Plant een Olijfboom: genocide in Gaza is al jaar overduidelijk
DEN HAAG (ANP) - Organisatie Plant een Olijfboom, die zich inzet voor de rechten van de Palestijnen, noemt het "goed dat onderzoeken onderbouwen wat al meer dan een jaar overduidelijk is". "Wat in Gaza gebeurt wordt niet voor niets omschreven als de meest gedocumenteerde genocide die live te volgen is op onze beeldschermen", zegt directeur Esther van der Most naar aanleiding van een rapport van Amnesty International. Daarin staat dat Israël zich schuldig maakt aan genocide op de Palestijnse bevolking in de Gazastrook.
"Het is ook niet het eerste rapport waarin genocide wordt vastgesteld", aldus Van der Most. Ze zegt dat Plant een Olijfboom dagelijks de beelden toont die "de onmenselijke uitroeiingscampagne, aangemoedigd door het Israëlische regime" laten zien. Volgens de directeur laten Palestijnse journalisten zien hoe er "letterlijk niets van Gaza én van Palestijnse lichamen overblijft, terwijl ook zijzelf worden vermoord en de wereld stil is over dit alles". "We zien zelfs dat onze eigen overheid alles in het werk stelt om deze genocide wit te wassen en te steunen. Genocide dient niet bewezen te worden, genocide dient te worden voorkomen. En wij, als mensheid, falen in alle talen."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg gaat een verkennend onderzoek uitvoeren naar kleine kerncentrales, zogeheten SMR's. De provincie heeft daar geld voor ontvangen van het Rijk, zei gedeputeerde Marc van Caldenberg (SP). Er wordt onder meer gekeken naar de randvoorwaarden die nodig zijn om kleine modulaire reactoren neer te kunnen zetten in Limburg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en Raad voor de rechtspraak gelekt, melden de demissionaire staatssecretarissen Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) en Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB).
8 uur geleden