Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plasterk praat ruim een uur telefonisch met Omtzigt

Plasterk praat ruim een uur telefonisch met Omtzigt

DEN HAAG (ANP) - Informateur Ronald Plasterk heeft donderdag ruim een uur gesproken met Pieter Omtzigt van Nieuw Sociaal Contract (NSC). De relatie tussen de twee leek eerder deze week behoorlijk verstoord. Plasterk wilde vrijdag niet ingaan op de inhoud van het gesprek.

"Ik was blij gisteren uitgebreid met hem te kunnen spreken", zei de informateur vrijdag aan het eind van de middag. "Daar laat ik het bij." Plasterk had het initiatief genomen door de NSC-voorman een appje te sturen "met de vraag om contact", waarna Omtzigt hem belde.

Omtzigt klaagde deze week dat hij te laat en pas na aandringen brieven over de overheidsfinanciën van Plasterk had gekregen. De NSC stopte dinsdag met de formatiegesprekken met PVV, VVD en BBB. Plasterk hoorde dit per app. Hij sprak vervolgens van een gebrek aan respect voor het "instituut informateur" bij de NSC-leider.

Plasterk overhandigt het ongeveer acht pagina's tellend eindverslag maandag aan de voorzitter van de Tweede Kamer. De onderhandelaars van PVV, VVD, NSC en BBB kunnen het verslag maandag nog controleren op feitelijke onjuistheden. De partijen krijgen het verslag niet eerder toegemaild om zo een lek te voorkomen.

Meer uit Politiek

Verstappen wint voor het eerst Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Singapore op zijn naam geschreven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 leidde van start tot finish en bleef Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes voor.

1 dag geleden
Berendsen: dieseldeal Trump met Poetin ongewenst en onverstandig

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is kritisch op de deal die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesloten met Rusland over de levering van diesel. De Europese NAVO-bondgenoten proberen juist de economische druk op de Russen op te voeren. "Dan is het niet verstandig om dit soort deals te sluiten", zei de CDA-bewindsman in het televisieprogramma Buitenhof.

1 dag geleden
Ledenvergadering NSC eindigt in chaos na aftreden bestuur

BREDA (ANP) - De algemene ledenvergadering van NSC is zaterdag in chaos geëindigd na het aftreden van het voltallige bestuur. Het partijbestuur en de aanwezige leden werden het al niet eens over de agenda, omdat een aantal kritische moties niet in stemming mocht worden gebracht. Na een korte schorsing liet waarnemend voorzitter Ronald de Bruin weten de situatie "niet meer werkbaar" te vinden.

2 dagen geleden
Heinen: stemmen niet in met Iers voorstel EU-meerjarenbegroting

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat niet instemmen met het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting dat door het Ierse voorzitterschap zaterdag is gepresenteerd. Dat zegt minister Eelco Heinen (Financiën) in een reactie.

2 dagen geleden
Keijzer op bezoek bij NSC: conservatieven moeten elkaar vinden

BREDA (ANP) - Partijloos Tweede Kamerlid Mona Keijzer vindt het belangrijk "dat mensen die op een conservatieve manier naar de wereld kijken, elkaar weten te vinden". Daarom is zij ingegaan op de uitnodiging van het bestuur van NSC om te spreken op het congres van die partij. Lang niet alle NSC'ers zaten daarop te wachten; veel aanwezigen verlieten de zaal toen zij het podium beklom. "Nou, gelukkig regent het niet buiten", grapte Keijzer daarover.

2 dagen geleden
NSC doet volgend jaar niet mee aan provinciale verkiezingen

BREDA (ANP) - NSC doet niet mee aan de provinciale verkiezingen van volgend jaar. Dat heeft waarnemend partijvoorzitter Ronald de Bruin gezegd tijdens een ledenbijeenkomst in Breda. Het partijbestuur heeft volgens hem bij alle provinciale besturen gepolst of er voldoende "draagvlak en draagkracht" is om deel te nemen. "Uiteindelijk is het antwoord daarop in alle provincies geweest: nee."

2 dagen geleden
Yesilgöz wil bij volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden

VEGHEL (ANP) - VVD-leider Dilan Yesilgöz wil bij de volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden van haar partij. Dat laat ze weten in een interview met de NOS na een VVD-bijeenkomst in Veghel. Yesilgöz is sinds 2023 partijleider, na het vertrek van Mark Rutte. Op de vraag of zij de volgende lijsttrekker is van de VVD antwoordde ze: "Ja, dat ben ik".

2 dagen geleden