Platform: huurprijzen Rotterdam hard omhoog, Amsterdam het duurst
ROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen in Rotterdam zijn in het laatste kwartaal van vorig jaar hard gestegen. Op jaarbasis lagen de prijzen ruim een vijfde hoger, volgens verhuurplatform HousingAnywhere, waar ook het Nederlandse Kamernet onder valt. Amsterdam blijft de duurste stad in Europa om een huis te huren, volgens de analyse van het platform.
In totaal analyseerde HousingAnywhere de huurprijzen van kamers, studio's en appartementen in 28 Europese steden, waarvan vier Nederlandse: Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag. Gemiddeld stegen de prijzen voor een huurwoning in populaire Europese steden in de laatste drie maanden van 2024 met 3,1 procent op jaarbasis, wat volgens het platform de laagste stijging in jaren is.
Volgens HousingAnywhere zijn de Rotterdamse huurprijzen op jaarbasis met 22,3 procent gestegen en kostte een gemeubileerd appartement in het vierde kwartaal gemiddeld 1950 euro. Hoewel de huurprijs in Amsterdam in het vierde kwartaal met 1,6 procent daalde, is de hoofdstad nog steeds de duurste stad om te huren met een gemiddelde huurprijs van 2100 euro per maand voor een gemeubileerd appartement.
Rome
Na Amsterdam is Rome de duurste Europese stad om te huren, volgens de analyse van HousingAnywhere. Daar kostte een appartement in het vierde kwartaal gemiddeld 2000 euro per maand. In Stuttgart zijn de prijzen het hardst gestegen, met ruim een kwart op jaarbasis. De huurprijzen in de Duitse stad komen met gemiddeld 1890 euro per maand boven Parijs en Milaan uit, meldt het verhuurplatform.
HousingAnywhere heeft ook de prijzen van kamers geanalyseerd. In Duitse en Nederlandse steden moesten studenten en andere jongeren het meest betalen voor een kamer, met gemiddelde huurprijzen van 1000 euro in Amsterdam en 890 euro in Hamburg.
Berekening
Bekende dure Europese steden om in te wonen zoals Londen en Genève zijn niet meegenomen in de analyse van HousingAnywhere.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten de handel uitgegaan. Daarbij waren tech- en chipaandelen weer in trek na koersverliezen een dag eerder. Dalende olieprijzen zorgden voor enige opluchting bij de obligatiehandel.
40 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol zegt donderdag weer te overleggen met vakbonden over de werkomstandigheden van beveiligers op de luchthaven. Beveiligers hielden dinsdag drie werkonderbrekingen van een kwartier, uit onvrede over de werkomstandigheden. Volgens een woordvoerder van Schiphol moesten reizigers kort na de acties zo'n 20 minuten wachten.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Banco BPM heeft met scepsis gereageerd op het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena. De financieel dienstverlener wees erop dat het bod in aandelen van 25,3 miljard geen premie bevat voor aandeelhouders van Banco BPM.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies gesloten, vooral door een koersdaling van chipbedrijf Besi. De chiptoeleverancier sloot de rij nadat er tegenvallend nieuws vanuit Zuid-Korea werd gepubliceerd.
5 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft importheffingen aangekondigd op Amerikaanse goederen met een waarde van omgerekend 27,6 miljard Canadese dollar (17 miljard euro). Daarmee vergeldt het land de heffingen die de regering-Trump invoerde voor Canadese waren "dollar voor dollar", meldde de regering. De heffingen zijn onder andere gericht op staal, zuivel, landbouwmachines en elektronica.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Agentschap voor Gegevensbescherming (ANPD) heeft TikTok een boete van omgerekend 25 miljoen euro opgelegd. Volgens de instantie heeft het socialemediabedrijf gegevens van kinderen en jongeren onrechtmatig verwerkt.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De maker van zelfsturende auto's Waymo wil vanaf eind volgend jaar in München taxidiensten met zelfrijdende voertuigen aanbieden. Daarmee wordt Duitsland de derde geplande internationale markt van het bedrijf en de eerste binnen de Europese Unie.
6 uur geleden