Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plasterk geeft voorkeur aan nieuwe ronde met PVV, VVD, NSC en BBB

Plasterk geeft voorkeur aan nieuwe ronde met PVV, VVD, NSC en BBB

DEN HAAG (ANP) - Als het alleen aan oud-informateur Ronald Plasterk zou liggen, gaan PVV, VVD, NSC en BBB verder praten in een nieuwe informatieronde. Maar door het weglopen van NSC kan hij niet zeggen of zo'n coalitie echt kans van slagen zou hebben, zegt Plasterk na het publiceren van zijn verslag. Toch is een nieuw kabinet volgens hem wel degelijk dichterbij gekomen door deze informatieronde.

Plasterk schrijft in zijn verslag dat hij echte conclusies over het vooruitzicht op een coalitie met PVV, VVD, NSC en BBB niet kan trekken omdat NSC van tafel is weggelopen. "Ik heb wel zelf de indruk dat er hele grote verschillen zijn tussen die partijen", zegt hij in een toelichting. "Maar dat die met goede wil toch ook overbrugd zouden moeten kunnen worden." Daar is "op zichzelf wel" perspectief voor.

Veelbelovend vindt Plasterk ook de basislijn die de vier partijen zijn overeengekomen als het gaat over de omgang met de rechtsstaat en de Grondwet. Dat deel van zijn verslag is een "belangrijke alinea" die verder gaat "dan alleen de conclusie dat iedereen zich aan de wet en de Grondwet zal houden". Die overeenstemming is waardevol voor een nieuwe informatieronde, welke partijen daar ook precies bij aanschuiven.

In de passage over de rechtsstaat wordt ook over "het versterken van de instituties" geschreven, noemt Plasterk als voorbeeld. Hij herhaalde zijn opmerking in het verslag dat de basislijn ook voor andere partijen een houvast zou kunnen bieden. Veel partijen willen vanwege de omstreden standpunten van de PVV niet samenwerken met de partij van Geert Wilders.

Meer uit Politiek

Kamer terug van zomerreces om steun aan scheepsbouwer Damen Naval

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer komt donderdag terug van zomerreces om te stemmen over extra wijzigingen van de begrotingen van de ministeries van Defensie en Economische Zaken. Het demissionaire kabinet wil een overbruggingskrediet verstrekken aan een niet nader genoemd bedrijf. Ingewijden bevestigen dat het gaat om scheepsbouwer Damen Naval na berichtgeving van verschillende media.

1 uur geleden
Helft Nederlanders minder vertrouwen in politiek na val kabinet

DEN HAAG (ANP) - De helft van de Nederlanders heeft minder vertrouwen in de politiek na de val van het kabinet. Bij NSC-kiezers is de impact van de kabinetsval op het vertrouwen het grootst. Dit blijkt uit een enquête van Kieskompas en het ANP die is ingevuld door bijna 20.000 mensen.

9 uur geleden
VVD wil met fiscale maatregelen koopwoning bereikbaarder maken

DEN HAAG (ANP) - Met extra belastingvrijstellingen wil de VVD een koopwoning voor meer mensen bereikbaar maken. Starters moeten wat de liberalen betreft tot 75.000 euro belastingvrij kunnen sparen voor de koop van een eigen woning. Ook wil de partij de mogelijkheden verruimen voor ouders om voor dit doel belastingvrij te schenken aan hun kinderen.

1 dag geleden
Petitie GL-PvdA tegen asielwetten ruim 110.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie van GroenLinks-PvdA tegen de twee strenge asielwetten is ruim 110.000 keer ondertekend. De wetten kregen vorige week steun van een meerderheid van de Tweede Kamer. De opstellers roepen mensen op om de petitie te ondertekenen om de Eerste Kamer - die de wetten na de zomervakantie behandelt - op andere gedachten te brengen.

2 dagen geleden
Jennifer Simons president van Suriname, overdracht op 16 juli

PARAMARIBO (ANP) - In het Surinaamse parlement is Jennifer Simons (71) zondagmiddag gekozen tot president. Omdat er geen tegenkandidaat was, gebeurde dat zonder stemming. Gregory Rusland is gekozen tot vicepresident." Op 16 juli neemt Simons de leiding van het land officieel over van Chan Santokhi. Zij zal leiding geven aan een coalitie van zes partijen.

2 dagen geleden
Struycken weet nog niet wat asielwet voor cellentekort betekent

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Teun Struycken (Justitie, NSC) weet nog niet wat de strengere asielwet gaat betekenen voor het al nijpende cellentekort. De Tweede Kamer stemde na een chaotische dag in met de asielwet, waarin nu ook staat dat illegaliteit en hulp aan illegalen strafbaar zijn. Illegalen of helpers kunnen tot zes maanden celstraf krijgen, terwijl het kabinet vanwege het cellentekort nu al toestaat dat gevangenen tot twee weken eerder de cel mogen verlaten.

5 dagen geleden
Staatssecretaris Aartsen blij met voorstel plasticrecycling

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) is blij met het voorstel van het bedrijfsleven om jaarlijks minstens 115.000 ton gerecycled plastic in te kopen. Voorafgaand aan de ministerraad zegt de demissionaire VVD-bewindsman dat hij "nu eindelijk een keer die discussie kan gaan voeren."

5 dagen geleden