Plasterk heeft geen documenten achtergehouden, zegt Van der Plas
DEN HAAG (ANP) - Volgens BBB-voorvrouw Caroline van der Plas is er "geen sprake van" dat informateur Ronald Plasterk belangrijke financiële documenten heeft achtergehouden. Als de documenten iets eerder waren gekomen had dat bovendien "voor de gesprekken niets uitgemaakt", zei Van der Plas.
Ze doet een beroep op Omtzigt om woensdagavond naar het gesprek te komen waarvoor Plasterk hem, en de leiders van de drie andere partijen heeft uitgenodigd om over de ontstane situatie te spreken. Ook PVV-leider Geert Wilders en VVD-leider Dilan Yeşilgöz vinden dat Omtzigt hen tekst en uitleg is verschuldigd.
Via de pers hebben de drie partijvoorzitters dinsdagavond vernomen dat Omtzigt deze informatieronde niet meer verder wil praten. Even later kregen ze een appje van de NSC-partijleider. Sinds dat bericht heeft Van der Plas niet meer met Omtzigt gesproken, zei ze desgevraagd.
Vertrouwen in Omtzigt
Van der Plas zegt "totaal in verwarring" te zijn. "Heeft hij het laten klappen, heeft hij het niet laten klappen? Ik snap er allemaal niks van." Volgens de BBB-voorvrouw was het de bedoeling dat de vier partijen deze week zouden concluderen of er voldoende vertrouwen met elkaar is om verder te gaan naar de tweede ronde. In die ronde horen gesprekken over financiën thuis, niet in deze ronde.
Haar vertrouwen in Omtzigt is niet geschaad, maar ze vindt het wel "een hele rare gang van zaken. Daar zullen redenen voor zijn, maar wat zijn die redenen?"
Meerderheidskabinet
"Wat ik gewoon belangrijk vind, en dat is gewoon het allerbelangrijkste, is dat wij voor dit land moeten gaan zorgen. En dat is wat ik wil. Daarom zit ik ook de hele tijd aan tafel. Ik doe er alles aan, niet ten koste van alles, maar ik doe er alles aan om een kabinet te krijgen."
Ze weet niet hoe het nu verder gaat, daarover gaan ze woensdagavond met de informateur praten. Wat Van der Plas betreft wordt het een meerderheidskabinet met PVV, NSC, VVD en haar eigen partij BBB. "Daar heb ik nooit een geheim van gemaakt en daar blijf ik bij."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
3 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
4 dagen geleden