Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plant een Olijfboom: genocide in Gaza is al jaar overduidelijk

Plant een Olijfboom: genocide in Gaza is al jaar overduidelijk

DEN HAAG (ANP) - Organisatie Plant een Olijfboom, die zich inzet voor de rechten van de Palestijnen, noemt het "goed dat onderzoeken onderbouwen wat al meer dan een jaar overduidelijk is". "Wat in Gaza gebeurt wordt niet voor niets omschreven als de meest gedocumenteerde genocide die live te volgen is op onze beeldschermen", zegt directeur Esther van der Most naar aanleiding van een rapport van Amnesty International. Daarin staat dat Israël zich schuldig maakt aan genocide op de Palestijnse bevolking in de Gazastrook.

"Het is ook niet het eerste rapport waarin genocide wordt vastgesteld", aldus Van der Most. Ze zegt dat Plant een Olijfboom dagelijks de beelden toont die "de onmenselijke uitroeiingscampagne, aangemoedigd door het Israëlische regime" laten zien. Volgens de directeur laten Palestijnse journalisten zien hoe er "letterlijk niets van Gaza én van Palestijnse lichamen overblijft, terwijl ook zijzelf worden vermoord en de wereld stil is over dit alles". "We zien zelfs dat onze eigen overheid alles in het werk stelt om deze genocide wit te wassen en te steunen. Genocide dient niet bewezen te worden, genocide dient te worden voorkomen. En wij, als mensheid, falen in alle talen."

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

10 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

12 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

13 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

13 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

14 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

14 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

15 uur geleden