Plasterk denkt niet dat onderhandelende partijen het zat zijn
DEN HAAG (ANP) - De partijen PVV, VVD, NSC en BBB die onderhandelen over een mogelijke coalitie zijn het niet zat, denkt informateur Ronald Plasterk. Woensdag zei PVV-voorman Geert Wilders nog dat er een probleem was nadat de Eerste Kamerfractie van de VVD had bekendgemaakt voor de door hem gehekelde spreidingswet te gaan stemmen. Later is hij daar niet meer op teruggekomen. De informateur wil donderdag na afloop van de besprekingen niet ingaan op de inhoud van de gesprekken, maar zegt dat de partijen voortgang boeken aan de onderhandelingstafel.
Na het gesprek met Plasterk waren de onderhandelaars bijzonder kort van stof tegenover de pers, als ze al iets zeiden. De suggestie dat in de onderhandelingen geen voortgang wordt geboekt, wijst de informateur van de hand. "Ik kan u zeggen dat er voortgang is en het is niet zo dat we steeds tegen hetzelfde probleem aanlopen", aldus Plasterk.
Hij zegt "wel ongeveer" toe te komen aan "het schema zoals we dat gepland hebben". Plasterk is nog steeds van plan om begin februari verslag uit te brengen. Als de partijen daarna besluiten te onderhandelen over een regeerakkoord, dan duurt het naar verwachting nog twee à drie maanden. Dat verwachten althans de ambtenaren die Plasterk ondersteunen op basis van eerdere formaties.
Ingewikkeld proces
De informateur zegt wel dat een formatie een "ingewikkeld proces" is. Hij benoemt daarbij dat de "uitslag op een aantal punten toch aanmerkelijk verschilt" van eerdere uitslagen.
Bij de uitloop van de besprekingen liet Wilders zich dit keer niet zien aan de verzamelde pers die daar elke dag staat.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen) noemt geen cijfers over kosten en compensatie voor de gewenste aanpassing van de vermogensbelasting (box 3). De discussie over de inkomstentegenvallers voor de staatskas is volgens de D66-bewindsman "het politieke gesprek van het najaar."
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer vindt "zonder twijfel" dat het kabinet tijdens de coronapandemie kinderrechten heeft geschonden, onder meer door de scholen te sluiten. Vooral de argumentatie daarbij verbijsterde haar, zei zij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe regels die ingrepen tegen wolven makkelijker maken, komen er hoe dan ook voor de zomer. Staatssecretaris Silvio Erkens (Natuur) wil er graag over praten met de Kamer, maar ook zonder debat zet hij zijn maatregelen door. "Ik vind het onverantwoord om het over de zomer heen te tillen", zei hij woensdag.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De basisschool van Forum voor Democratie in Almere heropent in augustus haar deuren. Twee jaar geleden werd de Renaissanceschool gesloten, omdat deze de financiering niet rondkreeg. De organisatie draaide alleen op private financiering van ouders en donateurs. Maar nu is het gelukt om financiering te krijgen van het Rijk, meldt FVD-oprichter Thierry Baudet op de website van de partij. Een woordvoerder van het ministerie van Onderwijs bevestigt dat.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen stonden volgens Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer "niet bovenaan het prioriteitenlijstje" tijdens de coronapandemie. Kalverboer zei tegen de parlementaire enquêtecommissie corona dat het belang van kinderen niet genoeg werd meegenomen in de besluitvorming.
21 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Het alternatieve scenario voor Moerdijk waarin het dorp blijft bestaan en uitbreiding van het stroomnet rondom het dorp plaatsvindt, is totaal ongeloofwaardig, vindt gemeenteraadslid Jolijn Koevoets van de VVD. Burgemeester Aart-Jan Moerkerke vindt dat deze optie te weinig garanties biedt voor het dorp. "Er blijft nog te veel boven de markt hangen."
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer snapt niet goed waarom van tevoren al is vastgelegd hoeveel lokale omroepen er nog mogen overblijven na een hervorming. Dinsdagavond debatteert de Kamer over een wetswijziging die de lokale omroepen moet versterken. Onderdeel daarvan is dat het aantal lokale omroepen wordt teruggebracht van ruim tweehonderd lokale omroepen naar tachtig streekomroepen.
1 dag geleden