Plasterk praat ruim een uur telefonisch met Omtzigt
DEN HAAG (ANP) - Informateur Ronald Plasterk heeft donderdag ruim een uur gesproken met Pieter Omtzigt van Nieuw Sociaal Contract (NSC). De relatie tussen de twee leek eerder deze week behoorlijk verstoord. Plasterk wilde vrijdag niet ingaan op de inhoud van het gesprek.
"Ik was blij gisteren uitgebreid met hem te kunnen spreken", zei de informateur vrijdag aan het eind van de middag. "Daar laat ik het bij." Plasterk had het initiatief genomen door de NSC-voorman een appje te sturen "met de vraag om contact", waarna Omtzigt hem belde.
Omtzigt klaagde deze week dat hij te laat en pas na aandringen brieven over de overheidsfinanciën van Plasterk had gekregen. De NSC stopte dinsdag met de formatiegesprekken met PVV, VVD en BBB. Plasterk hoorde dit per app. Hij sprak vervolgens van een gebrek aan respect voor het "instituut informateur" bij de NSC-leider.
Plasterk overhandigt het ongeveer acht pagina's tellend eindverslag maandag aan de voorzitter van de Tweede Kamer. De onderhandelaars van PVV, VVD, NSC en BBB kunnen het verslag maandag nog controleren op feitelijke onjuistheden. De partijen krijgen het verslag niet eerder toegemaild om zo een lek te voorkomen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiële tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
17 uur geleden