Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plapp soleert naar ritzege in Giro, Kelderman tweede

Plapp soleert naar ritzege in Giro, Kelderman tweede

CASTELRAIMONDO (ANP) - De Australiër Luke Plapp heeft de achtste etappe in de Ronde van Italië gewonnen, een etappe over 197 kilometer van Giulianova naar Castelraimondo met veel klimwerk in de Apennijnen. De renner van Jayco-AlUla ontsnapte op zo'n 46 kilometer van de finish uit een kopgroep en soleerde vervolgens over heuvelachtige wegen naar de zege. Wilco Kelderman (Visma - Lease a Bike), die mee was in de lange ontsnapping, arriveerde als tweede aan de meet op 38 seconden achterstand van Plapp.

Kelderman won de sprint om de tweede plaats van zijn medevluchter Diego Ulissi. De Italiaan boekte met zijn derde plaats toch succes, want hij nam door zijn voorsprong van meer dan vier minuten op de groep met klassementsrenners de roze trui over van de Sloveen Primoz Roglic.

In het algemeen klassement heeft de 35-jarige Ulissi, die in zijn carrière al acht etappes won in de Giro, twaalf seconden voorsprong op zijn landgenoot Lorenzo Fortunato, die ook deel uitmaakte van de grote vluchtgroep en naar de tweede plaats steeg. Roglic staat derde op zeventien tellen van Ulissi.

Van Baarle en Bouwman

In de vluchtgroep van achttien renners zaten ook de Nederlanders Dylan van Baarle en Koen Bouwman (Jayco AlUla). Die zouden later in de etappe afhaken. Op de zwaarste klim van de dag, de 13 kilometer lange Sassotetto, dunde die groep uit. Fortunato kwam als eerste boven, het peloton keek al tegen vijf minuten achterstand aan.

In de beklimming van de Montelago reden Kelderman en Ulissi weg. Later voegden Plapp en de Spanjaard Igor Arrieta zich bij de twee vooraan. Vlak voor de top van de Montelago demarreerde Plapp. Kelderman, die nog altijd zijn eerste zege in een grote koers najaagt, moest de Australiër laten gaan. Uiteindelijk bleek de tweede plaats het hoogst haalbare voor de Nederlander.

Meer uit Sport

Einde aan ongeslagen reeks Griekspoor op challengertoernooien

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de finale van het challengertoernooi van Bordeaux te bereiken. De nummer 1 van Nederland verloor in de halve eindstrijd met 4-6 0-6 van de Georgiër Nikoloz Basilasjvili, de nummer 157 van de wereld. Met de nederlaag kwam er een einde aan een reeks van 32 zeges op het tweede niveau van het tennis.

4 uur geleden
Verstappen start in Imola op de tweede plek achter Piastri

IMOLA (ANP) - Max Verstappen staat zondag op de tweede plaats bij de start van de Grote Prijs van Emilia-Romagna. De Nederlandse coureur van Red Bull moest de leider in het WK-klassement Oscar Piastri in de kwalificatie voor zich laten. De Australiër reed een tijd van 1.15,500 en begint in Imola op pole position. De Brit George Russell start als derde.

5 uur geleden
Ferrari niet bij eerste tien bij start van GP van Emilia-Romagna

IMOLA (ANP) - Geen van beide Ferrari's staat op zondag bij de eerste tien aan de start van de Grote Prijs van Emilia-Romagna. Charles Leclerc en Lewis Hamilton wisten zich niet te plaatsen voor het derde deel van de kwalificatie. Daarmee is Ferrari de grote verliezer van de zaterdag in Imola.

6 uur geleden
Wielrenner Groenewegen sprint in Hongarije naar 75e profzege

SZEKESFEHERVAR (ANP) - Dylan Groenewegen heeft de vierde etappe van de Ronde van Hongarije gewonnen. De Nederlands kampioen uit de ploeg Jayco-AlUla was na een 154 kilometer lange rit van Tata naar Szekesfehervar de snelste in de massasprint. Hij bleef op de meet landgenoot Danny van Poppel voor, de winnaar van de eerste en tweede etappe. De Duitser Tim Torn Teutenberg finishte als derde.

7 uur geleden
McLarens zijn ongenaakbaar bij vrije trainingen in Imola

IMOLA (ANP) - Oscar Piastri en Lando Norris zijn tot dusver in hun McLarens een klasse apart bij de vrije trainingen van de Grote Prijs van Emilia-Romagna. De Australiër Piastri zette twee keer de snelste tijd neer van de twintig coureurs die zondag op de startlijst staan in Imola. De Brit Norris was bij de derde training de snelste, nadat hij op donderdag twee keer de tweede tijd had geklokt.

10 uur geleden
Verstappen achter Norris en Piastri bij derde training in Imola

IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training op het Formule 1-circuit in Imola de derde tijd (1.15,078) neergezet. Daarmee presteert de viervoudig wereldkampioen beter dan tijdens de eerste twee oefensessies op vrijdag. Hij klokte toen respectievelijk de zevende en de vijfde tijd in zijn Red Bull. Verstappen moest op zaterdag nog wel de beide McLarens van de Brit Lando Norris (1.114,897) en de Australiër Oscar Piastri voor zich dulden. Verstappen had een achterstand van 0.181 seconden op Norris.

10 uur geleden
Gehavende wielrenster Van der Breggen geeft op in Baskenland

AGURAIN (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen gaat niet van start voor de tweede etappe van de Ronde van Baskenland. De 35-jarige kopvrouw van SD Worx-Protime heeft volgens haar ploeg te veel last van de gevolgen van een valpartij in de eerste rit.

12 uur geleden