Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Platform: huurprijzen Rotterdam hard omhoog, Amsterdam het duurst

Platform: huurprijzen Rotterdam hard omhoog, Amsterdam het duurst

ROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen in Rotterdam zijn in het laatste kwartaal van vorig jaar hard gestegen. Op jaarbasis lagen de prijzen ruim een vijfde hoger, volgens verhuurplatform HousingAnywhere, waar ook het Nederlandse Kamernet onder valt. Amsterdam blijft de duurste stad in Europa om een huis te huren, volgens de analyse van het platform.

In totaal analyseerde HousingAnywhere de huurprijzen van kamers, studio's en appartementen in 28 Europese steden, waarvan vier Nederlandse: Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag. Gemiddeld stegen de prijzen voor een huurwoning in populaire Europese steden in de laatste drie maanden van 2024 met 3,1 procent op jaarbasis, wat volgens het platform de laagste stijging in jaren is.

Volgens HousingAnywhere zijn de Rotterdamse huurprijzen op jaarbasis met 22,3 procent gestegen en kostte een gemeubileerd appartement in het vierde kwartaal gemiddeld 1950 euro. Hoewel de huurprijs in Amsterdam in het vierde kwartaal met 1,6 procent daalde, is de hoofdstad nog steeds de duurste stad om te huren met een gemiddelde huurprijs van 2100 euro per maand voor een gemeubileerd appartement.

Rome

Na Amsterdam is Rome de duurste Europese stad om te huren, volgens de analyse van HousingAnywhere. Daar kostte een appartement in het vierde kwartaal gemiddeld 2000 euro per maand. In Stuttgart zijn de prijzen het hardst gestegen, met ruim een kwart op jaarbasis. De huurprijzen in de Duitse stad komen met gemiddeld 1890 euro per maand boven Parijs en Milaan uit, meldt het verhuurplatform.

HousingAnywhere heeft ook de prijzen van kamers geanalyseerd. In Duitse en Nederlandse steden moesten studenten en andere jongeren het meest betalen voor een kamer, met gemiddelde huurprijzen van 1000 euro in Amsterdam en 890 euro in Hamburg.

Berekening

Bekende dure Europese steden om in te wonen zoals Londen en Genève zijn niet meegenomen in de analyse van HousingAnywhere.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

2 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

3 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

5 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

6 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

6 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

6 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

7 uur geleden