
Plapp soleert naar ritzege in Giro, Kelderman tweede
CASTELRAIMONDO (ANP) - De Australiër Luke Plapp heeft de achtste etappe in de Ronde van Italië gewonnen, een etappe over 197 kilometer van Giulianova naar Castelraimondo met veel klimwerk in de Apennijnen. De renner van Jayco-AlUla ontsnapte op zo'n 46 kilometer van de finish uit een kopgroep en soleerde vervolgens over heuvelachtige wegen naar de zege. Wilco Kelderman (Visma - Lease a Bike), die mee was in de lange ontsnapping, arriveerde als tweede aan de meet op 38 seconden achterstand van Plapp.
Kelderman won de sprint om de tweede plaats van zijn medevluchter Diego Ulissi. De Italiaan boekte met zijn derde plaats toch succes, want hij nam door zijn voorsprong van meer dan vier minuten op de groep met klassementsrenners de roze trui over van de Sloveen Primoz Roglic.
In het algemeen klassement heeft de 35-jarige Ulissi, die in zijn carrière al acht etappes won in de Giro, twaalf seconden voorsprong op zijn landgenoot Lorenzo Fortunato, die ook deel uitmaakte van de grote vluchtgroep en naar de tweede plaats steeg. Roglic staat derde op zeventien tellen van Ulissi.
Van Baarle en Bouwman
In de vluchtgroep van achttien renners zaten ook de Nederlanders Dylan van Baarle en Koen Bouwman (Jayco AlUla). Die zouden later in de etappe afhaken. Op de zwaarste klim van de dag, de 13 kilometer lange Sassotetto, dunde die groep uit. Fortunato kwam als eerste boven, het peloton keek al tegen vijf minuten achterstand aan.
In de beklimming van de Montelago reden Kelderman en Ulissi weg. Later voegden Plapp en de Spanjaard Igor Arrieta zich bij de twee vooraan. Vlak voor de top van de Montelago demarreerde Plapp. Kelderman, die nog altijd zijn eerste zege in een grote koers najaagt, moest de Australiër laten gaan. Uiteindelijk bleek de tweede plaats het hoogst haalbare voor de Nederlander.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz ligt op koers voor zijn derde titel op rij op Wimbledon. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg in de vierde ronde de Rus Andrej Roeblev in vier sets: 6-7 (5) 6-3 6-4 6-4. In de kwartfinale stuit de toernooifavoriet op de Brit Cameron Norrie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in de vierde ronde te sterk voor de Belgische Elise Mertens: 6-4 7-6 (4).
10 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Lando Norris heeft de jubileumrace van de Formule 1 op het circuit van Silverstone gewonnen. De Britse coureur van McLaren profiteerde in een door de regen chaotisch verlopen Grote Prijs van Groot-Brittannië van een tijdstraf voor zijn teamgenoot Oscar Piastri, die het grootste deel van de wedstrijd aan de leiding had gereden.
12 uur geledenBOULOGNE-SUR-MER (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Lauwin-Planque naar Boulogne-sur-Mer over ruim 208 kilometer, de langste Tourrit van dit jaar. Na een lastige finale sprintte de Nederlander van Alpecin-Deceuninck naar de winst, voor de Sloveen Tadej Pogacar en de Deen Jonas Vingegaard. De ritzege leverde Van der Poel ook de gele trui op. Die nam hij over van zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen.
12 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben op het Elite 16-toernooi van Gstaad het brons gepakt. Het Nederlandse duo was zondag in het Zwitserse dorp in drie sets te sterk voor het Braziliaanse duo André Loyola en George Wanderley. De setstanden waren 21-23, 21-17 en 15-10.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Taylor Fritz staat in de kwartfinales van Wimbledon. De als vijfde geplaatste Amerikaan schaarde zich bij de laatste acht nadat zijn tegenstander Jordan Thompson uit Australië geblesseerd moest opgeven. Fritz stond op het moment van de opgave met 6-1 3-0 40-0 voor. Fritz speelt nu tegen de Rus Karen Chatsjanov, die de Pool Kamil Majchrzak versloeg.
15 uur geledenLAUWIN-PLANQUE (ANP) - Jasper Philipsen draagt zondag vol trots de gele trui in de tweede etappe van de Tour de France. De Belg van Alpecin-Deceuninck won zaterdag de eerste etappe. Voorlopig is de trui verborgen onder een regenjack. "Maar gelukkig hebben we daar ook een gele versie van", vertelde Philipsen voor de start bij Eurosport.
16 uur geleden