Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Platformbedrijven willen plek aan formatietafel

Platformbedrijven willen plek aan formatietafel

DEN HAAG (ANP) - Platformbedrijven als Uber en Deliveroo willen een plek aan de formatietafel. De ondernemingen willen betere sociale bescherming bieden voor hun medewerkers zonder hun flexibiliteit te beperken. Samen met de formerende partijen zouden de platformbedrijven tot een sociaal akkoord moeten komen.

De platforms hebben een voorstel gestuurd naar informateur Mariëtte Hamer en de onderhandelaars van VVD, D66, CDA, GroenLinks, PvdA, SP en ChristenUnie om een discussie aan te gaan waarin ook platformwerkers zullen meedoen. De vorming van het nieuwe kabinet biedt volgens de bedrijven de mogelijkheid om nieuw beleid te creëren en platformwerk toekomstbestendig te maken.

Daarbij zouden onder meer over de hele breedte van de branche minimumnormen moeten worden ingesteld. De platforms wijzen erop dat de flexibiliteit moet worden gewaarborgd omdat veel medewerkers er specifiek voor kiezen om dit werk te doen "omdat ze willen beslissen wanneer, waar en hoe vaak ze hun diensten aanbieden".

Het gaat om de bedrijven Uber, Deliveroo, Temper, Roamler, YoungOnes en Helpling. Tegen een aantal van die platforms wordt geprocedeerd, om meer sociale voorzieningen af te dwingen voor werknemers. Zo oordeelde het gerechtshof Amsterdam eerder dit jaar nog dat maaltijdbezorgers van Deliveroo geen zelfstandig ondernemers zijn, maar werknemers die recht hebben op een arbeidsovereenkomst.

Meer uit Financieel

Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

29 minuten geleden
IMF wijst op risico's steeds belangrijker wordende hedgefondsen

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) geeft een waarschuwing af over de risico's van hedgefondsen. Deze beleggingsfondsen gebruiken risicovolle strategieën om een hoog rendement te behalen. Deskundigen van de organisatie stellen dat deze fondsen steeds belangrijker worden op de financiële markten. Hun speculatieve handel kan problemen op de beurzen echter verergeren als er iets misgaat.

54 minuten geleden
Wall Street verder omhoog na nieuw record voor techbeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waardoor de technologiegraadmeter Nasdaq het slotrecord van een dag eerder verder aanscherpte. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg onder meer steun van een daling van de olieprijzen.

1 uur geleden
Grote Hollywoodfusie Paramount Skydance en Warner Bros. afgerond

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance heeft de overname van Warner Bros. Discovery ter waarde van 110 miljard dollar afgerond. Daarmee is een van de grootste mediafusies aller tijden een feit, na een slepende biedingenstrijd met Netflix en het afweren van allerlei rechtszaken.

1 uur geleden
Vleesverwerker Vion wil varkensslachterij in Apeldoorn verkopen

APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.

3 uur geleden
Kledingwebsite Asos mogelijk gehackt, klanten krijgen pushmelding

LONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.

4 uur geleden
Gita Salden nieuwe voorzitter toezicht bij DNB

AMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.

5 uur geleden