Plasterk heeft geen documenten achtergehouden, zegt Van der Plas
DEN HAAG (ANP) - Volgens BBB-voorvrouw Caroline van der Plas is er "geen sprake van" dat informateur Ronald Plasterk belangrijke financiële documenten heeft achtergehouden. Als de documenten iets eerder waren gekomen had dat bovendien "voor de gesprekken niets uitgemaakt", zei Van der Plas.
Ze doet een beroep op Omtzigt om woensdagavond naar het gesprek te komen waarvoor Plasterk hem, en de leiders van de drie andere partijen heeft uitgenodigd om over de ontstane situatie te spreken. Ook PVV-leider Geert Wilders en VVD-leider Dilan Yeşilgöz vinden dat Omtzigt hen tekst en uitleg is verschuldigd.
Via de pers hebben de drie partijvoorzitters dinsdagavond vernomen dat Omtzigt deze informatieronde niet meer verder wil praten. Even later kregen ze een appje van de NSC-partijleider. Sinds dat bericht heeft Van der Plas niet meer met Omtzigt gesproken, zei ze desgevraagd.
Vertrouwen in Omtzigt
Van der Plas zegt "totaal in verwarring" te zijn. "Heeft hij het laten klappen, heeft hij het niet laten klappen? Ik snap er allemaal niks van." Volgens de BBB-voorvrouw was het de bedoeling dat de vier partijen deze week zouden concluderen of er voldoende vertrouwen met elkaar is om verder te gaan naar de tweede ronde. In die ronde horen gesprekken over financiën thuis, niet in deze ronde.
Haar vertrouwen in Omtzigt is niet geschaad, maar ze vindt het wel "een hele rare gang van zaken. Daar zullen redenen voor zijn, maar wat zijn die redenen?"
Meerderheidskabinet
"Wat ik gewoon belangrijk vind, en dat is gewoon het allerbelangrijkste, is dat wij voor dit land moeten gaan zorgen. En dat is wat ik wil. Daarom zit ik ook de hele tijd aan tafel. Ik doe er alles aan, niet ten koste van alles, maar ik doe er alles aan om een kabinet te krijgen."
Ze weet niet hoe het nu verder gaat, daarover gaan ze woensdagavond met de informateur praten. Wat Van der Plas betreft wordt het een meerderheidskabinet met PVV, NSC, VVD en haar eigen partij BBB. "Daar heb ik nooit een geheim van gemaakt en daar blijf ik bij."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De politie gaat een deel van de ruim 10.000 onbehandelde aangiften en meldingen uit 2024 opnieuw beoordelen. Justitieminister David van Weel (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het in eerste instantie gaat om de aangiften voor moord en doodslag, pogingen daartoe en ernstige zedenzaken.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder oppositiepartijen klinkt begrip voor de keuzes die het kabinet heeft gemaakt om geld vrij te maken voor onderhoud van infrastructuur. Een reeks projecten om wegen, spoor en vaarwegen uit te breiden, is daardoor voorlopig stopgezet. Veel partijen willen dat er meer geld voor infrastructuur komt, zodat nieuwe projecten weer een toekomst krijgen.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De eerste kerkgebouwen zijn ingericht voor de tijdelijke opvang van statushouders. Met Actie Onderdak kunnen de erkende vluchtelingen daar wachten tot er een huis voor hen is in diezelfde gemeente. Hun plek in het asielzoekerscentrum kan dan vrijkomen voor asielzoekers.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-Kamerlid Bart Bikkers is teruggekomen op zijn opmerkingen waarin hij steun voor rekeningrijden niet uitsloot. "Betalen naar gebruik", de ambtelijke term voor rekeningrijden, kan volgens hem ook slaan op "het betalen naar gebruik dat we al doen aan de pomp" of op tolheffing.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland geeft Oekraïne nog eens een half miljard euro aan militaire steun om het de komende winter door te helpen. In het nieuwe 'winterpakket' zitten onder meer luchtverdedigingswapens en drones, zei premier Rob Jetten. Jetten kondigde het nieuwe steunpakket aan tijdens een persconferentie naast de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die op bezoek is in Den Haag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD sluit steun voor een kilometerheffing niet uit. "Ik denk dat we geen heilige huisjes moeten hebben", zei Tweede Kamerlid Bart Bikkers met het oog op extra geld voor investeringen in infrastructuur. "Maar ik wil wel een brede afweging kunnen maken van alle opties die er zijn." Daarvoor wacht hij plannen van het kabinet af.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten is "geschokt" door het dodelijke treinongeluk in Spanje van woensdagochtend. De premier heeft zijn Spaanse ambtgenoot Pedro Sánchez laten weten "dat Nederland meeleeft met Spanje op deze trieste dag", schrijft hij op X.
19 uur geleden