Platformbedrijven willen plek aan formatietafel
DEN HAAG (ANP) - Platformbedrijven als Uber en Deliveroo willen een plek aan de formatietafel. De ondernemingen willen betere sociale bescherming bieden voor hun medewerkers zonder hun flexibiliteit te beperken. Samen met de formerende partijen zouden de platformbedrijven tot een sociaal akkoord moeten komen.
De platforms hebben een voorstel gestuurd naar informateur Mariëtte Hamer en de onderhandelaars van VVD, D66, CDA, GroenLinks, PvdA, SP en ChristenUnie om een discussie aan te gaan waarin ook platformwerkers zullen meedoen. De vorming van het nieuwe kabinet biedt volgens de bedrijven de mogelijkheid om nieuw beleid te creëren en platformwerk toekomstbestendig te maken.
Daarbij zouden onder meer over de hele breedte van de branche minimumnormen moeten worden ingesteld. De platforms wijzen erop dat de flexibiliteit moet worden gewaarborgd omdat veel medewerkers er specifiek voor kiezen om dit werk te doen "omdat ze willen beslissen wanneer, waar en hoe vaak ze hun diensten aanbieden".
Het gaat om de bedrijven Uber, Deliveroo, Temper, Roamler, YoungOnes en Helpling. Tegen een aantal van die platforms wordt geprocedeerd, om meer sociale voorzieningen af te dwingen voor werknemers. Zo oordeelde het gerechtshof Amsterdam eerder dit jaar nog dat maaltijdbezorgers van Deliveroo geen zelfstandig ondernemers zijn, maar werknemers die recht hebben op een arbeidsovereenkomst.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) versoberen hun compensatie bij stakingen. Bij eerdere acties konden reizigers nog tot 25 euro terugvragen als compensatie voor vervangend vervoer omdat de treinen niet rijden. Voortaan kan dit niet meer, kondigt het vervoersbedrijf aan.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën gaat aanzienlijk meer staatsobligaties met langere looptijd terugkopen dan eerder aangekondigd. In plaats van 2 miljard dollar is de Amerikaanse overheid van plan hier minstens 4 miljard dollar voor uit te trekken. De stap volgt op een stijging van rentes op staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds lange tijd. Het terugkopen van de schuldpapieren moet de rentes omlaagdrukken.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de cyberaanval op het logistieke bedrijf CEVA zijn meer klantgegevens van bol betrokken dan de webwinkel eerder dacht. Klanten wier gegevens mogelijk ook zijn bekeken of gekopieerd, hebben hierover woensdag een mail ontvangen.
57 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het zou verstandig zijn als de overheid de licentie voor het Groningenveld overneemt van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM). Dat heeft de afzwaaiende president-directeur van Shell Nederland, Frans Everts, woensdag gezegd in het radioprogramma Sven op 1. Het gasveld is gesloten, maar in geval van nood zou Den Haag daarmee kunnen besluiten om de gaswinning toch weer op te starten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het aandeel Moderna schoot woensdag bijna 88 procent omhoog op Wall Street. Dat gebeurde nadat het Amerikaanse biotechnologiebedrijf positieve testresultaten deelde voor een nieuw vaccin tegen huidkanker. Volgens de studie verkleint het middel de kans dat huidkanker terugkomt of zich verder verspreidt.
1 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Farmacieconcerns Moderna en Merck & Co, in Nederland bekend als MSD, hebben positieve resultaten gemeld in een studie naar een kankervaccin. Volgens de bedrijven zouden hun vaccins de terugkeer van melanoom, een vorm van huidkanker, kunnen helpen verminderen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Fietshandelaren blijven fietsen van merken als Batavus, Sparta en Babboe verkopen, volgt uit een rondgang door het ANP. Het Nederlandse moederbedrijf Accell van de bekende fietsmerken ging vorige week failliet.
2 uur geleden