Platform: huurprijzen Rotterdam hard omhoog, Amsterdam het duurst
ROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen in Rotterdam zijn in het laatste kwartaal van vorig jaar hard gestegen. Op jaarbasis lagen de prijzen ruim een vijfde hoger, volgens verhuurplatform HousingAnywhere, waar ook het Nederlandse Kamernet onder valt. Amsterdam blijft de duurste stad in Europa om een huis te huren, volgens de analyse van het platform.
In totaal analyseerde HousingAnywhere de huurprijzen van kamers, studio's en appartementen in 28 Europese steden, waarvan vier Nederlandse: Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag. Gemiddeld stegen de prijzen voor een huurwoning in populaire Europese steden in de laatste drie maanden van 2024 met 3,1 procent op jaarbasis, wat volgens het platform de laagste stijging in jaren is.
Volgens HousingAnywhere zijn de Rotterdamse huurprijzen op jaarbasis met 22,3 procent gestegen en kostte een gemeubileerd appartement in het vierde kwartaal gemiddeld 1950 euro. Hoewel de huurprijs in Amsterdam in het vierde kwartaal met 1,6 procent daalde, is de hoofdstad nog steeds de duurste stad om te huren met een gemiddelde huurprijs van 2100 euro per maand voor een gemeubileerd appartement.
Rome
Na Amsterdam is Rome de duurste Europese stad om te huren, volgens de analyse van HousingAnywhere. Daar kostte een appartement in het vierde kwartaal gemiddeld 2000 euro per maand. In Stuttgart zijn de prijzen het hardst gestegen, met ruim een kwart op jaarbasis. De huurprijzen in de Duitse stad komen met gemiddeld 1890 euro per maand boven Parijs en Milaan uit, meldt het verhuurplatform.
HousingAnywhere heeft ook de prijzen van kamers geanalyseerd. In Duitse en Nederlandse steden moesten studenten en andere jongeren het meest betalen voor een kamer, met gemiddelde huurprijzen van 1000 euro in Amsterdam en 890 euro in Hamburg.
Berekening
Bekende dure Europese steden om in te wonen zoals Londen en Genève zijn niet meegenomen in de analyse van HousingAnywhere.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.
2 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.
7 uur geleden