Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plasterk heeft geen documenten achtergehouden, zegt Van der Plas

Plasterk heeft geen documenten achtergehouden, zegt Van der Plas

DEN HAAG (ANP) - Volgens BBB-voorvrouw Caroline van der Plas is er "geen sprake van" dat informateur Ronald Plasterk belangrijke financiële documenten heeft achtergehouden. Als de documenten iets eerder waren gekomen had dat bovendien "voor de gesprekken niets uitgemaakt", zei Van der Plas.

Ze doet een beroep op Omtzigt om woensdagavond naar het gesprek te komen waarvoor Plasterk hem, en de leiders van de drie andere partijen heeft uitgenodigd om over de ontstane situatie te spreken. Ook PVV-leider Geert Wilders en VVD-leider Dilan Yeşilgöz vinden dat Omtzigt hen tekst en uitleg is verschuldigd.

Via de pers hebben de drie partijvoorzitters dinsdagavond vernomen dat Omtzigt deze informatieronde niet meer verder wil praten. Even later kregen ze een appje van de NSC-partijleider. Sinds dat bericht heeft Van der Plas niet meer met Omtzigt gesproken, zei ze desgevraagd.

Vertrouwen in Omtzigt

Van der Plas zegt "totaal in verwarring" te zijn. "Heeft hij het laten klappen, heeft hij het niet laten klappen? Ik snap er allemaal niks van." Volgens de BBB-voorvrouw was het de bedoeling dat de vier partijen deze week zouden concluderen of er voldoende vertrouwen met elkaar is om verder te gaan naar de tweede ronde. In die ronde horen gesprekken over financiën thuis, niet in deze ronde.

Haar vertrouwen in Omtzigt is niet geschaad, maar ze vindt het wel "een hele rare gang van zaken. Daar zullen redenen voor zijn, maar wat zijn die redenen?"

Meerderheidskabinet

"Wat ik gewoon belangrijk vind, en dat is gewoon het allerbelangrijkste, is dat wij voor dit land moeten gaan zorgen. En dat is wat ik wil. Daarom zit ik ook de hele tijd aan tafel. Ik doe er alles aan, niet ten koste van alles, maar ik doe er alles aan om een kabinet te krijgen."

Ze weet niet hoe het nu verder gaat, daarover gaan ze woensdagavond met de informateur praten. Wat Van der Plas betreft wordt het een meerderheidskabinet met PVV, NSC, VVD en haar eigen partij BBB. "Daar heb ik nooit een geheim van gemaakt en daar blijf ik bij."

Meer uit Politiek

Brekelmans: Heinen is niet teruggefloten door coalitiepartners

DEN HAAG (ANP) - Volgens VVD-fractieleider Ruben Brekelmans is zijn partijgenoot minister Eelco Heinen van Financiën niet teruggefloten door coalitiepartijen D66 en CDA. "Ik wil dat even rechtzetten, het beeld dat is ontstaan, dat de minister teruggefloten zou zijn." Volgens Brekelmans "werkt het altijd zo" dat de minister van Financiën "het initiatief neemt" en daarin een coördinerende rol heeft.

33 minuten geleden
Heinen publiceert conceptbegroting toch, na aandringen Kamer

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen heeft de tabellen van een eerdere conceptbegroting alsnog gepubliceerd. Dit nadat de Tweede Kamer er in meerderheid nogmaals om had gevraagd. Eerder wilde de VVD-bewindsman de stukken niet delen. "Gelet op het brede verzoek van de Kamer," doet hij dat nu wel.

1 uur geleden
Jetten positief over oproep tot meer EU-samenwerking met Canada

DEN HAAG (ANP) - De oproep van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie om meer samen te werken met Canada wordt positief ontvangen in Den Haag. Premier Rob Jetten noemde het "heel nuttig" als de samenwerking met landen als Canada, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk wordt geïntensiveerd.

1 uur geleden
Paternotte vindt dat oppositie met ideeën moet komen

DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte blijft tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen herhalen dat hij "superbenieuwd" is naar de ideeën uit de oppositie. De fractieleider van D66 probeert zo steun te verwerven voor de begroting die het minderheidskabinet heeft gepresenteerd met Prinsjesdag.

3 uur geleden
PvdD en Volt vallen D66 aan op klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen (PvdD) en Laurens Dassen (Volt) hebben D66-fractievoorzitter Jan Paternotte tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen aangevallen op het klimaatbeleid van het kabinet. D66 profileert zich als partij die zich hard maakt voor het klimaat. Maandag concludeerde het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) dat de verduurzaming stagneert.

4 uur geleden
Aerdts is blij dat Brussel met minimumleeftijd sociale media komt

DEN HAAG (ANP) - Dat de Europese Commissie komt met voorstellen voor een minimumleeftijd voor sociale media, is een "zeer goede ontwikkeling", vindt staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie, D66). Commissievoorzitter Ursula von der Leyen kondigde woensdag plannen aan voor een algeheel verbod tot 13 jaar en een verbod op persoonlijke accounts tot 15 jaar.

5 uur geleden
Klaver steunt zorgbezuinigingen niet, wil wel goedkopere zorg

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver steunt de plannen van het minderheidskabinet om 10 miljard euro te besparen op de zorg niet, maar wil de kosten in de zorg wel terugdringen. Tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen zei de PRO-leider dat de kabinetsplannen er namelijk alleen voor zorgen dat de zorg voor individuen duurder wordt. Het kabinet wil het eigen risico en de zorgpremie verhogen.

5 uur geleden