Platenlabel Taylor Swift bij stijgers op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het muziekconcern verdiende afgelopen kwartaal meer aan artiesten als Taylor Swift, Post Malone en Billie Eilish. Daarbij stegen vooral de vergoedingen voor het gebruik van hun liedjes in video's. Ook andere afdelingen van UMG boekten een hogere omzet, onder andere doordat streamingplatforms hun prijzen verhoogden en er meer betalende abonnees bij kwamen. Het aandeel steeg 2 procent.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 878,07 punten, onder aanvoering van UMG. De hoofdindex ging in de afgelopen vier dagen omlaag en koerst af op een weekverlies van dik 2 procent. De MidKap zakte 0,8 procent tot 871,25 punten, door een fors koersverlies van Fugro. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,5 procent.
Shell zette de opmars voort in de AEX en won 1,7 procent, mede dankzij een stijging van de olieprijzen. Het olie- en gasconcern steeg een dag eerder al dik 2 procent na beter dan verwachte resultaten.
Veevoer
In de MidKap kelderde Fugro 20 procent, na tegenvallende resultaten. De bodemonderzoeker zag de kwartaalomzet dalen door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Het bedrijf liet wel weten niet te worden vervolgd voor betrokkenheid bij een catastrofale dambreuk in Brazilië waarbij in 2019 270 mensen om het leven kwamen.
ForFarmers klom 5 procent. Het veevoerbedrijf boekte minder omzet in het derde kwartaal door een daling van de grondstofprijzen. Het bedrijf wist de winstgevendheid wel sterk te verbeteren en zag het volume ook groeien.
Rechtszaken
In Londen klom Reckitt Benckiser 10 procent. Het Britse bedrijf achter de Durex-condooms en schoonmaakmiddelen van Dettol en de Amerikaanse farmaceut Abbott Laboratories werden vrijgesproken van beweringen dat ze risico's verborgen hielden dat hun formules voor vroeggeboren baby's een ernstige darmziekte kunnen veroorzaken. Het was de eerste overwinning van de twee bedrijven in de vele rechtszaken over die producten.
De euro bleef onveranderd op 1,0858 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 71,08 dollar door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Brentolie werd 2,5 procent duurder op 74,61 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
6 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
10 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
11 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
1 dag geleden