Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Platenlabel UMG en Just Eat Takeaway bovenaan in groene AEX

Platenlabel UMG en Just Eat Takeaway bovenaan in groene AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index veerde donderdag wat op na de zware verliesbeurt een dag eerder. Vooral platenlabel Universal Music Group en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway lieten stevige koerswinsten zien. Shell stond daarentegen onder druk. Het olie- en gasconcern liet weten tussen de 4 en 5 miljard dollar af te schrijven op zijn activiteiten in Rusland.

De koerswinsten op de Europese markten bleven echter beperkt door de aanhoudende zorgen over de stijgende rentes. Uit de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve bleek dat de Amerikaanse centrale bank de rente in de komende maanden met stappen van 0,5 procentpunt wil verhogen om de inflatie te bestrijden. Ook wil de Fed zijn enorme obligatiebezit gaan afbouwen.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de plus op 724,28 punten, na een koersverlies van dik 2 procent een dag eerder. De MidKap klom 0,7 procent tot 1056,45 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen 0,6 procent. Londen daalde 0,2 procent.

Shell

Naast UMG (plus 6 procent) en Just Eat (plus 2,9 procent) stonden winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield en betaalbedrijf Adyen in de kopgroep, met winsten van ruim 2 procent. Uitzender Randstad kampte met een adviesverlaging door Kepler Cheuvreux en sloot de rij met een min van 2,9 procent.

Shell zakte ruim 1 procent. Het bedrijf besloot wegens de Russische inval in Oekraïne het land volledig te verlaten. Kort na de inval maakte Shell al bekend zijn belangen in grote projecten voor de winning van olie en gas in Rusland te verkopen. Begin maart nam Shell ook de beslissing om te stoppen met zijn ongeveer vierhonderd tankstations in het land en geen olie en gas meer te kopen uit het land.

Atlantia

Accell won 0,6 procent. Het consortium onder leiding van de Amerikaanse investeerder KKR heeft officieel het overnamebod op de fietsenfabrikant gelanceerd. Beleggers kunnen hun stukken vanaf vrijdag aanmelden. De overname ter waarde van 1,6 miljard euro werd eerder dit jaar aangekondigd en moet voor de zomer worden afgerond.

In Milaan dikte Atlantia 9 procent aan. De investeringsfondsen Global Infrastructure Partners en Brookfield Infrastructure kondigden aan de Italiaanse uitbater van tolwegen en luchthavens te hebben benaderd met een potentieel overnamebod.

De euro was 1,0892 dollar waard, tegen 1,0912 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 96,98 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 101,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bedrijvigheid in eurozone stagneert door oorlog in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de economische bedrijvigheid in de eurozone is in maart bijna tot stilstand gekomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global stagneerde de groei doordat nieuwe orders, een belangrijke indicator voor de vraag, voor het eerst in acht maanden daalden, voornamelijk door zwakte in de dienstensector.

24 minuten geleden
Recordwinst voor onlinebank Revolut, aantal klanten groeit flink

LONDEN (ANP) - Revolut heeft in 2025 een recordwinst geboekt. De onlinebank kreeg er het afgelopen jaar flink meer nieuwe klanten bij, onder meer in Nederland. Ook het geld dat zij samen op hun rekeningen hadden staan, steeg flink.

1 uur geleden
Estée Lauder in overnamegesprek met eigenaar Jean Paul Gaultier

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder voert overnamegesprekken met het Spaanse Puig Brands, het moederconcern van bekende merken als Jean Paul Gaultier, Nina Ricci en Charlotte Tilbury. Door een eventuele overname zou een gecombineerd bedrijf ontstaan met een totale jaaromzet van ongeveer 20 miljard dollar.

1 uur geleden
AEX-index verder omhoog na stevig herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Maandag zorgde de hoop op een mogelijk einde van de oorlog al voor opluchting bij beleggers en stevige koerswinsten op Wall Street. President Donald Trump zei namelijk een pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten van vijf dagen in te lassen om ruimte te geven voor onderhandelingen.

1 uur geleden
Dalende populariteit van auto's op benzine en diesel zet door

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.

3 uur geleden
Zuid-Korea roept inwoners op energie te besparen vanwege oorlog

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.

3 uur geleden
Nintendo verlaagt productie Switch door tegenvallende verkoop VS

KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo verlaagt de productie van de Switch 2 door tegenvallende verkopen van de spelcomputer, met name in de Verenigde Staten. Na de lancering in juni vorig jaar was de opvolger van de originele Switch nog de snelst verkopende spelconsole ter wereld, maar sindsdien zijn de verkoopcijfers achtergebleven bij de hoge verwachtingen van het management van het Japanse spelcomputerbedrijf.

3 uur geleden