Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plasterk: gesprek met economie-experts zegt niets over formatie

Plasterk: gesprek met economie-experts zegt niets over formatie

DEN HAAG (ANP) - Informateur Ronald Plasterk wuift de kritiek weg van linkse partijen, die boos zijn omdat ze vermoeden dat de formatiegesprekken al gaan over de inhoud terwijl de onderhandelaars nog geen harde afspraken hebben gemaakt over de rechtsstaat. GroenLinks-PvdA en Partij voor de Dieren reageerden dinsdag ontsteld nadat drie economie-experts waren aangeschoven bij de formatiegesprekken. Zij concludeerden hieruit dat gesprekken inmiddels over de inhoud gaan. Maar zulke conclusies kunnen niet worden getrokken, schrijft Plasterk in een brief.

Bij de formatiegesprekken dinsdag waren behalve de onderhandelaars van PVV, VVD, NSC en BBB ook president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank, directeur Pieter Hasekamp van het Centraal Planbureau en de hoogste ambtenaar van het ministerie van Financiƫn uitgenodigd. "Hieraan kunnen geen conclusies worden verbonden ten aanzien van de werkwijze of het verloop van de informatie", schrijft Plasterk.

De informateur zegt zich aan de opdracht te houden die hij heeft gekregen van de Tweede Kamer. Hij brengt hier uiterlijk begin februari verslag over uit en wil voor die tijd niets zeggen over het verloop van de gesprekken.

Meer uit Politiek

CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

1 dag geleden
Heleen Herbert (Heijmans) wordt CDA-minister Economische Zaken

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.

1 dag geleden
CDA'er Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.

1 dag geleden
Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

2 dagen geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

3 dagen geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

3 dagen geleden