Plasterk praat volgende week met aantal fractievoorzitters verder
DEN HAAG (ANP) - Ronald Plasterk praat volgende week met een aantal fractievoorzitters verder over mogelijke vervolgstappen in de formatie, vertelde hij in een gesprek met journalisten. De verkenner heeft vrijdagmiddag aan de Tweede Kamer laten weten dat hij niet zoals eerder voorgenomen op dinsdag 5 december verslag uit kan brengen.
In een tweede gespreksronde wil hij de beoogde fractievoorzitters vragen om op elkaars inbreng te reageren. Om welke partijleiders het precies gaat, zei Plasterk er niet bij.
De vertraging komt volgens Plasterk vooral door tijdgebrek en was volgens hem ook te voorzien. "Ik zie dit eerlijk gezegd ook niet als een vertraging of een tegenvaller. Dit kon je zien aankomen." De verkenner is van plan om in de week van 11 december verslag uit te brengen.
Eerste inbreng
De posities die partijen tot nu toe hebben ingenomen in de verkenning ziet Plasterk als de "eerste inbreng" in de onderhandelingen. De verkenner denkt dat het "zeker niet" onmogelijk is dat partijen eruit gaan komen.
Plasterk weigert in te gaan op specifieke posities die zijn ingenomen door partijen en wil ook niet zeggen of die de kabinetsvorming complex hebben gemaakt. De PVV hoopt een kabinet te kunnen vormen met VVD, NSC en BBB. De VVD wil geen onderdeel worden van een coalitie en alleen eventueel gedoogpartner worden. Pieter Omtzigt van NSC twijfelt over samenwerking met de PVV omdat hij moeite heeft met de ongrondwettelijke aspecten van het programma van de radicaal-rechtse partij. Een samenwerking tussen GroenLinks-PvdA en VVD dan wel de PVV ligt niet voor de hand.
Meer uit Politiek
HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
1 dag geleden