Platformbedrijven willen plek aan formatietafel
DEN HAAG (ANP) - Platformbedrijven als Uber en Deliveroo willen een plek aan de formatietafel. De ondernemingen willen betere sociale bescherming bieden voor hun medewerkers zonder hun flexibiliteit te beperken. Samen met de formerende partijen zouden de platformbedrijven tot een sociaal akkoord moeten komen.
De platforms hebben een voorstel gestuurd naar informateur Mariëtte Hamer en de onderhandelaars van VVD, D66, CDA, GroenLinks, PvdA, SP en ChristenUnie om een discussie aan te gaan waarin ook platformwerkers zullen meedoen. De vorming van het nieuwe kabinet biedt volgens de bedrijven de mogelijkheid om nieuw beleid te creëren en platformwerk toekomstbestendig te maken.
Daarbij zouden onder meer over de hele breedte van de branche minimumnormen moeten worden ingesteld. De platforms wijzen erop dat de flexibiliteit moet worden gewaarborgd omdat veel medewerkers er specifiek voor kiezen om dit werk te doen "omdat ze willen beslissen wanneer, waar en hoe vaak ze hun diensten aanbieden".
Het gaat om de bedrijven Uber, Deliveroo, Temper, Roamler, YoungOnes en Helpling. Tegen een aantal van die platforms wordt geprocedeerd, om meer sociale voorzieningen af te dwingen voor werknemers. Zo oordeelde het gerechtshof Amsterdam eerder dit jaar nog dat maaltijdbezorgers van Deliveroo geen zelfstandig ondernemers zijn, maar werknemers die recht hebben op een arbeidsovereenkomst.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.
4 uur geleden