Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plasterk moet valse start verkenning weer goedmaken

Plasterk moet valse start verkenning weer goedmaken

DEN HAAG (ANP) - Verkenner Ronald Plasterk moet proberen vanaf deze woensdag de opgelopen vertraging in het verkenningsproces weer goed te maken. Zelf sprak de voormalig PvdA-minister al zijn hoop uit volgende week met een verslag te komen, waarna de Tweede Kamer erover kan debatteren. Plasterk praat woensdag met de leiders van de vier grootste partijen.

De verkenning maakte een valse start, nadat PVV-verkenner Gom van Strien zich terugtrok. Dat deed hij omdat hij in verband gebracht wordt met fraude, berichtte NRC afgelopen weekend. Van Strien liet in eerste instantie weten aan te willen blijven, maar moest maandag toch het veld ruimen.

Plasterk kan vooralsnog gewoon van start gaan, hoewel de vaak uitgesproken column die hij schrijft voor De Telegraaf tot gefronste wenkbrauwen leidde bij sommige fractieleiders. Zo sprak hij in zijn laatste column al een sterke voorkeur uit voor een coalitie van de PVV, VVD, NSC en BBB. D66-leider Rob Jetten had "nog wel wat vragen" over de opvattingen van Plasterk, en DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft de uitnodiging voor een gesprek zelfs al afgewezen.

Plasterk stopt gedurende de verkenning met zijn column. Verder verzekerde hij op een persconferentie dat de gesprekken met hem vertrouwelijk zijn en dus niet in een Telegraaf-column zullen belanden.

Plasterk was twee keer eerder minister voor de PvdA, maar was als columnist ook zeer kritisch op zijn partij. Ook tegen andere linkse partijen trok Plasterk vaak fel van leer.

Meer uit Binnenland

Impact cyberaanvallen steeds vaker merkbaar in dagelijks leven

DEN HAAG (ANP) - De impact van cyberaanvallen is steeds vaker te merken in het dagelijkse leven buiten de digitale wereld om, schrijft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in het jaarlijkse Cybersecuritybeeld. De incidenten hebben nog niet geleid tot "maatschappelijke ontwrichting of significante impact op de nationale veiligheid", maar die potentie was er wel, volgens de NCTV.

1 uur geleden
Amsterdam wil af van fatbikes in drukke gebieden

AMSTERDAM (ANP) - Als het aan het stadsbestuur ligt, verdwijnen fatbikes in Amsterdam uit de drukke gebieden. Het college van B&W gaat bekijken of dat via een plaatselijke verordening kan worden geregeld. Amsterdam vindt dat het Rijk te lang doet over beleid tegen de overlast van fatbikes.

2 uur geleden
Burgemeesters: aanpak van vrouwengeweld begint met erover praten

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van geweld tegen vrouwen en meisjes begint door erover te praten. Dat concludeerden enkele Zuid-Hollandse burgemeesters op een bijeenkomst op het provinciehuis in Den Haag in het kader van de internationale campagne Orange the World, die aandacht vraagt voor vrouwengeweld.

3 uur geleden
Code geel van kracht in meerdere provincies wegens mist

DE BILT (ANP) - In meerdere provincies is woensdag code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. Aanvankelijk ging het om de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel. Daar komen nu Noord-Holland en Flevoland bij.

4 uur geleden
Code geel om dichte mist uitgebreid met Overijssel

DE BILT (ANP) - Ook in Overijssel is code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. De waarschuwing in de provincie geldt tot 11.00 uur.

4 uur geleden
Dit jaar al ruim 500 nepagenten aangehouden door politie

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dit jaar tot en met de maand oktober al 502 verdachten aangehouden die zich voordeden als politieagent om zo waardevolle spullen afhandig te maken van slachtoffers. Dat zijn er fors meer dan in het hele jaar 2023, toen er 127 nepagenten werden aangehouden. Vorig jaar ging het in totaal om 357 arrestaties. De politie bevestigt woensdag berichtgeving hierover door NU.nl.

4 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld op drie bedrijven in Limburg en Overijssel

DEN HAAG (ANP) - Op drie bedrijven in het Overijsselse Bornerbroek, en Tienray en Helden in Limburg, is vogelgriep gevonden. Dat laat de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit woensdagochtend weten.

5 uur geleden