Platform: huurprijzen Rotterdam hard omhoog, Amsterdam het duurst
ROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen in Rotterdam zijn in het laatste kwartaal van vorig jaar hard gestegen. Op jaarbasis lagen de prijzen ruim een vijfde hoger, volgens verhuurplatform HousingAnywhere, waar ook het Nederlandse Kamernet onder valt. Amsterdam blijft de duurste stad in Europa om een huis te huren, volgens de analyse van het platform.
In totaal analyseerde HousingAnywhere de huurprijzen van kamers, studio's en appartementen in 28 Europese steden, waarvan vier Nederlandse: Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag. Gemiddeld stegen de prijzen voor een huurwoning in populaire Europese steden in de laatste drie maanden van 2024 met 3,1 procent op jaarbasis, wat volgens het platform de laagste stijging in jaren is.
Volgens HousingAnywhere zijn de Rotterdamse huurprijzen op jaarbasis met 22,3 procent gestegen en kostte een gemeubileerd appartement in het vierde kwartaal gemiddeld 1950 euro. Hoewel de huurprijs in Amsterdam in het vierde kwartaal met 1,6 procent daalde, is de hoofdstad nog steeds de duurste stad om te huren met een gemiddelde huurprijs van 2100 euro per maand voor een gemeubileerd appartement.
Rome
Na Amsterdam is Rome de duurste Europese stad om te huren, volgens de analyse van HousingAnywhere. Daar kostte een appartement in het vierde kwartaal gemiddeld 2000 euro per maand. In Stuttgart zijn de prijzen het hardst gestegen, met ruim een kwart op jaarbasis. De huurprijzen in de Duitse stad komen met gemiddeld 1890 euro per maand boven Parijs en Milaan uit, meldt het verhuurplatform.
HousingAnywhere heeft ook de prijzen van kamers geanalyseerd. In Duitse en Nederlandse steden moesten studenten en andere jongeren het meest betalen voor een kamer, met gemiddelde huurprijzen van 1000 euro in Amsterdam en 890 euro in Hamburg.
Berekening
Bekende dure Europese steden om in te wonen zoals Londen en Genève zijn niet meegenomen in de analyse van HousingAnywhere.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Booking.com gaat telefoonnummers van Nederlandse gebruikers binnenkort beter beschermen tegen misbruik. De boekingssite maakt het vanaf volgende week niet meer mogelijk om telefoonnummers van gebruikers buiten het platform te delen. De nummers zijn dan alleen nog beschikbaar op het platform zelf. Het bedrijf neemt deze maatregel om te voorkomen dat gebruikers de dupe worden van een datalek, zoals die bij Booking.com van afgelopen april.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chemieconcern Ineos legt drie fabrieken in de Noord-Engelse stad Hull stil vanwege de hoge energieprijzen. Het gaat volgens het bedrijf om de laatste drie Europese productielocaties van "wereldschaal" voor acetyl, een groep grondstoffen voor producten als medicijnen, bouwmaterialen en schoonmaakmiddelen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalige vrachtvliegers van Martinair hebben toch recht op loon van luchtvaartmaatschappij KLM. Dat oordeelt het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep. Het gaat om ongeveer 250 oud-vliegers.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Oud-Jumbo-baas Frits van Eerd is te zwaar gestraft en ten onrechte veroordeeld. Dat stelt Daan Doorenbos, advocaat van de gevallen supermarktondernemer, tijdens de regiezitting in het hoger beroep bij het gerechtshof in Zwolle. Volgens hem moet het vonnis volledig van tafel en moet er veel nieuw onderzoek worden gedaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft een belangrijke oliepijpleiding opgestart, na de sluiting vorige week als gevolg van droneaanvallen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een pijpleiding die van het oosten naar de westelijke havenstad Yanbu loopt en na de blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk werd voor de Saudische olie-export.
2 uur geledenBRATISLAVA/PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Unie zou een noodtop bijeen moeten roepen om de hoge brandstofprijzen aan te pakken, zei de Slowaakse premier Robert Fico dinsdag. Hij bekritiseerde de EU omdat die volgens hem niet in actie komt. Ook de Franse president Emmanuel Macron riep Brussel op maatregelen te nemen tegen de hoge prijzen van onder meer diesel en kerosine.
2 uur geledenESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.
3 uur geleden