Platenlabel Taylor Swift bij stijgers op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het muziekconcern verdiende afgelopen kwartaal meer aan artiesten als Taylor Swift, Post Malone en Billie Eilish. Daarbij stegen vooral de vergoedingen voor het gebruik van hun liedjes in video's. Ook andere afdelingen van UMG boekten een hogere omzet, onder andere doordat streamingplatforms hun prijzen verhoogden en er meer betalende abonnees bij kwamen. Het aandeel steeg 2 procent.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 878,07 punten, onder aanvoering van UMG. De hoofdindex ging in de afgelopen vier dagen omlaag en koerst af op een weekverlies van dik 2 procent. De MidKap zakte 0,8 procent tot 871,25 punten, door een fors koersverlies van Fugro. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,5 procent.
Shell zette de opmars voort in de AEX en won 1,7 procent, mede dankzij een stijging van de olieprijzen. Het olie- en gasconcern steeg een dag eerder al dik 2 procent na beter dan verwachte resultaten.
Veevoer
In de MidKap kelderde Fugro 20 procent, na tegenvallende resultaten. De bodemonderzoeker zag de kwartaalomzet dalen door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Het bedrijf liet wel weten niet te worden vervolgd voor betrokkenheid bij een catastrofale dambreuk in Brazilië waarbij in 2019 270 mensen om het leven kwamen.
ForFarmers klom 5 procent. Het veevoerbedrijf boekte minder omzet in het derde kwartaal door een daling van de grondstofprijzen. Het bedrijf wist de winstgevendheid wel sterk te verbeteren en zag het volume ook groeien.
Rechtszaken
In Londen klom Reckitt Benckiser 10 procent. Het Britse bedrijf achter de Durex-condooms en schoonmaakmiddelen van Dettol en de Amerikaanse farmaceut Abbott Laboratories werden vrijgesproken van beweringen dat ze risico's verborgen hielden dat hun formules voor vroeggeboren baby's een ernstige darmziekte kunnen veroorzaken. Het was de eerste overwinning van de twee bedrijven in de vele rechtszaken over die producten.
De euro bleef onveranderd op 1,0858 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 71,08 dollar door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Brentolie werd 2,5 procent duurder op 74,61 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
8 uur geleden