Plasterk stopt als Telegraafcolumnist tijdens verkenning
AMSTERDAM (ANP) - Ronald Plasterk legt zijn werk als columnist bij De Telegraaf tijdelijk neer, zolang hij aan de slag is als verkenner in Den Haag. Dat zegt hoofdredacteur Kamran Ullah dinsdag. Plasterk schrijft sinds 2020 columns voor de krant.
De columns van de voormalige PvdA-minister waren ook onderwerp van gesprek in aanloop naar zijn aanstelling als verkenner. In zijn column sprak hij namelijk al een duidelijke voorkeur uit voor een rechts kabinet, met PVV, VVD, NSC en BBB. Voor de meeste politiek leiders vormde dat geen obstakel om hem verkenner te maken. "Hij gaat nu als onafhankelijk verkenner aan de slag, en dan denk ik dat hij die mening wel voor zich houdt", zei BBB-leider Caroline van der Plas bijvoorbeeld. Telegraaf-hoofdredacteur Ullah vindt het "mooi om te horen dat Plasterks Telegraafcolumns zo breed worden gelezen".
Het is de bedoeling dat Plasterk met de partijleiders in gesprek gaat en uiterlijk 5 december verslag uitbrengt. De nieuwe Tweede Kamer kan dan op 7 december in debat over zijn conclusies. Naar verwachting gaat Plasterk daarna weer door met zijn column.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wie een verkeersboete niet op tijd betaalt, moet daar minder hard voor worden bestraft, vinden PRO en CDA. Op dit moment kan de boete voor wanbetalers oplopen tot maximaal drie keer het oorspronkelijke bedrag. Tweede Kamerleden Fatihya Abdi (PRO) en Jeltje Straatman (CDA) willen die verhogingen halveren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nog altijd niet uitsluiten dat gemeenten op grond van de spreidingswet verplicht worden om asielzoekers op te vangen, een eis die JA21 stelt aan steun voor het belastingplan voor volgend jaar. "Daar zijn we niet uitgekomen", zei partijleider Joost Eerdmans na afloop van een gesprek met premier Rob Jetten en CDA-asielminister Bart van den Brink.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten roept oppositiepartijen op de onderhandelingen over het belastingplan ook echt over de inhoud van dat plan te laten gaan. Meerdere partijen grijpen de gesprekken met het minderheidskabinet over parlementaire steun aan om andere politieke wensen op tafel te leggen.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet gaan kijken hoe ze AI beter kan toepassen in haar eigen werkprocessen en ambtenarenapparaat. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen maandag bij de presentatie van een rapport over hoe het dagelijks bestuur van de EU beter kan werken.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Stichting Islamitisch Onderwijs moet van staatssecretaris Judith Tielen (Voortgezet Onderwijs) direct verbeteringen doorvoeren op het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam. Het schoolbestuur heeft een zogenoemde aanwijzing gekregen van Tielen, omdat de onderwijskwaliteit niet voldoende is en omdat de Onderwijsinspectie wanbeheer van de directie vaststelde.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - BBB-fractieleider Henk Vermeer en BBB-Kamerlid Femke Wiersma zeggen zondag aan het eind van de middag een "goed gesprek" te hebben gehad met het minderheidskabinet over het belastingplan en het stikstofbeleid. Ze spreken dinsdagavond op het ministerie van Algemene Zaken verder.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet gaat opnieuw praten met de oppositie om een "brede meerderheid" te vinden voor het belastingplan. Dat meldt Financiën. Zaterdag overlegden de premier, vicepremiers en bewindslieden van Financiën op het Catshuis over een nieuw voorstel.
2 dagen geleden