Plant een Olijfboom: genocide in Gaza is al jaar overduidelijk
DEN HAAG (ANP) - Organisatie Plant een Olijfboom, die zich inzet voor de rechten van de Palestijnen, noemt het "goed dat onderzoeken onderbouwen wat al meer dan een jaar overduidelijk is". "Wat in Gaza gebeurt wordt niet voor niets omschreven als de meest gedocumenteerde genocide die live te volgen is op onze beeldschermen", zegt directeur Esther van der Most naar aanleiding van een rapport van Amnesty International. Daarin staat dat Israël zich schuldig maakt aan genocide op de Palestijnse bevolking in de Gazastrook.
"Het is ook niet het eerste rapport waarin genocide wordt vastgesteld", aldus Van der Most. Ze zegt dat Plant een Olijfboom dagelijks de beelden toont die "de onmenselijke uitroeiingscampagne, aangemoedigd door het Israëlische regime" laten zien. Volgens de directeur laten Palestijnse journalisten zien hoe er "letterlijk niets van Gaza én van Palestijnse lichamen overblijft, terwijl ook zijzelf worden vermoord en de wereld stil is over dit alles". "We zien zelfs dat onze eigen overheid alles in het werk stelt om deze genocide wit te wassen en te steunen. Genocide dient niet bewezen te worden, genocide dient te worden voorkomen. En wij, als mensheid, falen in alle talen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
52 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
18 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
19 uur geleden