Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plapp soleert naar ritzege in Giro, Kelderman tweede

Plapp soleert naar ritzege in Giro, Kelderman tweede

CASTELRAIMONDO (ANP) - De Australiër Luke Plapp heeft de achtste etappe in de Ronde van Italië gewonnen, een etappe over 197 kilometer van Giulianova naar Castelraimondo met veel klimwerk in de Apennijnen. De renner van Jayco-AlUla ontsnapte op zo'n 46 kilometer van de finish uit een kopgroep en soleerde vervolgens over heuvelachtige wegen naar de zege. Wilco Kelderman (Visma - Lease a Bike), die mee was in de lange ontsnapping, arriveerde als tweede aan de meet op 38 seconden achterstand van Plapp.

Kelderman won de sprint om de tweede plaats van zijn medevluchter Diego Ulissi. De Italiaan boekte met zijn derde plaats toch succes, want hij nam door zijn voorsprong van meer dan vier minuten op de groep met klassementsrenners de roze trui over van de Sloveen Primoz Roglic.

In het algemeen klassement heeft de 35-jarige Ulissi, die in zijn carrière al acht etappes won in de Giro, twaalf seconden voorsprong op zijn landgenoot Lorenzo Fortunato, die ook deel uitmaakte van de grote vluchtgroep en naar de tweede plaats steeg. Roglic staat derde op zeventien tellen van Ulissi.

Van Baarle en Bouwman

In de vluchtgroep van achttien renners zaten ook de Nederlanders Dylan van Baarle en Koen Bouwman (Jayco AlUla). Die zouden later in de etappe afhaken. Op de zwaarste klim van de dag, de 13 kilometer lange Sassotetto, dunde die groep uit. Fortunato kwam als eerste boven, het peloton keek al tegen vijf minuten achterstand aan.

In de beklimming van de Montelago reden Kelderman en Ulissi weg. Later voegden Plapp en de Spanjaard Igor Arrieta zich bij de twee vooraan. Vlak voor de top van de Montelago demarreerde Plapp. Kelderman, die nog altijd zijn eerste zege in een grote koers najaagt, moest de Australiër laten gaan. Uiteindelijk bleek de tweede plaats het hoogst haalbare voor de Nederlander.

Meer uit Sport

Leerdam denkt weer positief na eerdere schrik over haar lies

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is na zes Nederlandse titels op de 1000 meter op rij haar titel kwijtgeraakt, maar benadrukte na haar derde plaats op de kilometer de positieve punten. De 26-jarige schaatsster sprak na afloop wel van pijn in haar lies, maar constateerde ook enigszins tevreden dat ze haar doelen had behaald.

46 minuten geleden
Keniaan Kipruto wint marathon New York na fotofinish

NEW YORK (ANP) - De Keniaan Benson Kipruto heeft met minimaal verschil de marathon van New York gewonnen. Hij rende na 42,195 kilometer samen met zijn landgenoot Alexander Mutiso door het finishlint. De fotofinish wees uit dat hij 0,16 seconde sneller was. Beide atleten kregen een tijd van 2.08.09 achter hun naam.

1 uur geleden
Schaatsster Groenewoud opnieuw de beste op de massastart

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud is voor de tweede keer Nederlands kampioen op de massastart geworden. De wereldkampioene op het onderdeel was bij de NK afstanden na zestien ronden de beste van een trio met haar twee ploeggenoten Bente Kerkhoff en Merel Conijn op de plaatsen twee en drie.

1 uur geleden
Kok verovert voor het eerst Nederlandse titel op 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst in haar carrière Nederlands kampioen op de 1000 meter geworden. De wereldkampioen op de 500 meter was bij de NK afstanden in Heerenveen met 1.13,59 sneller dan teamgenote Marrit Fledderus en titelverdedigster Jutta Leerdam.

2 uur geleden
Titelverdediger Nageeye stapt uit in marathon New York

NEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye heeft de marathon van New York niet uitgelopen. De titelverdediger haakte al redelijk vroeg in de wedstrijd af bij de koplopers en besloot rond het 30-kilometerpunt de strijd te staken.

2 uur geleden
Hassan stort in, Obiri wint marathon New York in recordtijd

NEW YORK (ANP) - Sifan Hassan is er niet in geslaagd haar debuut in de marathon van New York op te sieren met de zege. De olympisch kampioene kwam al redelijk vroeg in de wedstrijd in de problemen en moest een trio Keniaanse rivalen laten gaan. Ze stortte in de slotfase in en eindigde als zesde in 2.24.43.

2 uur geleden
Tennisser Sinner nummer 1 wereldranglijst na eindzege in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jannik Sinner neemt met de eindzege op het masterstoernooi van Parijs de eerste plaats op de wereldranglijst weer over van Carlos Alcaraz. De 24-jarige Italiaan versloeg in de finale de Canadees Felix Auger-Aliassime met 6-4 7-6 (4).

2 uur geleden