Plasterk praat ruim een uur telefonisch met Omtzigt
DEN HAAG (ANP) - Informateur Ronald Plasterk heeft donderdag ruim een uur gesproken met Pieter Omtzigt van Nieuw Sociaal Contract (NSC). De relatie tussen de twee leek eerder deze week behoorlijk verstoord. Plasterk wilde vrijdag niet ingaan op de inhoud van het gesprek.
"Ik was blij gisteren uitgebreid met hem te kunnen spreken", zei de informateur vrijdag aan het eind van de middag. "Daar laat ik het bij." Plasterk had het initiatief genomen door de NSC-voorman een appje te sturen "met de vraag om contact", waarna Omtzigt hem belde.
Omtzigt klaagde deze week dat hij te laat en pas na aandringen brieven over de overheidsfinanciën van Plasterk had gekregen. De NSC stopte dinsdag met de formatiegesprekken met PVV, VVD en BBB. Plasterk hoorde dit per app. Hij sprak vervolgens van een gebrek aan respect voor het "instituut informateur" bij de NSC-leider.
Plasterk overhandigt het ongeveer acht pagina's tellend eindverslag maandag aan de voorzitter van de Tweede Kamer. De onderhandelaars van PVV, VVD, NSC en BBB kunnen het verslag maandag nog controleren op feitelijke onjuistheden. De partijen krijgen het verslag niet eerder toegemaild om zo een lek te voorkomen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - JA21 is niet dichter bij het kabinet gekomen tijdens een gesprek tussen Joost Eerdmans en asielminister Bart van den Brink. Ze zeiden allebei dat het een goed gesprek was, maar JA21-partijleider Eerdmans zei dat hij alleen voor het belastingplan van het kabinet stemt als de dwangoptie uit de spreidingswet niet wordt uitgevoerd. "Anders moeten ze over links."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 wil van binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) horen wat zijn plannen zijn om het door het slavernijverleden ontstane leed te herstellen. Mpanzu Bamenga (D66) maakte tijdens een debat over het slavernijverleden duidelijk daadkracht te missen bij de minister. VVD en CDA toonden zich afwachtender en wezen vooral op het belang van erkenning.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) begrijpt de zorgen over het noodlijdende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC). Hij sluit nog niet uit dat het kabinet bijspringt, maar maakt wel onderscheid tussen het redden van het centrum zelf en het behoud van de onderzoeks- en opvangfunctie voor zeehonden. Dat heeft de VVD-bewindsman gezegd in een Kamerdebat.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de Verenigde Staten "steeds vaker een onvoorspelbare bondgenoot dan we in het verleden gewend zijn geweest. Ik denk dat we als Europa soms heel duidelijk moeten maken dat we het niet eens zijn met keuzes van de Amerikanen", zei hij voorafgaand aan overleg met EU-leiders in Brussel.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door minder regels en standaardisatie hoopt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) 2,3 miljard euro te besparen op infrastructuurprojecten, zegt hij in een gesprek met de Telegraaf. Hij maakt vrijdag bekend welke projecten doorgaan.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.
1 dag geleden