Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Platformbedrijven willen plek aan formatietafel

Platformbedrijven willen plek aan formatietafel

DEN HAAG (ANP) - Platformbedrijven als Uber en Deliveroo willen een plek aan de formatietafel. De ondernemingen willen betere sociale bescherming bieden voor hun medewerkers zonder hun flexibiliteit te beperken. Samen met de formerende partijen zouden de platformbedrijven tot een sociaal akkoord moeten komen.

De platforms hebben een voorstel gestuurd naar informateur Mariëtte Hamer en de onderhandelaars van VVD, D66, CDA, GroenLinks, PvdA, SP en ChristenUnie om een discussie aan te gaan waarin ook platformwerkers zullen meedoen. De vorming van het nieuwe kabinet biedt volgens de bedrijven de mogelijkheid om nieuw beleid te creëren en platformwerk toekomstbestendig te maken.

Daarbij zouden onder meer over de hele breedte van de branche minimumnormen moeten worden ingesteld. De platforms wijzen erop dat de flexibiliteit moet worden gewaarborgd omdat veel medewerkers er specifiek voor kiezen om dit werk te doen "omdat ze willen beslissen wanneer, waar en hoe vaak ze hun diensten aanbieden".

Het gaat om de bedrijven Uber, Deliveroo, Temper, Roamler, YoungOnes en Helpling. Tegen een aantal van die platforms wordt geprocedeerd, om meer sociale voorzieningen af te dwingen voor werknemers. Zo oordeelde het gerechtshof Amsterdam eerder dit jaar nog dat maaltijdbezorgers van Deliveroo geen zelfstandig ondernemers zijn, maar werknemers die recht hebben op een arbeidsovereenkomst.

Meer uit Financieel

Albert Heijn bezorgt vrijdag na 15.00 uur niet om hitte

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."

44 minuten geleden
Olieconcern Chevron: activiteiten in Venezuela gaan door

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.

1 uur geleden
Micron schiet omhoog op Wall Street na goed ontvangen resultaten

NEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.

2 uur geleden
Tata Steel vindt opvolger voor Donald Pols

IJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.

3 uur geleden
Eneco-baas: huishoudens moeten wennen aan grillige energieprijzen

ROTTERDAM (ANP) - Huishoudens zullen voorlopig moeten wennen aan sterke fluctuaties in de energieprijzen, zoals dat de afgelopen tijd het geval was. Dat zegt Martijn Hagens, de nieuwe topman van energieleverancier Eneco, in een toelichting op de jaarcijfers. Vooral mensen met dynamische energiecontracten voelen de prijsschommelingen.

4 uur geleden
Ryanair past beleid zitplaatsen ouders met kind met tegenzin aan

DUBLIN (ANP) - Ryanair gaat zijn beleid voor gezinsplaatsen iets aanpassen, maar doet dat wel met tegenzin. De Britse mededingingsautoriteit (CMA) onderzoekt de Ierse luchtvaartmaatschappij over de verplichte kosten die ouders moeten betalen om bij hun kinderen te zitten. Volgens de luchtvaartmaatschappij is er niets mis met het huidige beleid.

4 uur geleden
CPB: Wereldhandel neemt toe ondanks onrust in het Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - De wereldhandel is in april met 0,7 procent toegenomen. Dat blijkt uit de wereldhandelsmonitor van het Centraal Planbureau (CPB). In maart was de wereldhandel nog afgenomen, maar in april is het effect van de onrust in het Midden-Oosten beperkt.

5 uur geleden