Plasterk heeft geen documenten achtergehouden, zegt Van der Plas
DEN HAAG (ANP) - Volgens BBB-voorvrouw Caroline van der Plas is er "geen sprake van" dat informateur Ronald Plasterk belangrijke financiële documenten heeft achtergehouden. Als de documenten iets eerder waren gekomen had dat bovendien "voor de gesprekken niets uitgemaakt", zei Van der Plas.
Ze doet een beroep op Omtzigt om woensdagavond naar het gesprek te komen waarvoor Plasterk hem, en de leiders van de drie andere partijen heeft uitgenodigd om over de ontstane situatie te spreken. Ook PVV-leider Geert Wilders en VVD-leider Dilan Yeşilgöz vinden dat Omtzigt hen tekst en uitleg is verschuldigd.
Via de pers hebben de drie partijvoorzitters dinsdagavond vernomen dat Omtzigt deze informatieronde niet meer verder wil praten. Even later kregen ze een appje van de NSC-partijleider. Sinds dat bericht heeft Van der Plas niet meer met Omtzigt gesproken, zei ze desgevraagd.
Vertrouwen in Omtzigt
Van der Plas zegt "totaal in verwarring" te zijn. "Heeft hij het laten klappen, heeft hij het niet laten klappen? Ik snap er allemaal niks van." Volgens de BBB-voorvrouw was het de bedoeling dat de vier partijen deze week zouden concluderen of er voldoende vertrouwen met elkaar is om verder te gaan naar de tweede ronde. In die ronde horen gesprekken over financiën thuis, niet in deze ronde.
Haar vertrouwen in Omtzigt is niet geschaad, maar ze vindt het wel "een hele rare gang van zaken. Daar zullen redenen voor zijn, maar wat zijn die redenen?"
Meerderheidskabinet
"Wat ik gewoon belangrijk vind, en dat is gewoon het allerbelangrijkste, is dat wij voor dit land moeten gaan zorgen. En dat is wat ik wil. Daarom zit ik ook de hele tijd aan tafel. Ik doe er alles aan, niet ten koste van alles, maar ik doe er alles aan om een kabinet te krijgen."
Ze weet niet hoe het nu verder gaat, daarover gaan ze woensdagavond met de informateur praten. Wat Van der Plas betreft wordt het een meerderheidskabinet met PVV, NSC, VVD en haar eigen partij BBB. "Daar heb ik nooit een geheim van gemaakt en daar blijf ik bij."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen (VVD) blijft hoop houden "breed draagvlak" te krijgen in het parlement voor zijn begroting. Kort daarvoor zeiden de partijen PRO en JA21, waar de minderheidscoalitie naar kijkt voor steun, het niet voor zich te zien om gezamenlijk de begroting te steunen. Daarvoor zijn de verschillen tussen het linkse PRO en het rechtse JA21 te groot, denken zij. Heinen moet van hen dan ook kiezen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) verwacht dat de onderwijsinspectie "op niet al te lange termijn" gaat kijken bij de FVD-basisschool die maandag openging in Almere. Ze legde bij een persbijeenkomst op het Catshuis uit dat de inspectie bij nieuwe scholen altijd in het eerste schooljaar langskomt, maar in het geval van de Renaissanceschool kan de bewindsvrouw zich voorstellen dat "de inspectie niet wacht tot mei, om het maar zo te zeggen".
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21 heeft "twijfels" bij de wens van het kabinet voor brede steun voor de begroting. De linkse partij PRO zou dan ook steun leveren, maar JA21-Kamerlid Michiel Hoogeveen ziet dat niet voor zich. "Wij denken dat er op een gegeven moment echt wel duidelijke verschillen zichtbaar worden tussen JA21 en PRO", zei hij dinsdag na afloop van een gesprek met financiënminister Eelco Heinen.
1 dag geleden