Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plasterk lijkt acceptabele verkenner voor meeste fractieleiders

Plasterk lijkt acceptabele verkenner voor meeste fractieleiders

DEN HAAG (ANP) - De meeste politiek leiders lijken akkoord te kunnen gaan met Ronald Plasterk als nieuwe verkenner. Zij vinden vooral dat er tempo moet worden gemaakt. De verkiezingen zijn inmiddels een week geleden. "En we zijn nog geen stap verder", moppert BBB-voorvrouw Caroline van der Plas voorafgaand aan nieuw overleg tussen de fracties en Kamervoorzitter Vera Bergkamp.

Dat de voormalig PvdA-minister in een column al een duidelijke voorkeur heeft uitgesproken voor een rechts kabinet, met PVV, VVD, NSC en BBB, vindt Van der Plas geen probleem. Plasterk deed dat "als privépersoon", zegt zij. "Hij gaat nu als onafhankelijk verkenner aan de slag, en dan denk ik dat hij die mening wel voor zich houdt."

D66-leider Rob Jetten stelt vast dat Plasterk meer afstand heeft tot de dagelijkse politiek dan zijn voorganger, senator Gom van Strien, maar juist over die sterke opvattingen heeft hij "nog wel wat vragen" aan PVV-leider Geert Wilders, die Plasterk heeft voorgedragen. Hij wil weten of Plasterk desondanks in staat is om "onafhankelijk de rol als verkenner te vervullen".

Bewijzen

CDA-leider Henri Bontenbal vindt dat het aan Plasterk zelf is om te bewijzen dat hij dat kan. "Hij heeft een mening, maar daar ben ik niet bang voor", zegt hij. Wat hem betreft gaat Plasterk dan ook gewoon aan de slag. "Dan zien we over een paar dagen of hij het kon." Het is nu eenmaal aan de grootste partij om iemand aan te dragen, aldus Bontenbal.

NSC-voorman Pieter Omtzigt wil voorafgaand aan het overleg niet ingaan op vragen over Plasterk. "Ik heb die naam ook gehoord", zegt hij. Omtzigt benadrukt wel dat het niet de taak van een verkenner is "om een eigen kabinet te formeren". Maar hij gaat ervan uit dat de PVV een kandidaat voordraagt die zich aan zijn rol als verkenner houdt.

Alleen partijleider Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren ziet weinig in Plasterk. "Wij zouden iemand anders hebben gekozen."

Meer uit Politiek

Wiersma verwacht 'positieve grondhouding' Brussel over mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma verwacht een "positieve grondhouding" van de Europese Commissie als het gaat om een nieuwe uitzondering die Nederlandse boeren ruimte geeft meer mest uit te rijden. Dat zei de demissionaire BBB-minister vrijdag voor het begin van de ministerraad. Ze legt een verband tussen de mestregels en een internationaal handelsverdrag.

1 dag geleden
Minister: hoge verkeersboetes nodig voor politie en brandweer

DEN HAAG (ANP) - Hoge verkeersboetes blijven nodig om "de politie, de brandweer en andere veiligheidsvraagstukken" te betalen. Dat zei demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. "Het zijn hoge boetes, dat erken ik. Dat heeft enerzijds te maken met het naleven van de verkeersregels, en anderzijds met een financieringsvraagstuk dat we hieruit betalen."

1 dag geleden
Jetten vindt gesprekken met CDA tot nu toe 'hoopgevend'

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten vindt de gesprekken die hij de afgelopen week voerde met zijn CDA-collega Henri Bontenbal "hoopgevend". Dat heeft hij gezegd voor aanvang van een nieuwe ronde gesprekken onder begeleiding van informateur Sybrand Buma. De twee partijen proberen samen overeenstemming te vinden over een aantal belangrijke onderwerpen.

2 dagen geleden
Kabinet wil NPO meer reclame laten uitzenden om bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.

2 dagen geleden
D66 en CDA spreken vrijdag over economie en klimaat

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.

2 dagen geleden
VVD wil meerouderschap met maximaal vier ouders in de wet

DEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.

2 dagen geleden
COC: na decennia cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen

DEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".

2 dagen geleden