Platform: huurprijzen Rotterdam hard omhoog, Amsterdam het duurst
ROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen in Rotterdam zijn in het laatste kwartaal van vorig jaar hard gestegen. Op jaarbasis lagen de prijzen ruim een vijfde hoger, volgens verhuurplatform HousingAnywhere, waar ook het Nederlandse Kamernet onder valt. Amsterdam blijft de duurste stad in Europa om een huis te huren, volgens de analyse van het platform.
In totaal analyseerde HousingAnywhere de huurprijzen van kamers, studio's en appartementen in 28 Europese steden, waarvan vier Nederlandse: Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag. Gemiddeld stegen de prijzen voor een huurwoning in populaire Europese steden in de laatste drie maanden van 2024 met 3,1 procent op jaarbasis, wat volgens het platform de laagste stijging in jaren is.
Volgens HousingAnywhere zijn de Rotterdamse huurprijzen op jaarbasis met 22,3 procent gestegen en kostte een gemeubileerd appartement in het vierde kwartaal gemiddeld 1950 euro. Hoewel de huurprijs in Amsterdam in het vierde kwartaal met 1,6 procent daalde, is de hoofdstad nog steeds de duurste stad om te huren met een gemiddelde huurprijs van 2100 euro per maand voor een gemeubileerd appartement.
Rome
Na Amsterdam is Rome de duurste Europese stad om te huren, volgens de analyse van HousingAnywhere. Daar kostte een appartement in het vierde kwartaal gemiddeld 2000 euro per maand. In Stuttgart zijn de prijzen het hardst gestegen, met ruim een kwart op jaarbasis. De huurprijzen in de Duitse stad komen met gemiddeld 1890 euro per maand boven Parijs en Milaan uit, meldt het verhuurplatform.
HousingAnywhere heeft ook de prijzen van kamers geanalyseerd. In Duitse en Nederlandse steden moesten studenten en andere jongeren het meest betalen voor een kamer, met gemiddelde huurprijzen van 1000 euro in Amsterdam en 890 euro in Hamburg.
Berekening
Bekende dure Europese steden om in te wonen zoals Londen en Genève zijn niet meegenomen in de analyse van HousingAnywhere.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
6 uur geleden