Plant een Olijfboom: genocide in Gaza is al jaar overduidelijk
DEN HAAG (ANP) - Organisatie Plant een Olijfboom, die zich inzet voor de rechten van de Palestijnen, noemt het "goed dat onderzoeken onderbouwen wat al meer dan een jaar overduidelijk is". "Wat in Gaza gebeurt wordt niet voor niets omschreven als de meest gedocumenteerde genocide die live te volgen is op onze beeldschermen", zegt directeur Esther van der Most naar aanleiding van een rapport van Amnesty International. Daarin staat dat Israël zich schuldig maakt aan genocide op de Palestijnse bevolking in de Gazastrook.
"Het is ook niet het eerste rapport waarin genocide wordt vastgesteld", aldus Van der Most. Ze zegt dat Plant een Olijfboom dagelijks de beelden toont die "de onmenselijke uitroeiingscampagne, aangemoedigd door het Israëlische regime" laten zien. Volgens de directeur laten Palestijnse journalisten zien hoe er "letterlijk niets van Gaza én van Palestijnse lichamen overblijft, terwijl ook zijzelf worden vermoord en de wereld stil is over dit alles". "We zien zelfs dat onze eigen overheid alles in het werk stelt om deze genocide wit te wassen en te steunen. Genocide dient niet bewezen te worden, genocide dient te worden voorkomen. En wij, als mensheid, falen in alle talen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).
7 minuten geledenARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.
2 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.
4 uur geleden