Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Platformeconomie helpt betalingsbedrijf Adyen aan sterke groei

Platformeconomie helpt betalingsbedrijf Adyen aan sterke groei

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsbedrijf Adyen heeft naar eigen zeggen een sterk eerste halfjaar achter de rug. De onderneming zag met name dat bestaande klanten meer gebruikmaakten van de diensten van het bedrijf. Adyen had de afgelopen tijd stevig geïnvesteerd in het uitbouwen van het dienstenaanbod voor juist deze groep en ziet zijn inspanningen nu beloond worden. Met name bedrijven die actief zijn in de zogeheten platformeconomie waren een belangrijke aanjager van de groei.

Adyen verwerkte in de eerste zes maanden van dit jaar 216 miljard euro aan betalingen. Dat betekende een stijging met twee derde ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. De netto-inkomsten stegen met 46 procent tot 445 miljoen euro. De winst kwam uit op krap 205 miljoen euro. Dat betekende ruimschoots een verdubbeling in vergelijking met een jaar eerder.

Het grootste deel van de groei, meer dan 80 procent, dankte Adyen aan bedrijven die al klant waren. Door de coronacrisis gingen bedrijven ook versneld over naar cashloos betalen. Van die trend profiteert Adyen al een tijd. Ook vindt nog altijd ruim 80 procent van de betalingen fysiek in de winkel plaats en valt er voor de onderneming nog een hoop te winnen.

McDonald's

De betalingssystemen van Adyen worden gebruikt door tal van grote bedrijven in de wereld. Zo behoren bedrijven als Facebook, Spotify, Uber en Netflix tot de klanten van het bedrijf. Dat zijn er in totaal circa 5000.

Als voorbeeld van de sterke volumegroei bij bestaande klanten noemt Adyen de samenwerking met fastfoodketen McDonald's. In 2019 ging Adyen mobiele transacties in het Verenigd Koninkrijk afhandelen voor het fastfoodconcern. Daarna volgden stap voor stap Canada, de Verenigde Arabische Emiraten en de Europese markt.

Vertrouwen

Een zegsman van Adyen legt uit dat vaak ook wordt geprofiteerd van de groei van een bedrijf zelf. In de betalingssector gaat het veelal om vertrouwen winnen. Als je een bepaalde dienst goed uitvoert, dan is een bedrijf snel geneigd meer zaken te doen. Adyen merkt dat er sinds de beursgang nauwelijks klanten zijn geweest die de samenwerking hebben opgezegd.

Adyen maakte tevens bekend voor maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway een nieuwe betaalkaart te lanceren. Werknemers van deelnemende bedrijven kunnen met de Takeaway Pay Card zelf eten en drinken bestellen en betalen bij verschillende restaurants wereldwijd.

Meer uit Financieel

Amerikaanse aandelenrally door hoop op spoedig einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.

6 uur geleden
Brussel roept lidstaten op om te besparen op olieconsumptie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.

8 uur geleden
Autoconcern Stellantis roept wereldwijd 700.000 auto's terug

HOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.

9 uur geleden
Unilever onderuit op lager Damrak na fusiedeal voedingstak

AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

10 uur geleden
Unilever zegt nog niets over banen na verkoop voedingsmiddelentak

ROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.

11 uur geleden
Havenmedewerkers dreigen met staking vanwege kabinetsplannen

ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.

13 uur geleden
Wall Street stijgt door hoop op einde oorlog, olie wel duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.

13 uur geleden