Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Platform Curaçao: kerstboodschap is begin van heling en herstel

Platform Curaçao: kerstboodschap is begin van heling en herstel

WILLEMSTAD (ANP) - Gilbert 'Gibi' Bacilio van Platform Slavernij en Erfenis van de Slavernij op Curaçao is blij dat koning Willem-Alexander in zijn kerstboodschap "het historische feit onderstreept dat de Nederlandse staat eindelijk officieel erkend heeft dat zijn bestuurlijke voorgangers een misdaad hebben gepleegd tegen de menselijkheid". Bacilio: "koning Willem-Alexander geeft ook aan dat de excuses geen eindpunt zijn, maar het begin van een nieuw tijdperk. Een nieuwe etappe waarin wij elkaar - nu wel - de helpende hand gaan bieden. Het begin van daadwerkelijke heling en herstel."

Volgens Bacilio erkent de koning hiermee dat er de laatste decennia te weinig naar elkaar geluisterd is. "Er is te weinig ruimte aan elkaar gegeven, er is nog te veel wantrouwen", stelt Bacilio. "In zijn toespraak heeft koning Willem-Alexander het verleden, het heden en de toekomst aan elkaar gevlochten. Hierdoor stelt hij uitdrukkelijk dat er geen excuses kunnen zijn zonder erkenning, heling en herstel! Herstel van met name alle hedendaagse vormen van onrecht. Dit geeft de burger moed."

Bacilio had verwacht dat de koning ook in zou gaan op het onderzoek dat hij heeft ingesteld naar de rol van het Koninklijk Huis in de koloniale geschiedenis. En dat zijn excuses hiervoor ook in de nabije toekomst zullen volgen. Een gemiste kans, vindt Bacilio.

Meer uit Binnenland

CJO is 'ontzet en geschokt' door schietpartij Bondi Beach

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.

33 minuten geleden
Groepje demonstranten en veel politie bij het Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.

35 minuten geleden
Politici na Sydney: Joden moeten vrij hun geloof kunnen vieren

DEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.

59 minuten geleden
Pro-Palestijnse groep na dagen weg uit pand Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.

1 uur geleden
Al 200.000 exemplaren verkocht van nieuw boek Dan Brown

AMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".

1 uur geleden
NCAB: eerste kaarsje Chanoeka krijgt extra betekenis na aanslag

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.

1 uur geleden
Politie: stank bij Concertgebouw veroorzaakt door boterzuur

AMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.

3 uur geleden