Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Platformbedrijven willen plek aan formatietafel

Platformbedrijven willen plek aan formatietafel

DEN HAAG (ANP) - Platformbedrijven als Uber en Deliveroo willen een plek aan de formatietafel. De ondernemingen willen betere sociale bescherming bieden voor hun medewerkers zonder hun flexibiliteit te beperken. Samen met de formerende partijen zouden de platformbedrijven tot een sociaal akkoord moeten komen.

De platforms hebben een voorstel gestuurd naar informateur Mariëtte Hamer en de onderhandelaars van VVD, D66, CDA, GroenLinks, PvdA, SP en ChristenUnie om een discussie aan te gaan waarin ook platformwerkers zullen meedoen. De vorming van het nieuwe kabinet biedt volgens de bedrijven de mogelijkheid om nieuw beleid te creëren en platformwerk toekomstbestendig te maken.

Daarbij zouden onder meer over de hele breedte van de branche minimumnormen moeten worden ingesteld. De platforms wijzen erop dat de flexibiliteit moet worden gewaarborgd omdat veel medewerkers er specifiek voor kiezen om dit werk te doen "omdat ze willen beslissen wanneer, waar en hoe vaak ze hun diensten aanbieden".

Het gaat om de bedrijven Uber, Deliveroo, Temper, Roamler, YoungOnes en Helpling. Tegen een aantal van die platforms wordt geprocedeerd, om meer sociale voorzieningen af te dwingen voor werknemers. Zo oordeelde het gerechtshof Amsterdam eerder dit jaar nog dat maaltijdbezorgers van Deliveroo geen zelfstandig ondernemers zijn, maar werknemers die recht hebben op een arbeidsovereenkomst.

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

4 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

7 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

8 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

10 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden