Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Platform Curaçao: kerstboodschap is begin van heling en herstel

Platform Curaçao: kerstboodschap is begin van heling en herstel

WILLEMSTAD (ANP) - Gilbert 'Gibi' Bacilio van Platform Slavernij en Erfenis van de Slavernij op Curaçao is blij dat koning Willem-Alexander in zijn kerstboodschap "het historische feit onderstreept dat de Nederlandse staat eindelijk officieel erkend heeft dat zijn bestuurlijke voorgangers een misdaad hebben gepleegd tegen de menselijkheid". Bacilio: "koning Willem-Alexander geeft ook aan dat de excuses geen eindpunt zijn, maar het begin van een nieuw tijdperk. Een nieuwe etappe waarin wij elkaar - nu wel - de helpende hand gaan bieden. Het begin van daadwerkelijke heling en herstel."

Volgens Bacilio erkent de koning hiermee dat er de laatste decennia te weinig naar elkaar geluisterd is. "Er is te weinig ruimte aan elkaar gegeven, er is nog te veel wantrouwen", stelt Bacilio. "In zijn toespraak heeft koning Willem-Alexander het verleden, het heden en de toekomst aan elkaar gevlochten. Hierdoor stelt hij uitdrukkelijk dat er geen excuses kunnen zijn zonder erkenning, heling en herstel! Herstel van met name alle hedendaagse vormen van onrecht. Dit geeft de burger moed."

Bacilio had verwacht dat de koning ook in zou gaan op het onderzoek dat hij heeft ingesteld naar de rol van het Koninklijk Huis in de koloniale geschiedenis. En dat zijn excuses hiervoor ook in de nabije toekomst zullen volgen. Een gemiste kans, vindt Bacilio.

Meer uit Binnenland

Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

3 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

6 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

6 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

6 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

9 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

9 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

9 uur geleden