Platenlabel Universal Music Group profiteert van Japanse sterren
HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een stuk meer geld verdiend met de muziek van het platenlabel. Het bedrijf profiteerde met name van de populariteit van Japanse artiesten als de band King & Prince, zanger Fujii Kaze en zangeres Ado. Ook de zanger The Weeknd behoorde het afgelopen kwartaal tot de topverkopers van UMG.
Het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf verdiende bijna een vijfde meer met abonnementen en streaming van muziek. Dat is de belangrijkste bron van inkomsten voor UMG. De inkomsten uit de verkoop van downloads liepen verder terug, wat volgens het grootste platenlabel ter wereld in de hele sector de trend is. UMG wist ook een stuk meer te verdienen met merchandising doordat artiesten weer vaker live kunnen optreden doordat de coronapandemie in grote delen van de wereld onder controle lijkt te zijn gebracht.
In het eerste kwartaal van dit jaar boekte het bedrijf een omzet van 2,2 miljard euro. Dat is bijna 22 procent meer dan de 1,8 miljard euro in dezelfde periode vorig jaar. De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg met 15 procent tot 454 miljoen euro. UMG maakte in september zijn debuut op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het was een van de grootste beursgangen aan het Damrak van de afgelopen jaren.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
6 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
8 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
9 uur geleden