Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plasterk zelf ook verrast door verzoek om verkenner te worden

Plasterk zelf ook verrast door verzoek om verkenner te worden

DEN HAAG (ANP) - Ronald Plasterk weet ook niet precies waarom PVV-leider Geert Wilders hem gevraagd heeft als verkenner op te treden. "Ik had het helemaal niet zien aankomen", zei hij tijdens zijn eerste persconferentie in zijn nieuwe rol. Wilders liet hem wel weten het "een interessante gedachte" te vinden als Plasterk het zou gaan doen, en dat hij niet verwachtte dat die "hem een loer zou draaien".

Wilders moest deze week plotseling op zoek naar een nieuwe verkenner. Zijn eerste keus, PVV-senator Gom van Strien, bleek verstrikt in een fraudezaak waarvan hij zijn partijleider niet op de hoogte had gesteld. Binnen een dag kwam Wilders uit bij Plasterk die namens de PvdA minister was in twee verschillende kabinetten en naar eigen zeggen ook nog altijd lid is van die partij.

Hoewel Plasterk niet meteen ja zei - hij opperde aan Wilders zelfs nog andere namen die ook geschikt zouden zijn - hoefde hij er ook niet heel lang over na te denken. "Ik wil het niet groter maken, dramatischer laten klinken dan het is, maar toch: omdat het land roept", lichtte hij zijn besluit toe. Hij benadrukte ook dat het een verzoek was namens het hele parlement. "Dat geeft het gewicht eraan."

Columns

Plasterk wil niet ingaan op de columns die hij de afgelopen jaren schreef, en waarin hij blijk gaf van uitgesproken politieke opvattingen die vaak lijnrecht ingaan tegen die van zijn eigen PvdA. Hij wil evenmin zeggen op welke partij hij vorige week gestemd heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen. De partijleiders die bij hem op gesprek komen, kunnen van zijn onafhankelijkheid op aan, zo verzekert hij.

Plasterk gaat woensdagochtend direct aan de slag. Hij nodigt alle fractievoorzitters uit voor een gesprek. Verder bekijkt hij het "van dag tot dag". Volgende week hoopt hij met zijn eindverslag te kunnen komen.

Meer uit Politiek

Na Den Haag, Nijmegen en Rotterdam FVD ook geboycot in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.

29 minuten geleden
FME-voorman Theo Henrar wordt tijdelijk voorzitter VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.

1 uur geleden
Jaimi van Essen, wethouder in Deventer, minister van Landbouw

DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.

5 uur geleden
Nathalie van Berkel voor D66 staatssecretaris op Financiën

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.

6 uur geleden
D66'er Stientje van Veldhoven naar Klimaat en Groene Groei

DEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.

6 uur geleden
D66-senator Aerdts wordt staatssecretaris digitale economie

DEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.

6 uur geleden
Sjoerdsma naar Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking

DEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma wordt minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. Hij zat eerder tien jaar voor D66 in de Tweede Kamer en stond toen bekend als een uitgesproken Kamerlid.

6 uur geleden