veel meer verzamelfiguren van bekende mensen te maken. Ook gaat Playmobil voor het EK voetbal deze zomer een samenwerking aan met de Duitse nationale voetbalploeg voor speelgoedpoppetjes. In maart moet ook een Playmobil-postzegel uitgebracht worden.

Videogames

Het in het Beierse Zirndorf gevestigde Playmobil heeft een paar moeilijke jaren achter de rug. Moederbedrijf Horst Brandstätter Group maakte in oktober nog bekend wereldwijd bijna zevenhonderd banen te schrappen vanwege een dalende omzet en winst. Daardoor gaat ruim een zesde van de totale werkgelegenheid bij het bedrijf verloren.

Playmobil kampt bijvoorbeeld met concurrentie van videogames en de hoge inflatie waardoor huishoudens scherper op de uitgaven zijn gaan letten. Daarom is een "strategische herpositionering" nodig, aldus Playmobil.

Meer uit Financieel

ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

10 uur geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

14 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

15 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden