Plasterk praat volgende week met aantal fractievoorzitters verder
DEN HAAG (ANP) - Ronald Plasterk praat volgende week met een aantal fractievoorzitters verder over mogelijke vervolgstappen in de formatie, vertelde hij in een gesprek met journalisten. De verkenner heeft vrijdagmiddag aan de Tweede Kamer laten weten dat hij niet zoals eerder voorgenomen op dinsdag 5 december verslag uit kan brengen.
In een tweede gespreksronde wil hij de beoogde fractievoorzitters vragen om op elkaars inbreng te reageren. Om welke partijleiders het precies gaat, zei Plasterk er niet bij.
De vertraging komt volgens Plasterk vooral door tijdgebrek en was volgens hem ook te voorzien. "Ik zie dit eerlijk gezegd ook niet als een vertraging of een tegenvaller. Dit kon je zien aankomen." De verkenner is van plan om in de week van 11 december verslag uit te brengen.
Eerste inbreng
De posities die partijen tot nu toe hebben ingenomen in de verkenning ziet Plasterk als de "eerste inbreng" in de onderhandelingen. De verkenner denkt dat het "zeker niet" onmogelijk is dat partijen eruit gaan komen.
Plasterk weigert in te gaan op specifieke posities die zijn ingenomen door partijen en wil ook niet zeggen of die de kabinetsvorming complex hebben gemaakt. De PVV hoopt een kabinet te kunnen vormen met VVD, NSC en BBB. De VVD wil geen onderdeel worden van een coalitie en alleen eventueel gedoogpartner worden. Pieter Omtzigt van NSC twijfelt over samenwerking met de PVV omdat hij moeite heeft met de ongrondwettelijke aspecten van het programma van de radicaal-rechtse partij. Een samenwerking tussen GroenLinks-PvdA en VVD dan wel de PVV ligt niet voor de hand.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedagsvoorziening.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
4 dagen geleden