Plasterk noemt onderhandelingen 'stevig', vooral over financiën
DEN HAAG (ANP) - Vooral op het gebied van financiën gaan de coalitieonderhandelingen er soms "stevig" aan toe, zegt informateur Ronald Plasterk. "Geld is, omdat het raakt aan alles wat je wil, altijd een belangrijk onderwerp."
Van de partijen aan tafel heeft alleen de VVD zijn verkiezingsprogramma laten doorrekenen. PVV, NSC en BBB deden dat niet, waardoor de gevolgen van hun plannen voor de schatkist ongewis zijn. De VVD hamert ook op bezuinigingen, met name de PVV is daar niet voor.
"Daar moet je het inderdaad over eens worden", zegt Plasterk na weer een dag onderhandelen met de vier partijen. Dat hoeft nog niet in dit stadium, benadrukt hij. "Maar er moet perspectief zijn op overeenstemming. En juist bij financiën is dat natuurlijk een grote vraag."
Voortgang
Plasterk vindt dat er wel voortgang zit in de gesprekken, die volgens de opdracht die de Tweede Kamer hem gaf wel op hun einde zouden moeten lopen. Dat het er soms nog hard aan toegaat, vindt hij erbij horen. "Het zou een slecht teken zijn als er níét stevig werd gepraat."
De informateur wil niet ingaan op twee veelbesproken berichten van Geert Wilders op X afgelopen weekeinde. In het ene zette de PVV-leider zijn onderhandelingspartner Dilan Yeşilgöz van de VVD weg als "zuur" en in het andere zinspeelde hij op nieuwe verkiezingen.
Partijen hebben volgens Plasterk de behoefte om af en toe de onderlinge verschillen te blijven benadrukken. "En daar heb ik alleen maar waardering en respect voor. Want dat moet natuurlijk ook."
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
58 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
1 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.
2 uur geleden