Platenlabel Taylor Swift bij stijgers op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het muziekconcern verdiende afgelopen kwartaal meer aan artiesten als Taylor Swift, Post Malone en Billie Eilish. Daarbij stegen vooral de vergoedingen voor het gebruik van hun liedjes in video's. Ook andere afdelingen van UMG boekten een hogere omzet, onder andere doordat streamingplatforms hun prijzen verhoogden en er meer betalende abonnees bij kwamen. Het aandeel steeg 2 procent.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 878,07 punten, onder aanvoering van UMG. De hoofdindex ging in de afgelopen vier dagen omlaag en koerst af op een weekverlies van dik 2 procent. De MidKap zakte 0,8 procent tot 871,25 punten, door een fors koersverlies van Fugro. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,5 procent.
Shell zette de opmars voort in de AEX en won 1,7 procent, mede dankzij een stijging van de olieprijzen. Het olie- en gasconcern steeg een dag eerder al dik 2 procent na beter dan verwachte resultaten.
Veevoer
In de MidKap kelderde Fugro 20 procent, na tegenvallende resultaten. De bodemonderzoeker zag de kwartaalomzet dalen door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Het bedrijf liet wel weten niet te worden vervolgd voor betrokkenheid bij een catastrofale dambreuk in Brazilië waarbij in 2019 270 mensen om het leven kwamen.
ForFarmers klom 5 procent. Het veevoerbedrijf boekte minder omzet in het derde kwartaal door een daling van de grondstofprijzen. Het bedrijf wist de winstgevendheid wel sterk te verbeteren en zag het volume ook groeien.
Rechtszaken
In Londen klom Reckitt Benckiser 10 procent. Het Britse bedrijf achter de Durex-condooms en schoonmaakmiddelen van Dettol en de Amerikaanse farmaceut Abbott Laboratories werden vrijgesproken van beweringen dat ze risico's verborgen hielden dat hun formules voor vroeggeboren baby's een ernstige darmziekte kunnen veroorzaken. Het was de eerste overwinning van de twee bedrijven in de vele rechtszaken over die producten.
De euro bleef onveranderd op 1,0858 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 71,08 dollar door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Brentolie werd 2,5 procent duurder op 74,61 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in België en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn-supermarkten in Friesland, Groningen en Drenthe zijn door de winterse weersomstandigheden vrijdag minder goed gevuld. Dat zegt een woordvoerster van de supermarktketen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle wil 26 getuigen horen in de megarechtszaak over vermeende omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen door onder meer Damen Shipyards, topman Arnout Damen en oud-topmannen Kommer Damen en René Berkvens. De scheepsbouwer wilde 101 getuigen van over de hele wereld oproepen, maar de rechters gingen daar vrijdag grotendeels niet in mee.
2 uur geleden