Platformeconomie helpt betalingsbedrijf Adyen aan sterke groei
AMSTERDAM (ANP) - Betalingsbedrijf Adyen heeft naar eigen zeggen een sterk eerste halfjaar achter de rug. De onderneming zag met name dat bestaande klanten meer gebruikmaakten van de diensten van het bedrijf. Adyen had de afgelopen tijd stevig geïnvesteerd in het uitbouwen van het dienstenaanbod voor juist deze groep en ziet zijn inspanningen nu beloond worden. Met name bedrijven die actief zijn in de zogeheten platformeconomie waren een belangrijke aanjager van de groei.
Adyen verwerkte in de eerste zes maanden van dit jaar 216 miljard euro aan betalingen. Dat betekende een stijging met twee derde ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. De netto-inkomsten stegen met 46 procent tot 445 miljoen euro. De winst kwam uit op krap 205 miljoen euro. Dat betekende ruimschoots een verdubbeling in vergelijking met een jaar eerder.
Het grootste deel van de groei, meer dan 80 procent, dankte Adyen aan bedrijven die al klant waren. Door de coronacrisis gingen bedrijven ook versneld over naar cashloos betalen. Van die trend profiteert Adyen al een tijd. Ook vindt nog altijd ruim 80 procent van de betalingen fysiek in de winkel plaats en valt er voor de onderneming nog een hoop te winnen.
McDonald's
De betalingssystemen van Adyen worden gebruikt door tal van grote bedrijven in de wereld. Zo behoren bedrijven als Facebook, Spotify, Uber en Netflix tot de klanten van het bedrijf. Dat zijn er in totaal circa 5000.
Als voorbeeld van de sterke volumegroei bij bestaande klanten noemt Adyen de samenwerking met fastfoodketen McDonald's. In 2019 ging Adyen mobiele transacties in het Verenigd Koninkrijk afhandelen voor het fastfoodconcern. Daarna volgden stap voor stap Canada, de Verenigde Arabische Emiraten en de Europese markt.
Vertrouwen
Een zegsman van Adyen legt uit dat vaak ook wordt geprofiteerd van de groei van een bedrijf zelf. In de betalingssector gaat het veelal om vertrouwen winnen. Als je een bepaalde dienst goed uitvoert, dan is een bedrijf snel geneigd meer zaken te doen. Adyen merkt dat er sinds de beursgang nauwelijks klanten zijn geweest die de samenwerking hebben opgezegd.
Adyen maakte tevens bekend voor maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway een nieuwe betaalkaart te lanceren. Werknemers van deelnemende bedrijven kunnen met de Takeaway Pay Card zelf eten en drinken bestellen en betalen bij verschillende restaurants wereldwijd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
8 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
13 uur geleden