Platenlabel Taylor Swift bij stijgers op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het muziekconcern verdiende afgelopen kwartaal meer aan artiesten als Taylor Swift, Post Malone en Billie Eilish. Daarbij stegen vooral de vergoedingen voor het gebruik van hun liedjes in video's. Ook andere afdelingen van UMG boekten een hogere omzet, onder andere doordat streamingplatforms hun prijzen verhoogden en er meer betalende abonnees bij kwamen. Het aandeel steeg 2 procent.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 878,07 punten, onder aanvoering van UMG. De hoofdindex ging in de afgelopen vier dagen omlaag en koerst af op een weekverlies van dik 2 procent. De MidKap zakte 0,8 procent tot 871,25 punten, door een fors koersverlies van Fugro. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,5 procent.
Shell zette de opmars voort in de AEX en won 1,7 procent, mede dankzij een stijging van de olieprijzen. Het olie- en gasconcern steeg een dag eerder al dik 2 procent na beter dan verwachte resultaten.
Veevoer
In de MidKap kelderde Fugro 20 procent, na tegenvallende resultaten. De bodemonderzoeker zag de kwartaalomzet dalen door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Het bedrijf liet wel weten niet te worden vervolgd voor betrokkenheid bij een catastrofale dambreuk in Brazilië waarbij in 2019 270 mensen om het leven kwamen.
ForFarmers klom 5 procent. Het veevoerbedrijf boekte minder omzet in het derde kwartaal door een daling van de grondstofprijzen. Het bedrijf wist de winstgevendheid wel sterk te verbeteren en zag het volume ook groeien.
Rechtszaken
In Londen klom Reckitt Benckiser 10 procent. Het Britse bedrijf achter de Durex-condooms en schoonmaakmiddelen van Dettol en de Amerikaanse farmaceut Abbott Laboratories werden vrijgesproken van beweringen dat ze risico's verborgen hielden dat hun formules voor vroeggeboren baby's een ernstige darmziekte kunnen veroorzaken. Het was de eerste overwinning van de twee bedrijven in de vele rechtszaken over die producten.
De euro bleef onveranderd op 1,0858 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 71,08 dollar door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Brentolie werd 2,5 procent duurder op 74,61 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt maandag voor lange rijen voor de security, op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Het vliegveld heeft besloten om extra kantoorpersoneel in te zetten. Ook wordt water uitgedeeld aan de wachtenden.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.
1 uur geledenDELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.
1 uur geledenBEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.
4 uur geleden