Platformbedrijven willen plek aan formatietafel
DEN HAAG (ANP) - Platformbedrijven als Uber en Deliveroo willen een plek aan de formatietafel. De ondernemingen willen betere sociale bescherming bieden voor hun medewerkers zonder hun flexibiliteit te beperken. Samen met de formerende partijen zouden de platformbedrijven tot een sociaal akkoord moeten komen.
De platforms hebben een voorstel gestuurd naar informateur Mariëtte Hamer en de onderhandelaars van VVD, D66, CDA, GroenLinks, PvdA, SP en ChristenUnie om een discussie aan te gaan waarin ook platformwerkers zullen meedoen. De vorming van het nieuwe kabinet biedt volgens de bedrijven de mogelijkheid om nieuw beleid te creëren en platformwerk toekomstbestendig te maken.
Daarbij zouden onder meer over de hele breedte van de branche minimumnormen moeten worden ingesteld. De platforms wijzen erop dat de flexibiliteit moet worden gewaarborgd omdat veel medewerkers er specifiek voor kiezen om dit werk te doen "omdat ze willen beslissen wanneer, waar en hoe vaak ze hun diensten aanbieden".
Het gaat om de bedrijven Uber, Deliveroo, Temper, Roamler, YoungOnes en Helpling. Tegen een aantal van die platforms wordt geprocedeerd, om meer sociale voorzieningen af te dwingen voor werknemers. Zo oordeelde het gerechtshof Amsterdam eerder dit jaar nog dat maaltijdbezorgers van Deliveroo geen zelfstandig ondernemers zijn, maar werknemers die recht hebben op een arbeidsovereenkomst.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Primark gaat voor het eerst zijn kleding, woonaccessoires en verzorgingsproducten aan huis bezorgen in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt AB Foods, de Britse eigenaar van de kledingketen. Primark heeft jarenlang gezegd dat het geen webshop nodig had.
20 minuten geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het tunnelbouwbedrijf van Elon Musk heeft 3 miljard dollar aan kapitaal opgehaald bij een financieringsronde en is nu 23 miljard dollar waard. Met de kapitaalinjectie gaat The Boring Company aan de slag in de Verenigde Arabische Emiraten, waar meer dan 150 kilometer aan tunnels worden gelegd.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de zware koersverliezen een dag eerder. Die volgden op een sterke stijging van de olie- en gasprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De vrees dat de hogere energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen, nam daardoor toe.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse fitnessketen Basic-Fit heeft 26 sportscholen in Duitsland en Oostenrijk gekocht voor in totaal 26 miljoen euro in contanten. Het bedrijf zet daarmee de uitbreiding van het aantal vestigingen voort.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland betaalt de hoogste rente op staatsobligaties met een looptijd van tien jaar sinds 2009. Dat komt doordat investeerders een hogere vergoeding, oftewel rente, eisen vanwege de hardnekkige inflatie en toegenomen politieke onzekerheid in het land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is niet vanzelfsprekend dat de economische groei in Nederland van de afgelopen jaren blijft doorzetten, waarschuwen economen van ING in een nieuw rapport. De arbeid, ruimte, infrastructuur en investeringen die nodig zijn om het groeimodel verder uit te bouwen, staan volgens hen onder druk.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Iranoorlog stuwt de wereldwijde vraag naar steenkool. Dat signaleert het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw rapport.
2 uur geleden