Play-offs om Europees voetbal van start met publiek
UTRECHT (ANP) - Woensdagavond beginnen de play-offs met als inzet een ticket voor Europees voetbal. Feyenoord neemt het om 21.00 uur thuis op tegen stadgenoot Sparta, FC Utrecht wacht om 18.45 uur een thuiswedstrijd tegen FC Groningen.
Bij beide duels mag publiek aanwezig zijn. Bij de Rotterdamse derby zijn 6500 fans welkom, FC Utrecht mag maximaal 3000 fans in De Galgenwaard toelaten. Maandagavond was Feyenoord - Sparta al binnen twee uur 'uitverkocht', dinsdagmiddag om 12.30 uur had FC Utrecht nog niet alle tickets verkocht.
De winnaars van beide duels spelen zaterdagavond de finale. De winnaar van de play-offs ontvangt een ticket voor de tweede voorronde van de nieuwe Conference League. Mocht Feyenoord verliezen, dan betekent dat het afscheid van trainer Dick Advocaat, die na dit seizoen wordt opgevolgd door Arne Slot.
Feyenoord, FC Utrecht, FC Groningen en Sparta zijn de nummers 5 tot en met 8 van afgelopen seizoen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
10 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
13 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
14 uur geleden