Platenconcern Warner Music verdient meer geld aan streams
NEW YORK (ANP) - Platenmaatschappij Warner Music Group profiteert van het herstel uit de coronacrisis en een toename in het aantal muziekstreams. Het concern achter artiesten als Bruno Mars, Cardi B en Ed Sheeran zag zijn omzet afgelopen kwartaal op jaarbasis met bijna een derde toenemen.
In totaal kwam er van april tot en met juni 1,3 miljard dollar binnen, tegenover 1 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar. De toename komt volgens Warner Music onder meer door "indrukwekkende aantallen muziekstreams". De digitale opbrengsten groeiden met bijna 29 procent en zijn nu goed voor bijna 70 procent van de inkomsten.
De afdeling van fysieke verkopen kende een sterkere toename na de forse daling vorig jaar door wereldwijde winkelsluitingen. Nu nam de omzet uit onder meer winkels met 155 procent toe, mede door een hernieuwde interesse in vinyl platen.
Gratis downloads
Dat allemaal samen leidde tot een winst van 61 miljoen dollar, terwijl een jaar eerder nog een verlies van 519 miljoen dollar de boeken inging. Warner Music is sinds vorig jaar genoteerd aan de beurs in New York.
Een paar jaar terug zag de wereld voor bedrijven als Warner Music er nog heel anders uit. Gratis of hele goedkope downloads van liedjes op internet zorgden toen juist voor dalende omzetten bij muziekconcerns.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
7 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
10 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
10 uur geleden